Trwa ładowanie...

Czy dieta Dukana szkodzi zdrowiu?

Share
d1x9se7

Dieta Dukana wciąż jest jedną z najczęściej stosowanych diet. W stosunkowo krótkim czasie można zrzucić wiele zbędnych kilogramów. W dodatku nie trzeba ograniczać jedzenia, więc nie czujesz głodu.

Dieta Dukana jest odmianą diety białkowej i opiera się głównie na tych produktach. Składa się z trzech faz. Pierwsza jest najbardziej restrykcyjna i polega na wykluczeniu z jadłospisu węglowodanów oraz tłuszczów. Spożywamy wówczas produkty białkowe, które dostarczają mało kalorii. W dodatku do ich strawienia organizm potrzebuje dużo energii, którą czerpie z tkanki tłuszczowej.

Jednak dieta Dukana może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. Choć dietetycy twierdzą, że stosowana przez krótki czas nie powinna nam zaszkodzić, to wszystko zależy od organizmu. A skutki mogą być bardzo niebezpiecznie. Spożywając wyłącznie produkty białkowe wystawiamy swój organizm na ciężką próbę. Szczególnie narażone są nerki, mózg oraz wątroba. Dodatkowo dieta wysokobiałkowa bardzo zakwasza organizm, a jej dłuższe stosowanie może spowodować osteoporozę.

d1x9se7

„Dieta jest monotonna, bo nie dostarcza witamin i składników mineralnych. Może to prowadzić do występowania bóli głowy, zmęczenia i osłabienia” - zaznaczyła dietetyk Natalia Łasek.

d1x9se7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1x9se7
d1x9se7