Masz suche włosy? Można to zmienić!

15.04.2011
Pięknieję
 AAA
Masz suche włosy? Można to zmienić!
Jak postępować z nadmiernie przesuszoną fryzurą? Twoje włosy plączą się i łamią? Masz kłopoty z ich ułożeniem, bo sterczą we wszystkie strony? Brak w nich życia i połysku, są sztywne i sypkie? Co to oznacza? Masz suche włosy. Jak to zmienić? Co zrobić, żeby Twoja fryzura znów była Twoim atutem? Oto rady, jak walczyć z suchymi włosami!
Zdrowy włos zawiera w sobie ok. 10 % wody, znajduje się ona przede wszystkim w łusce i trzonie włosa. Przed utratą wilgoci chroni włos otoczka tłuszczowa, którą tworzy sebum – naturalna wydzielina gruczołów łojowych. W suchym włosie dochodzi do uszkodzenia otoczki tłuszczowej, chroniącej rdzeń włosa i rozchylenia łusek, włos staje się kruchy i pozbawiony elastyczności, jego powierzchnia jest szorstka, a on sam trudny do rozczesania.
Takie włosy są niezwykle podatne na uszkodzenia. Przez rozchylone łuski do wnętrza włosa przedostają się zanieczyszczenia, groźny jest dla nich wiatr, słońce, gorące powietrze suszarki, nieumiejętna stylizacja, a nawet najdelikatniejsza koloryzacja.

Kiedy masz suche włosy:

1. Używaj delikatnych szamponów nawilżających stworzonych do pielęgnacji suchej fryzury, one nawilżą włosy i uzupełnią o brakujące witaminy. Wybieraj szampony zawierające witaminy A i E, tych witamin brakuje suchym włosom.

2. Po każdym myciu stosuj pielęgnujące odżywki, jednak tylko na końce, tak by nie powodować zbytniego obciążenia włosów i nie blokować pracy gruczołów łojowych skóry głowy, pamiętaj produkowane w gruczołach łojowych sebum, spełnia funkcję ochronną. Dzięki odżywce włosy nie będą się plątały, a ich rozczesywanie nie przysporzy problemów.

3. Raz w tygodniu zafunduj włosom kompres z regenerującą maseczką.

4. Zawsze płucz włosy chłodna wodą, dzięki temu uszczelnisz włosowe łuski.

5. Nie pocieraj włosów zbyt intensywnie ręcznikiem po umyciu i nie szczotkuj ich gwałtownie, to powoduje uszkodzenia mechaniczne.

6. Przed każdym czesaniem stosuj spray nawilżający lub zwykłą wodę w mgiełce, dzięki temu łatwiej rozczeszesz włosy.

7. Do czesana używaj grzebień o szerokim rozstawie zębów lub szczotkę z naturalnego włosia.

8. Unikaj gorącego powietrza podczas suszenia włosów suszarką, a także lokówek i prostownic, a jeśli musisz użyć któregoś z tych urządzeń nie zapominaj o zabezpieczających sprayach i tonikach, które chronią włosy przed niekorzystnym wpływem wysokiej temperatury.

9. Chroń włosy przed silnym wiatrem i rażącym słońcem.

(bb)

  Więcej na stronie www.pieknieje.pl

Polub WP Kobieta na Facebooku

oceń
tak 9 90%
nie 1 10%

Galerie


Opinie (4)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

1
0
~kuba 2013-11-03 (22:08) 2 lata 3 miesiące 8 dni 8 godzin i 27 minut temu

ręcznik najgorzej zniszczył mi włosy teraz jest ok jak mi nowe odrosły

odpowiedz

0
0
~qwerty 2011-05-03 (09:46) 4 lata 9 miesięcy 8 dni 20 godzin i 49 minut temu

Dobry szampon
Ja używam szamponów intensywna pielęgnacja, super dbają o włosy i zarazem je nawilżają.

odpowiedz

0
0
~elizka 2011-04-15 (20:07) 4 lata 9 miesięcy 27 dni 10 godzin i 28 minut temu

włoski
Zgodze sie z Toba mezoterapia to rzeczywiscie jeden z najskuteczniejszych zabiegów jesli chodzi o wypadanie włosów.Nawet w gabinecie u fryzjera nie pomogli mi tak jak ten zabieg.

odpowiedz

0
0
~hania 2011-04-15 (14:37) 4 lata 9 miesięcy 27 dni 15 godzin i 58 minut temu

mezoterapia
Moim zdaniem ciężko bedzie zmienić stan włosów,np. jakimis zabiegami u fryzjera.No mnie nie pomogły zadne zabiegi z cementem,czy silnie wzmacniajace.Dopiero jak zrobiłam zabieg Haircare uspokoiło sie to ich dzikie wypadania.Myslałam juz ze wyłysieje ;) Teraz przynajmniej odzyskały swój blask.

odpowiedz