UrodaIdealny kok na ślub

Idealny kok na ślub

Idealny kok na ślub
Źródło zdjęć: © iStock.com
Edyta Maciejczak
31.07.2017 13:24, aktualizacja: 31.07.2017 13:41

Ślub – jeden z najpiękniejszych dni w życiu kobiety. Wszystko musi być zaplanowanie ze szczegółami i dopięte na ostatni guzik. Jednym z kluczowych punktów na liście zadań do wykonania dla panny młodej jest wybór odpowiedniej fryzury. Kok to wciąż jedna z najpopularniejszych fryzur ślubnych. Jest bardzo subtelny, elegancki i niezwykle efektowny.

Dlaczego panny młode wybierają kok na ślub?

Kok na ślub od lat cieszy się popularnością wśród panien młodych. Doskonale podkreśla szykowną suknię ślubną. Do tego wygląda stylowo i efektownie. Ponadto kok na ślub uchodzi za jedną z najwygodniejszych fryzur ślubnych. Jak wiadomo, wesele to taniec i ruch, zatem zebrane włosy są praktyczniejsze, nie plączą się w tańcu i nie grzeją w kark. Kok na ślub to fryzura, która pozwoli wyeksponować piękno panny młodej i założonej przez nią sukni.

Jak wybrać odpowiedni kok na ślub?

Warto dużo wcześniej zastanowić się nad rodzajem koka na ślub, ponieważ niektóre upięcia wymagają odpowiedniej pielęgnacji, cięcia czy koloryzacji, co powinno być wykonane z odpowiednim wyprzedzeniem. Panny młode powinny także uważać ze stylizacją, ponieważ zbytnia ilość lakieru czy ozdób może niepotrzebnie obciążyć fryzurę i dodać lat.

Zdecydowanie większe pole do popisu mają posiadaczki długich włosów. Oprócz koka mogą pokusić się o romantyczne fale lub lekko podpięte włosy. Kok na ślub może powstać poprzez upięcie, splecenie lub zwinięcie kosmyków. Od gęstości, faktury i długości włosów zależy rodzaj koka na ślub oraz efekt, jaki osiągniemy. Fryzura powinna być przede wszystkim dopasowana do charakteru stylizacji, sukni, makijażu. Powinna także uwzględniać typ urody i kształt twarzy.

Wybór koka na ślub powinien być poprzedzony skompletowaniem garderoby i określeniem charakteru stylizacji wesela. Panny młode, które zdecydowały się na klasyczne suknie ślubne, powinny wybrać zdyscyplinowane, gładkie koki z misternie ułożonymi pasmami włosów. Nisko usytuowany kok jest bezpieczną fryzurą. Jeśli chcemy dodać sobie kilku centymetrów, możemy delikatnie podnieść włosy na tylnej części głowy. Warto dodać subtelny kwiat, który uzupełni fryzurę.

Panny młode, które chciałyby zapewnić sobie elegancką stylizację, mogą ozdobić gładko zaczesany kok opaską z kryształami, biżuteryjnym grzebieniem lub ozdobną spinką. Ozdoba wpięta we włosy może, a nawet powinna nawiązywać do detali na sukni lub elementów biżuterii. Należy jednak zachować umiar w dobieraniu błyskotek.

Ważnym aspektem, który powinno się wziąć pod uwagę przy wyborze koka na ślub, jest sylwetka oraz wzrost panny młodej i pana młodego. W przypadku niskiego pana młodego, partnerka powinna zdecydować się na gładki kok i nisko upięty welon – optycznie zmniejszy swój wzrost. Gdy chce dodać sobie kilku centymetrów, powinna wybrać wysoki kok na czubku głowy, który wysmukli jej sylwetkę. Gładki kok to dobre rozwiązanie dla sukien w stylu księżniczki, syrenki i sukien klasycznych. Jeśli suknia jest ozdobna, można zrezygnować z dodatków.

Dużą popularnością cieszą się niskie koki, sprawiające wrażenie artystycznego nieładu. Ten pozorny bałagan powstaje z dokładnie dopracowanych skrętów pasm włosów. Dekoracją w takiej fryzurze jest sam splot. Paniom o włosach kręconych i falowanych, czyli podatnych na układanie, polecany jest zwłaszcza asymetryczny kok, który podkreśli romantyczny charakter fryzury. Kobiety o prostych włosach również mogą spróbować takiego uczesania, jednak będzie to wymagało podkręcenia włosów przed ich ułożeniem.

Przy doborze koka na ślub trzeba zachować równowagę. W przypadku bogato zdobionej sukni należy wybrać stonowane upięcie, i odwrotnie – przy skromniejszym stroju można poszaleć z fryzurą. Uczesanie jest częścią wizerunku panny młodej odzwierciedlającą osobowość.

Propozycje koków na ślub

Panny młode decydujące się na koka na ślub mają do wyboru szeroki wachlarz upięć. Mogą wybrać klasyczną wersję, ale także kok z warkoczem, kok hiszpański, kok umiejscowiony z boku głowy lub kok z loków. Prezentujemy kilka propozycji koka na ślub:

  • Kok hiszpański - elegancki i klasyczny, przez co uważany jest za idealne uczesanie ślubne. Po wpięciu we włosy ozdoby lub kwiatu nabiera romantycznego charakteru.
  • Kok z warkoczem – może być umiejscowiony na czubku głowy, bądź tuż nad karkiem. Subtelnie zapleciony warkocz doda uroku pannie młodej.
  • Kok z boku głowy – asymetrycznie zlokalizowany kok doda romantyzmu ślubnej stylizacji.
  • Kok z loków – bardzo kobiece i zmysłowe rozwiązanie.