Rozsyp na grządkach. Ślimaki uciekną co do jednego

Rozsyp na grządkach. Ślimaki uciekną co do jednego

Ślimaki są uważane przez ogrodników za szkodniki
Ślimaki są uważane przez ogrodników za szkodniki
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
20.04.2023 15:59, aktualizacja: 20.04.2023 17:39

Ślimaki może i wyglądają niewinnie, ale ich obecność w ogrodzie to gwarancja nadgryzionych liści, zniszczonych pędów i kwiatów. Jeśli chcesz się pozbyć ślimaków ze swojej posesji, rozsyp na ziemi ten produkt. Skutecznie odstraszy mięczaki.

Ślimaki uważane są przez ogrodników za szkodniki. Żywią się pędami, kwiatami i liśćmi roślin. Inwazja ślimaków w ogrodzie to gwarancja, że większość plonów zostanie po prostu zniszczona. Dlatego też trzeba jak najszybciej zatrzymać ich rozród. Nie trzeba sięgać po niehumanitarne środki. Wystarczy rozsypać w ogrodzie produkt, który na pewno masz w domu. Zwykle pije się go rano, bowiem ma on właściwości pobudzające. Chodzi oczywiście o... kawę.

Rozsyp ją w ogrodzie. Ślimaki uciekną z terenu

Powiedzenie "wolny jak ślimak" nie powstało bez powodu. To stworzenia, które poruszają się wyjątkowo wolno, a każda nierówność czy przeszkoda na drodze skutecznie odwodzi ich od poszukiwania pożywienia. Jeśli chcesz pozbyć się ślimaków z ogrodu, zastosuj ten prosty patent.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Polega on na rozsypaniu wokół roślin ziaren kawy, piasku i skorupek po jajkach. Ślimaki nie znoszą zapachu kawy, więc ich obecność zniechęci je do dalszej wędrówki. Konieczne jest rozsypanie kawy ziarnistej, ale fusy po tej kawie też się nadadzą. Przy okazji użyźnią glebę.

Poza kawą rozsyp na ziemi piasek. W połączeniu z kawą utrudni ślimakom poruszanie się, bowiem przyklei się do ich ciała. Poza kawą i piaskiem warto rozłożyć przy roślinach rozkruszone skorupki jaj. Stanową one dla ślimaków największą i najtrudniejszą do pokonania przeszkodę. Tyle wystarczy, żeby uchronić rośliny przed zniszczeniem.

Oczywiście, można też pokusić się o przygotowanie oprysków na bazie preparatów ślimakobójczych, jednak nie jest to humanitarna metoda. W kontakcie z nimi ślimaki drętwieją i zaczyna brakować im powietrza. Giną w wyniku uduszenia. Trzeba pamiętać, że te stworzenia pełnią ważną rolę w całym ekosystemie - wszak stanowią pożywienie dla wielu owadów i ptaków, np. dla bażantów, szpaków, kaczek, kosów, drozdów czy rudzików.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl