Katarzyna Paciorek miała udar. 25-letnia Polka jest w szpitalu

Katarzyna Paciorek miała udar. 25‑letnia Polka jest w szpitalu

Kasix przeszła udar
Kasix przeszła udar
Źródło zdjęć: © Instagram
31.05.2023 20:27, aktualizacja: 31.05.2023 21:41

Kasix, czyli Katarzyna Paciorek, która jest jedną z najbardziej znanych polskich influencerek, które streamują na Twitchu, przeszła udar. Podczas jednej z relacji na żywo 25-latka zaczęła źle się czuć. Trafiła do szpitala, gdzie zajęli się nią lekarze.

Katarzyna Paciorek to 25-letnia influencerka znana w sieci pod pseudonimem Kasix. Kobieta zajmuje się streamowaniem na platformie Twitch, gdzie jest jedną z najchętniej oglądanych Polek.

Influencerka przeszła udar. "Trochę zaniżam średnią wieku"

Paciorek podczas ostatniej relacji na żywo zaczęła źle się czuć. Poczuła m.in. że drętwieje jej połowa ciała. Pożegnała się z widzami i przerwała nagranie, które nie jest już dostępne w sieci. Całą sytuację opisała później na Instagramie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Uwaga, moi drodzy widzowie, trochę mnie nie będzie. Po streamie Remo (partner Katarzyny — przyp. red.) zadzwonił po karetkę, bo zdrętwiała mi lewa ręka i noga. W szpitalu po badaniu okazało się, że miałam w nocy udar. Tak, udar, w wieku 25 lat. Podano mi leki i odzyskałam sprawność w ręce i nodze. Już jest ze mną dobrze i leżę sobie na oddziale. Trochę zaniżam średnią wieku. Jutro ma być więcej badań i zobaczymy, ile będę musiała tu zostać. Przewidywania są od 7 do 10 dni" - napisała Kasix w opublikowanej relacji na InstaStories. Zapowiedziała też, że będzie kontynuować relacje ze szpitala.

25-latka miała udar
25-latka miała udar© Instagram | kasix
Katarzyna Paciorek trafiła do szpitala
Katarzyna Paciorek trafiła do szpitala© Instagram | kasix

Jak rozpoznać udar? Liczy się czas

Udar to niewydolność krążenia krwi, która wpływa na część obszaru mózgu i powoduje śmierć komórek nerwowych. U większości ludzi nie poprzedza go żaden sygnał ostrzegawczy. Udary to trzecia przyczyna zgonu w naszym kraju. Dawniej kojarzone przede wszystkim ze starszymi osobami, coraz częściej dotyczą ludzi poniżej 35. roku życia.

Pierwsza pomoc przy udarze polega na sprawnym wezwaniu karetki oraz sprawdzeniu kilku czynników. Jak czytamy na stronie pacjent.gov.pl:

U – utrudniona mowa. Poproś o powtórzenie prostej frazy. Czy mowa jest niewyraźna lub dziwna?

D – dłoń opadnięta. Poproś osobę, aby podniosła obie ręce. Czy jedna ręka opada w dół? A może nie może podnieść jednej ręki?

A – asymetria ust. Poproś tę osobę, aby się uśmiechnęła. Czy opadnie jedna strona twarzy?

R – rozmazane widzenie. Spytaj, czy widzi wyraźnie.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta