Trwa ładowanie...

Jaka fryzura pasuje do Twojego kształtu twarzy?

Czas na zmianę fryzury? Dobierz ją z nami! Oczywiście tak, by pasowała do twojego kształtu twarzy. Właściwie dobrana fryzura pomoże ukryć niedoskonałości i wydobyć nasze atuty. Sprawdź, jaka fryzura będzie odpowiednia dla twojego kształtu twarzy. Jak ukryć wady, a jak wyeksponować zalety?

Share
Jaka fryzura pasuje do Twojego kształtu twarzy?Źródło: Thinkstockphotos
d4afg6l

Czas na zmianę fryzury? Dobierz ją z nami! Oczywiście tak, by pasowała do twojego kształtu twarzy. Właściwie dobrana fryzura pomoże ukryć niedoskonałości i wydobyć nasze atuty. Sprawdź, jaka fryzura będzie odpowiednia dla twojego kształtu twarzy. Jak ukryć wady, a jak wyeksponować zalety?

Twarz owalna? Zwykle towarzyszy jej wysokie czoło i wyciągnięty podbródek, to twarz raczej szczupła i podłużna. Kobietom o owalnej twarzy pasuje niemal każda fryzura. Obowiązuje jedna zasada nie należy decydować się na fryzury tworzące objętość u góry uczesania, taki zabieg bowiem wydłuży optycznie twarz. Podobnie jak długie wyprostowane włosy podkreślone symetrycznym przedziałkiem, taka fryzura również stwarza wrażenie wydłużenia twarzy. Jeśli lubisz fryzury z symetrycznym przedziałkiem, dodaj uczesaniu objętości u nasady i nadaj pasmom delikatny skręt.

Fryzury dla twarzy owalnej? Owalna twarz „lubi” wycieniowane fryzury szczególnie, jeśli ich długość sięga ramion. Pasują tu również wszelkiego rodzaju loki, od klasycznych drobnych loczków po spiralny duży skręt, a także fryzury gdzie włosy są podwinięte do wewnątrz.

d4afg6l

Jeśli zdecydujesz się na krótkie cięcie zadbaj o to, by fryzura była obfita i puszysta, wskazany jest tu tak zwany artystyczny nieład i wystrzępione boki (pazurki) zachodzące na policzki.

Jednak najlepszą długością dla twarzy owalnej jest długość sięgająca ok. 3 cm ponad linie brody. Twarz owalna „lubi” też grzywkę, najlepsza będzie z asymetrycznym przedziałkiem.

Twarz okrągła? Przybiera formę szeroką, która wymaga zwężenia na bokach, włosy powinny zostać wystrzępione w okolicach kości policzkowych. Przy twarzy okrągłej nie zaleca się pełnych, ciężkich grzywek i fryzur gładko zaczesanych do tyłu.

Fryzury dla okrągłej twarzy? Przy okrągłych rysach fryzura ma zadanie wywoływać wrażenie wydłużenia twarzy. Okrągłej twarzy będą pasowały modne w tym sezonie długie skręcone pasma i asymetryczne cięcia. A długość? Korzystna jest ta sięgająca nieco poza linię kości policzkowych, maksymalnie do linii ust. A także długie pasma podkreślone skrętem. I oczywiście grzywka, koniecznie asymetryczna.

d4afg6l

Twarz kwadratowa? Charakterystyczne dla tego typu twarzy są szeroko rozstawione oczy i uwydatniony podbródek. Przy twarzy kwadratowej najważniejsze jest zaokrąglić i wyszczuplić jej kształt.

Fryzury dla twarzy kwadratowej? Do twarzy kwadratowej pasują uczesania o łagodnym kształcie i miękkiej linii, również asymetryczne cięcia. Twarz kwadratowa nie lubi prostych, geometrycznych linii, korzystniejsze dla niej jest cieniowanie łagodnie okalające kształt twarzy. Twarz o mocno zarysowanym czole wygląda korzystnie w wycieniowanej fryzurze, gdzie włosy opadają od czubka głowy zakrywając czoło.

