Trwa ładowanie...

Jak dbać o twarz mężczyzny?

Obecnie coraz więcej mężczyzn zwraca uwagę na swój wygląd, a co za tym idzie kondycję skóry twarzy. Zadbana skóra twarzy może się okazać doskonałą wizytówką mężczyzny. Z tego powodu warto poznać najpopularniejsze sposoby na utrzymanie zdrowej kondycji twarzy mężczyzny po goleniu przez cały dzień.

Share
Jak dbać o twarz mężczyzny?
Źródło: Shutterstock.com
d36bg4f

Skóra mężczyzny a skóra kobiety

Skóra mężczyzny różni się od skóry kobiecej. U mężczyzn jest ona grubsza, posiada zwiększoną ilość kolagenu, co nadaje jej jędrność, a obecność hydrotestosteronu sprawia, że łojowe gruczoły pracują ze zwiększoną intensywnością. Ponadto naturalna warstwa tłuszczu chroni męską skórę przed utratą wody i negatywnym wpływem promieni społecznych. W rezultacie mężczyźni zauważają u siebie zmarszczki nawet 10 lat później niż pojawiają się one na skórze kobiecej.

Jak dbać o twarz mężczyzny podczas golenia ?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że proces golenia męskiej skóry porównać można do działania peelingu czy intensywnego masażu twarzy. Wszystko zależy jednak od częstotliwości, bo zbyt częste używanie ostrej maszynki może prowadzić do zaczerwienień i przesuszenia wierzchnich warstw skóry. Ponadto kondycję męskiej skóry twarzy pogarszają niezdrowa dieta, pracoholizm, brak regeneracji, palenie tytoniu oraz niewysypianie się. Właśnie dlatego, aby zminimalizować negatywne skutki tych przypadłości, powinno się korzystać z odpowiednich kosmetyków dedykowanych problemom męskiej cery.

d36bg4f

Jak dbać o twarz mężczyzny? Kosmetyki do golenia

Mimo zwiększonej odporności w stosunku do skóry kobiecej, skóra twarzy mężczyzny podczas procesu golenia powinna być odpowiednio nawilżona. W tym przypadku lepiej unikać produktów posiadających właściwości zapachowe, ponieważ są one bardzo często przyczyną podrażnień. W przypadku bardzo wrażliwej skóry twarzy warto wypróbować produkty hipoalergiczne, które dostępne są w aptekach i niektórych drogeriach. Jeśli natomiast chodzi o konsystencję kosmetyku do golenia, wszystko zależy od grubości włosa. Zarost twardy znacznie łatwiej zgolić będzie przy użyciu żelu, który tworzy pianę działającą znacznie skuteczniej niż delikatne pianki. Te ostatnie polecane są do miękkich zarostów, które nie wymagają tak silnego zmiękczenia, również z tego powodu zaleca się przeprowadzać proces golenia po ciepłej kąpieli.

Jak dbać o twarz mężczyzny po goleniu?

Po zakończeniu golenia na skórę twarzy mężczyzny powinna zostać nałożona substancja łagodząca i ułatwiająca gojenie. Obecnie najpopularniejsze są kremy nawilżające lub balsamy po goleniu, które poleca się stosować dwa razy dziennie, np. balsam bezpośrednio po goleniu i krem nawilżający na twarz przed pójściem spać. Takie zestawienie pozwoli zarówno uniknąć przesuszenia, jak i ochroni wierzchnie warstwy skóry przed negatywnymi skutkami golenia takimi jak podrażnienia czy zacięcia. Ponadto poza balsamami i kremami za sprawą salonów golibrodów coraz większą popularność zyskują olejki eteryczne i zapachowa woda. Chociaż są droższe, również skutecznie chronią męską skórę twarzy oraz zapewniają jej optymalne nawilżenie.

d36bg4f

Podziel się opinią

Share
d36bg4f
d36bg4f