wp
miszmasz
27-07-2009 (12:13)

Wyrywanie włosów

Jestem mamą dwuletniej dziewczynki, od maleńkości wszystkich ciągnęła za włosy i jak się udawało, to je wyrywała, a od roku kiedy jej włoski urosły, to wyrywa je garściami i wkłada sobie do buzi. Dzieje się to w momencie zdenerwowania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wyrywanie włosów
(-sxc.hu)

Jestem mamą dwuletniej dziewczynki, od maleńkości wszystkich ciągnęła za włosy i jak się udawało, to je wyrywała, a od roku kiedy jej włoski urosły, to wyrywa je garściami i wkłada sobie do buzi. Dzieje się to w momencie zdenerwowania (ataku szału) , a także tak bez przyczyny, nie sprawia jej to w ogóle bólu. Próbowaliśmy już wszystkiego: odwracanie jej uwagi, niezwracania uwagi i tłumaczenia i nic. Jesteśmy pod stałą kontrolą neurologa, gdyż Blanka urodziła się jako wcześniak (35 tydz.), nie mamy już sił.

Zachęcam do wizyty u psychologa. Trzeba szukać przyczyn, dlaczego tak jest. Przy tak małej ilości informacji o dziecku, o rodzinie, o panującej atmosferze. Nie odpowiem na tak trudne pytanie. Piszecie Państwo, że nie odczuwa bólu przy ciągnięciu za własne włosy i to zaczęło mnie zastanawiać, czy przypadkiem nie byłoby sensowne zrobienie badań w kierunku integracji sensorycznej. Nie będę tutaj rozwijała tego tematu. Proszę wrzucić w wyszukiwarkę hasło SI i poczytać coś na temat integracji sensorycznej, a potem może poszukać trenera SI, który zrobi małej badania. Poza tym powodów może być wiele – zaczęło się od zabawy, skończyło na bólu, wpada w histerie i wtedy nie kontroluje zachowań, robi to, bo wie, że daje to określony efekt. Mogę tak wymieniać powody, ale nie zweryfikuje ich, bo nie mogę z Państwem rozmawiać, obserwować zachowań córeczki. Zachęcam do szukania pomocy u specjalisty, ale już nie w wirtualnej, ale realnej rzeczywistości.

wp

Krystyna Zielińska - psycholog dziecięcy i logopeda

Polub WP Kobieta
Trwa ładowanie
.
.
.
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Podziel się na Facebooku
wp
wp
wp