Kosmetyki dla kobiet i mężczyzn, których użyjecie wspólnie

Każdy z nas spotkał się z sytuacją, kiedy z braku jakiegoś kosmetyku niepostrzeżenie pożyczyliśmy podobny produkt z kosmetyczki naszej drugiej połówki. To nic złego, jednak aby kosmetyki lepiej sprawdzały się w tego typu sytuacjach, wielu producentów stworzyło specjalne serie zawierające produkty unisex, których z powodzeniem użyje zarówno mężczyzna, jak i kobieta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kosmetyki dla kobiet i mężczyzn to doskonała okazja aby poznać nowe, skuteczne właściwości produktów.
Kosmetyki dla kobiet i mężczyzn to doskonała okazja aby poznać nowe, skuteczne właściwości produktów. (123RF)
WP

Pomimo podobieństwa produktów damskich i męskich, podstawową różnicą w używaniu kosmetyków partnera jest inna struktura potu, która wchodząc w reakcję z kosmetykiem, wydziela charakterystyczny dla danego ciała zapach.

Kosmetyki dla kobiet i mężczyzn – różnice

Z tego powodu większość męskich kosmetyków posiada swoje damskie odpowiedniki, aby będąca ze sobą na co dzień para mogła pachnieć tak samo. Idealnym przykładem na to, będą więc m.in. męskie kremy pod oczy, szczególnie uwzględniając te z przeciwzmarszczkowym działaniem, szampony oraz żele pod prysznic. Ponadto, kosmetyki dla kobiet i mężczyzn różnią się od siebie specyfiką działania. Mężczyźni posiadają skórę twardszą, która nie wymaga tak silnego nawilżenia oraz znacznie różni się od skóry kobiet, na którą wpływają męskie hormony (androgeny). To właśnie dzięki nim skóra mężczyzn jest zwykle lepiej nawilżona i natłuszczona niż skóra kobiet, która z drugiej strony jest o wiele bardziej podatna na suchość. Co więcej skóra, którą posiadają mężczyźni, jest również o wiele grubsza, dzięki czemu jej warstwy są o wiele mniej podatne na podrażnienia.

WP

Kosmetyki dla kobiet i mężczyzn – polecane produkty

W kosmetykach damskich i męskich używane są praktycznie te same surowce, a same produkty różnią się od siebie profilem działania. Panowie wolą lekkie, nietłuste preparaty, które nie pozostawiają śladów na skórze, a także wybierają żele lub płyny, które można łatwo spłukać podczas codziennej pielęgnacji. Główną różnicą jest zapach. Panowie wstydzą się używać intensywnie pachnących produktów, np. szamponu lub użyć balsamu do ust w opakowaniu przypominającym szminkę, a panie wolą nie myć się żelem pod prysznic, który pozostawia zapach męskich perfum. Te obiekcje są zrozumiałe, ale warto pamiętać, że taki kosmetyk nie zaszkodzi skórze. Istnieją jednak uniwersalne produkty, które mogą być używane zarówno przez kobietę, jak i przez mężczyznę bez większych problemów. Ponadto produktem, który cieszy się wyjątkową popularnością, a którego mogą używać zarówno mężczyźni, jak i kobiety są specjalne pomadki określane z angielskiego jako ''tough lip stick'' (twarda/sztywna szminka). Dzięki temu również panowie mogą wybierać spośród różnego rodzaju pomadek chroniących przed zimnem i wpływem negatywnych czynników zewnętrznych jak wiatr, a nawet woda, które dodatkowo umieszczone są w typowo męskich formach. Panie z drugiej strony mogą wykorzystać paletę barw dedykowaną przez producenta, z której niemal każdy odcień może zostać zestawiony z innego rodzaju strukturą kolorystyczną. Z tego względu, w zależności od koloru, użytkownik może wybierać spośród innych typów profilowania szminki, które odpowiadają za konkretny efekt.

WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP