Rozdzielone po urodzeniu bliźniaczki spotkały się po 78 latach

Bliźniaczki Ann Hunt i Elizabeth Hemmel zostały rozdzielone, gdy miały 20 tygodni. Elizabeth została z matką. Ann została adoptowana. Niemal przez całe życie mieszkały po obu stronach Oceanu Atlantyckiego. Nie znały się przez blisko osiemdziesiąt lat

Rozdzielone po urodzeniu bliźniaczki spotkały się po 78 latach
Źródło zdjęć: © dailymail.co.uk

07.05.2014 | aktual.: 07.05.2014 15:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Bliźniaczki Ann Hunt i Elizabeth Hemmel zostały rozdzielone, gdy miały dwadzieścia tygodni. Elizabeth została z matką. Ann została adoptowana. Niemal przez całe życie mieszkały po obu stronach Oceanu Atlantyckiego. Nie znały się przez blisko osiemdziesiąt lat. Niedawno się spotkały.

Elizabeth Ann Lamb i Patricia Susan Lamb urodziły się 28 lutego 1936 roku w Hampshire. Ich ojciec stacjonował w koszarach Aldershot i miał romans z Alice Lamb, pomocą domową zamożnej rodziny. Ponieważ dzieci urodziły się z nieślubnego związku, matka została zmuszona do oddania ich do adopcji. Patricia trafiła do angielskiej rodziny, która zmieniła jej imię na Ann. Mała Elizabeth, która cierpiała na skrzywienie kręgosłupa, została z matka, bo choroba uniemożliwiła adopcję.

W wieku 15 lat Elizabeth dowiedziała się od matki, że ma siostrę, jednak nie zrobiła nic z tą informacją. Mniej więcej w tym samym czasie o tym, że jest adoptowana i że ma bliźniaczkę dowiedziała się przypadkiem Ann, również jednak nie znalazła siostry. Elizabeth przeprowadziła się do Chester, poślubiła amerykańskiego marynarza i wyjechała do Stanów Zjednoczonych, do Portland w stanie Oregon.

Do spotkania bliźniaczek doprowadziła 43-letnia córka Ann, Samantha, która dowiedziała się o siostrze matki przy tworzeniu drzewa genealogicznego. Odszukała Elizabeth w Ameryce. Ann napisała do bliźniaczki, ta oddzwoniła i ustalono spotkanie.

- Byłam w siódmym niebie, nie mogłam mówić. Jestem bardzo szczęśliwa. Czuję się jakbym znała ją przez całe życie - tak Ann wspomina na łamach "Daily Mail" ich pierwszą rozmowę telefoniczną. - Musiałam się uszczypnąć, bo zdałam sobie sprawę, że naprawdę mam siostrę - dodaje Elizabeth.

Siostry zostały już wpisane do Światowej Księgi Rekordów Guinessa - jako najdłużej rozdzielone bliźniaczki, które się w końcu spotkały.

Podróż Ann do Los Angeles w Kalifornii na spotkanie z siostrą sfinansowało Centrum Badań Bliźniaków (Twin Studies Center) przy Uniwersytecie Kalifornijskim. Centrum analizuje biografie kobiet - ich nawyki i przebieg życia się uczonym bardzo podobne. Obie poślubiły mężczyzn o imieniu Jim.

Jak wskazują naukowcy, dotychczasowe badania wykazały, że sposoby na życie rozdzielonych bliźniąt są zaskakująco do siebie podobne. Uważa się, że to tak zbliżony profil genetyczny odpowiada za fakt, że bliźniacze rodzeństwo cechuje się podobną inteligencją, osobowością, temperamentem, etc., stąd nawet się nie znając często żyje w podobny sposób.

Na podstawie dailymail.co.uk/(gabi/mtr), kobieta.wp.pl

POLECAMY:

adopcjabliźniętarodzeństwo
Komentarze (2)