DomOgródJak ochronić rośliny przed szkodnikami? Niezawodny sposób z kostkami mydła

Jak ochronić rośliny przed szkodnikami? Niezawodny sposób z kostkami mydła

Kostki mydła pomogą ochronić rośliny przed szkodnikami
Kostki mydła pomogą ochronić rośliny przed szkodnikami
Źródło zdjęć: © Adobe Stock, Getty Images
08.08.2022 19:59, aktualizacja: 17.12.2022 15:51

Każdy właściciel przydomowego ogródka chce, by jego rośliny zdrowo rosły i wyglądały perfekcyjnie. Wielką przeszkodą w osiągnięciu tych celów bywają szkodniki. Istnieje jednak banalny sposób, by skutecznie je odstraszyć. Wystarczy zaopatrzyć się w kilka kostek mydła.

Dbanie o przydomowy, nawet najmniejszy ogródek jest ogromnym wyzwaniem. To oczywiste, że nie da się go stworzyć bez wysiłku. Rośliny, by pięknie rosły, potrzebują bowiem naszej uwagi. Trzeba je regularnie podlewać, wyrywać chwasty, które pojawiają się wokół, przycinać i chronić przed szkodnikami takimi jak mszyce, ślimaki czy krety. A to nie jest wcale takie proste. W tym temacie warto jednak zrezygnować z środków chemicznych i stosować naturalne metody niezagrażające środowisku, które dodatkowo są o wiele tańsze. 

Woreczki z mydłem skutecznie odstraszą szkodniki

W jaki sposób odstraszyć szkodniki z ogródka? Istnieje na to prosty patent, który opisał serwis kiskegyed.hu. Wystarczy zaopatrzyć się w kilka kostek mydła i płócienne tkaniny. Mydło należy pokroić na cztery kawałki, włożyć je do tkaniny i zszyć niecałkowicie szczelnie najlepiej za pomocą zszywacza, gdyż będzie to najszybsze. Gotowe woreczki wystarczy rozwiesić w ogrodzie. Można w tym celu zainwestować w drewniane paliki, które wbija się w ziemię.  

Szkodniki nie znoszą zapachu mydła

Jak to się dzieje, że woreczki z mydłem odstraszają szkodniki z ogródka? Okazuje się, że nie lubią one zapachu mydła, więc nie zbliżą się do roślin. Dobra wiadomość jest taka, że gdy zacznie padać deszcz, woń robi się jeszcze intensywniejsza, a co za tym idzie, skuteczniejsza. Natomiast, gdy mamy do czynienia z suchym okresem, warto spryskać torebeczki wodą, dla uzyskania podobnych rezultatów. Należy również pamiętać o tym, by dla lepszego efektu co jakiś czas wymieniać mydło.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (15)
Zobacz także