UrodaCukier postarza skórę

Cukier postarza skórę

Cukier postarza skórę
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos
18.12.2011 10:23, aktualizacja: 19.12.2011 15:04

Osoby z wysokim poziomem glukozy we krwi wyglądają starzej - informuje "New Scientist". Badania na ten temat przeprowadzili naukowcy z z uniwersytetu w Lejdzie (Holandia).

Osoby z wysokim poziomem glukozy we krwi wyglądają starzej - informuje "New Scientist". Zespół Diany van Heemst z uniwersytetu w Lejdzie (Holandia) podzielił 569 zdrowych ochotników na trzy grupy - z wysokim, średnim i niskim poziomem glukozy we krwi po posiłku. Do badań włączono także 33 osoby chore na cukrzycę - w ich przypadku poziom glukozy był szczególnie wysoki.

60 niezależnym oceniającym pokazywano zdjęcia badanych i proszono, aby ocenili, w jakim są wieku. Okazało się, że wysoki poziom cukru postarza wygląd, nawet jeśli brać pod uwagę takie czynniki, jak rzeczywisty wiek, palenie czy opalanie się.

Największa różnica w ocenie wieku dotyczyła grup z cukrzycą oraz z najniższym poziomem glukozy (rok i siedem miesięcy), ale także w przypadku zdrowych osób te z najwyższym poziomem glukozy wyglądały o rok starzej, niż te z najniższym. Każde podwyższenie poziomu glukozy we krwi o 0,18 grama przekładało się na wygląd starszy o 5 miesięcy.

(PAP/ma)

POLECAMY:

* Im więcej leków, tym rzadsza erekcja**

**Co 7 sekund ktoś umiera z powodu cukrzycy
*

Źródło artykułu:PAP