Ukryciu szerokiego czoła mogą posłużyć także opadające na twarz gęste, kręcone pasma. Przy twarzy kwadratowej ważne jest, by nadać fryzurze objętość u góry. Dlatego bardzo korzystnie wyglądają kręcone i mocno podtapirowane włosy oczywiście pod warunkiem, że są zaczesane do góry, taka fryzura z pewnością wyszczupli kwadratową twarz. Jaka fryzura pasuje do Twojego kształtu twarzy?

Wyszczuplające działanie mają także postrzępione pasma w okolicy żuchwy i delikatna grzywka przykrywająca czoło. I oczywiście proste i długie pasma.

d4afg6l

Twarz prostokątna? Forma twarzy podłużnej, dla tego typu twarzy charakterystyczne są kąty proste w okolicy podbródka oraz wysokie i szerokie czoło. Przy prostokątnej twarzy nie zaleca się noszenia prostych, długich włosów, a także upinania gładkich koków bez grzywki.

Fryzury dla twarzy prostokątnej? Najlepsza będzie tu krótka fryzurka, która skróci optycznie zbyt pociągłą twarz. A także włosy lekko kręcone, pofalowane i cieniowane.

Twarz trójkątna - tu możliwe są dwa warianty:

1. Twarz w kształcie trójkąta z wierzchołkiem do góry? Dla tego typu kształtu twarzy najważniejsze jest nadanie objętości na skroniach. Dobrze sprawdza się podwinięcie pasm do wewnątrz podczas modelowania, taki zabieg łagodzi ostry kształt brody. Z tego samego powodu polecane są uczesania pełne naturalnie wyglądających loków. Odpowiednie będą też długie włosy, lekko falowane lub zaczesane do tyłu i spięte w góry.

2. Twarz w kształcie trójkąta z wierzchołkiem u dołu? Forma podłużna o wystającym podbródku, szerokim czole i wydatnych kościach policzkowych. Przy takim kształcie zaleca się nadanie objętości u góry. Należy tez pamiętać o pozostawieniu włosów na skroniach, tak by je skutecznie ukryć. Najlepszą propozycją jest cięcie na wysokości linii brody i pasma zachodzące na policzki.

d4afg6l

By odwrócić uwagę od pełnej brody należy zadbać o wywinięcie pasm podczas modelowania na zewnątrz. Przy tym kształcie twarzy zalecane są także dłuższe fryzury. Jeśli myślisz o krótkim cięciu, najkorzystniej będą wyglądały w nim włosy kręcone. Włosy proste najlepiej zaprezentują się w grzywce lub z przedziałkiem na boku.

Poza tymi pięcioma podstawowymi kształtami twarzy fryzjerzy rozpoznają także:

Twarz w kształcie rombu? Przy tym kształcie twarzy występuje tzw. wąskie czoło. Należy zadbać o nadanie objętości na skroniach. Zaleca się także pozostawienie znacznej długości.

Twarz w kształcie sześciokąta? Tu należy zostawić włosy w okolicach kości policzkowych i nadać objętość u góry tak, by wyszczuplić twarz.

Twarz w kształcie trapezu? Twarz „krótka i szeroka”, charakteryzuje się wąskim czołem i szerokim podbródkiem. Przy tym kształcie zalecane są dłuższe fryzury. Należy też pamiętać, że włosy w okolicy podbródka skutecznie go przykryją.

Pamiętaj najlepsza fryzura dla ciebie to ta, w której czujesz się dobrze, choć warto znać zasady doboru właściwego uczesania. A jak poznać swój kształt twarzy? To proste. Zepnij włosy gładko do tyły, stań przed lustrem i używając kredki np. do oczu obrysuj kontur twarzy.

(bb)

d4afg6l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4afg6l
d4afg6l