UrodaPeeling solny - co warto o nim wiedzieć?

Peeling solny - co warto o nim wiedzieć?

Peeling solny - co warto o nim wiedzieć?
Źródło zdjęć: © 123RF
Tatiana Naklicka
01.07.2018 16:22, aktualizacja: 02.08.2018 13:05

Peeling solny to jeden z rodzajów zabiegów pielęgnacyjnych, który zdecydowanie poprawia kondycję skóry. Nie tylko złuszcza martwy naskórek, ale również zmniejsza nierówności. Przedstawiamy zalety peelingowania ciała solą, a także prosty przepis na urządzenie spa w domu z peelingiem solnym w roli głównej.

Peeling solny — właściwości

Peeling solny dzięki drobnym kryształkom delikatnie złuszcza naskórek i sprawia, że krew szybciej krąży. Podstawowym składnikiem jest sól znana ze swoich właściwości odkażających.

Ponadto chroni skórę przed utratą wilgoci, tworząc tzw. płaszcz solny. Dzięki temu ciało zachowuje odpowiedni poziom nawilżenia, a newralgiczne miejsca takie jak łokcie czy stopy pozostają gładkie.

Po wykonaniu peelingu można zauważyć, że skóra ma różowy odcień. Zabieg kosmetyczny wykonuje się na całe ciało (np. przed ślubem). Peeling solny polecany jest również na wybrane partie, które są bardzo zrogowaciałe.

Peeling solny — rodzaje

Znane są trzy rodzaje peelingów solnych, które mają szczególne właściwości prozdrowotne: peeling z soli himalajskiej, peeling z soli morskiej oraz peeling z soli Epsom.

Sprawdź peelingi do ciała na WP radarOkazji.

Peeling z soli morskiej ma właściwości antybakteryjne. Jest polecany osobom, które mają zapalenie skóry, ponieważ zmniejsza obrzęki oraz łagodzi podrażnienia.

Sól himalajska wnika wewnątrz naskórka, tym samym dostarczając do organizmu cenne minerały: jod, magnez, wapń oraz żelazo. W ten sposób skóra się regeneruje i powstają nowe komórki.

Sól Epsom nazywana jest również solą gorzką lub angielską. Ma silne działanie antybakteryjne. Zawiera siarkę, dlatego peeling z soli Epsom będzie dobry dla osób, które zmagają się z trądzikiem na dekolcie i ramionach.

Peeling solny — efekty stosowania

Efekty stosowania peelingu solnego można zauważyć po pierwszym zabiegu. Skóra będzie gładsza, ponieważ drobne kryształki usuną martwy naskórek. Dodatkowo pobudzimy krążenie krwi.

Regularnie wykonywany peeling z soli odblokuje pory, zapewniając skórze odpowiednie nawilżenie. Eliminuje również przebarwienia i odpowiada za wyrównanie kolorytu skóry.

Osoby, które zmagają się z problemem wrastających włosów, powinny robić peeling solny co najmniej raz w tygodniu. Po jego wykonaniu warto użyć kremu nawilżającego.

Peeling solny do stóp pomoże w walce ze zrogowaciałym naskórkiem na piętach. W tym wypadku dobroczynne właściwości będą miały również kąpiele solne.

Peeling solny — jak go zrobić w domu?

Peeling solny jest bardzo łatwy do przygotowania. 1/2 szklanki soli (himalajskiej, Epsom lub morskiej) należy wymieszać z 1/2 szklanki oleju kokosowego, który ma właściwości kojące.

Do mieszanki można dodać kilka kropel olejku eterycznego o przyjemnym zapachu (np. wanilii)
. Papkę nakłada się na skórę okrężnymi ruchami — można to zrobić ręką lub wykorzystać rękawicę do masażu. Następnie należy spłukać ciało letnią wodą i delikatnie wytrzeć skórę.

Maksymalne nawilżenie zapewni użycie balsamu o lekkiej konsystencji. Peeling można zastosować również na twarz.