UrodaPo wyciskaniu pryszczy czas na kolejne dziwaczne filmy

Po wyciskaniu pryszczy czas na kolejne dziwaczne filmy

Po wyciskaniu pryszczy czas na kolejne dziwaczne filmy
Źródło zdjęć: © 123RF
Aleksandra Kisiel
24.07.2018 08:48, aktualizacja: 24.07.2018 11:48

Wyciskanie pryszczy to trend, który na YouTube ma się doskonale. Dr Sandra Lee, aka Dr Pimple Popper, ma 4 miliony subskrybentów! Ale zdaje się, że czas na nową, obrzydliwą obsesję. W serwisie pojawia się coraz więcej filmów- relacji z zeskrobywania łupieżu. I podobnie, jak z wyciskaniem pryszczy, tak i z łupieżem, widzowie zastanawiają się: "Dlaczego to tak wciąga?"

Czasy, kiedy wchodziłaś na YouTube, żeby obejrzeć ulubione teledyski, dawno minęły. Teraz platforma coraz częściej zastępuje tradycyjną telewizję. A można tu znaleźć wszystko. Śmieszne filmiki z kotami, tutoriale makijażowe, instruktaże dla majsterkowiczów, spotkania TED. I gdzieś między wykładami noblistów a teledyskami Georga Michaela można znaleźć prawdziwe skarby. Jak 190 000 klipów-relacji z wyciskania pryszczy. To działka mocno wyspecjalizowana, która ma swoje gwiazdy. Największa to dermatolog, Dr Sandra Lee, dla fanów – Dr Pimple Popper. Nie straszna jej żadna cysta, wągier czy zaskórnik. Jej najpopularniejsze klipy mają po 25-30 milionów odsłon! Kolejne filmy wywołują falę obrzydzenia, ale jak czytamy w komentarzach: "Nie da się przestać tego oglądać!"

Teraz przyszła pora na kolejną obsesję: łupież. W sieci jest coraz więcej filmów robionych przez dziewczyny, które z chirurgiczną precyzją zeskrobują ze skóry głowy wielkie płatki łupieżu. To nisza jeszcze niezagospodarowana. Wciąż czeka na swoją wielką gwiazdę. A filmów przybywa. Teraz jest ich ok. 2600. Wszystkie wyglądają tak samo: zbliżenie na skórę głowy, narzędzie do zeskrobywania – cienki grzebień, dłutko dentystyczne, łyżeczka do wyciskania wągrów i precyzyjne, konsekwentne zeskrobywanie kolejnych płatków skóry.

Czy taka praktyka jest zdrowa? Absolutnie nie! Po pierwsze, zeskrobywanie łupieżu nie usuwa jego przyczyny. Po drugie, podrażnia skórę głowy, może prowadzić do stanu zapalnego i zaostrzenia choroby. Po trzecie, zeskrobując łupież, uszkadzasz cebulki włosów. O ile wyciskanie pryszczy, robione przez profesjonalistę, w sterylnych warunkach, bywa jedynym sposobem usunięcia wyjątkowo dużych czy opornych na działanie kosmetyków cyst, czy wągrów, o tyle zdrapywanie płatków naskórka z głowy, zawsze będzie miało wyłącznie negatywne konsekwencje. Ale to pewnie nie wystarczy, aby zdusić rodzący się trend. W komentarzach czytamy: "Mogłabym zeskrobywać twój łupież całymi dniami" czy "Uwielbiam to wideo!". Czas szykować się na kolejny, obrzydliwy trend.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl