Mężczyźni nie lubią pięknych kobiet?

Anna Plasota / 05.11.2012
wp.pl>
 AAA
Mężczyźni nie lubią pięknych kobiet?
Jacy mężczyźni pociągają kobiety? Tacy, którzy mają władzę, siłę, pozycję. Jakie kobiety najbardziej działają na mężczyzn? Młode i piękne - wynika z wielu badań. Problem w tym, że bardzo atrakcyjne kobiety często są aroganckie, niemiłe, nic im się nie chce, bo przyzwyczaiły się do tego, że wszystko zostaje im podane na tacy - twierdzi 32-letni Maciek. Czy piękna kobieta oznacza leniwa i arogancka? Na ten temat rozmawiamy z mężczyznami.
Historia zaczyna się od najmłodszych lat. Ładne dziewczynki już w przedszkolu mają łatwiej: nie muszą walczyć o zabawki, chłopcy robią wszystko, by sprawić im przyjemność. W szkole zawsze znajdzie się kolega, który będzie niósł nie tylko swój plecak, ale i ładnej koleżanki. Kiedy ta zapomni o pracy domowej, pozwoli jej spisać. Na studiach łatwiej się ściąga, w niektórych przypadkach może to być też argument na tak, kiedy staramy się o pracę. I nie chodzi tylko o to, by cieszyć oko szefa, ale uroda może sporo zdziałać.
- Wykorzystuje się to podczas ważnych negocjacji. Większe koncerny specjalnie nawet zatrudniają np.: bardzo atrakcyjną kobietę, która do tego jest pewna siebie i inteligentna. Ubierają ją wyzywająco, ale bez przesady. Uchylają tylko co nieco, żeby pobudzić wyobraźnię. Często nawet sadza się taką osobę przy szklanym stole, żeby było widać jej nogi podczas rozmowy. Seksualność bardzo rozprasza. Mężczyźni, nawet tacy, którzy są zaprawionymi w boju negocjatorami, raptem wchodzą w zupełnie inną rolę. Zaczynają się zachowywać jak samce: popisują się, podświadomie lub czasem świadomie rywalizują ze sobą i negocjacje zaczynają schodzić na dalszy tor – mówi psycholog Arkadiusz Bilejczyk.

Czyżby funkcjonowanie w takiej rzeczywistości miało na nas tak duży wpływ? Sporo mężczyzn uważa, że tak.

Księżniczka - to ich odstrasza

- Nie wszystkie bardzo atrakcyjne kobiety zachowują się w ten sposób. Znam takie, które są wręcz „skrzywione” w drugą stronę: mają kompleksy, uważają, że nie są wystarczająco ciekawe dla tego, czy innego mężczyzny. Jednak bardzo często spotykałem w życiu niezwykle atrakcyjne kobiety, które były tak aroganckie i pewne siebie, że od razu wszystkiego się odechciewało – mówi 29-letni Bartek. - Czasem to tylko pierwsze wrażenie, a kiedy pozna się kogoś bliżej, okazuje się, że nie jest tak źle, ale gorzej, kiedy na tyle się zrazimy na samym początku, że już nie będziemy chcieli tej osoby lepiej poznawać – dodaje Bartek i zaznacza, że kilka razy znalazł się w podobnej sytuacji. – Kilka tygodni temu byłem z kolegami na piwie i przy stoliku obok nas usiadły fajne dziewczyny. Były roześmiane, atrakcyjne, aż chciało się z nimi pogadać. Nie bardzo wiedziałem jak zacząć, więc zażartowałem sobie, że bardzo przepraszam, ale jestem zmuszony siedzieć plecami do jednej z nich. Po prostu chciałem jakoś na luzie nawiązać kontakt. Co usłyszałem? Dziewczyna odwróciła się, zmierzyła wzrokiem mnie i kolegów po czym odpowiedziała: „No i całe szczęście” – opowiada Bartek.

"Szkoda twojego czasu"!

25-letni Karol przyznaje, że podobne sytuacje spotkały go nie raz. - Czasem jest tak, że dziewczyna jest dość miła, ale daje znać, że nie jest zainteresowana i to jest ok. Nic z tego nie będzie ale zachowujemy się jak kulturalne osoby i jeśli ktoś się do nas odzywa, odpowiadamy – mówi Karol. Zaznacza jednak, że nie raz spotkał się z mało sympatyczną formą odmowy. – Najczęściej ma to miejsce w klubach czy knajpach. Nie wiem, może to alkohol sprawia, że dziewczyny mają gdzieś to, co ktoś o nich pomyśli. Kilka razy zdarzyło mi się, że widziałem bardzo ładną, uśmiechniętą dziewczynę. Podchodziłem, rzucałem jakieś zdanie a ona odpowiadała nagle: „Weź spadaj. Szkoda twojego czasu” i ścinało mnie to z nóg.

Polub WP Kobieta na Facebooku

1 2 z 2 następna
oceń
tak 25 55.56%
nie 20 44.44%

Galerie


Opinie (283)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

11
0
~abo 2012-11-07 (12:09) 2 lata 6 miesięcy 21 dni 5 godzin i 49 minut temu

A tak naprawdę nie to co ładne , tylko co się komu podoba :) i na to nie ma żadnego sterotypu

odpowiedz

11
0
~dorissss 2012-11-07 (10:58) 2 lata 6 miesięcy 21 dni 7 godzin i 1 minutę temu

Ale bzdury. Z tego wynika, ze jak jesteś ładna to jesteś leniwą wredną kretynką a jak jesteś brzydka, to jesteś aniołem dobroci i pracowitości. Żenujące.

odpowiedz

9
0
~kruk 2012-11-07 (10:57) 2 lata 6 miesięcy 21 dni 7 godzin i 1 minutę temu

wygląd nie ma znaczenia tylko obycie i wychowanie takiej osoby to raz a dwa: pary dobierają się głównie pod względem intelektualnym dzięki temu tworzą trwałe związki wygląd nie ma znaczenia wystarczy chemia:) artykuł tendencyjny: i ładne i brzydkie potrafią pokazać brak wychowania

odpowiedz

31
2
~Doutzen 2012-11-05 (19:49) 2 lata 6 miesięcy 22 dni 22 godziny i 9 minut temu

Nie wiem czy nie lubią, ale z pewnością wiekszość z nich się boi pięknych kobiet. Jeśli ktoś pomyśli, że uroda przeszkadza w byciu kochającą i wierną żoną i troskliwą matką, a przy tym spełnioną zawodowo kobietą, to już tylko problem jego i jego chorego postrzegania świata (ładna kobieta - be, brzydka - cacy) i może rzeczywiście nie powinien wiazać sie z kimś takim. Z resztą naprawdę piękne kobiety rzadko wybierają na swoich życiowych partnerów typowych przystojniaków. Przykłady? Monica Bellucci, Salma Hayek, Elizabeth Taylor, nawet Marylin Monroe itd. Zwykle zwiazane jest to z tym, że tacy mężczyźni pokazują w przeciwieństwie do pięknisiów bogatszą osobowosć i inteligencję, tzn. można z nimi pogadać o czymś wiecej niż o siłowni, odżywkach na przyrost masy mieśniowej, szybkich samochodach, wypasionych telefonach i nowym kremie pod oczy. Jednym słowem przystojniacy idą na łatwiznę wychodząc z założenia, że atrakcyjny wygląd zastępuje całą resztę i nie trzeba już starać w zwiazku, a wtedy pojawia się ktos o aparycji Shreka i zmiata im dziewczynę sprzed nosa.

odpowiedz

pokaż 6 ukrytych odpowiedzi

26
4
~Obiektywna 2012-11-05 (23:42) 2 lata 6 miesięcy 22 dni 18 godzin i 16 minut temu

Przez większość swojego dorosłego życia robimy się starzy i brzydcy - i to wszyscy bez wyjątku. Ja wolę mieć u swojego boku prawdziwego przyjaciela, miłość i czułość, a nie napchany portfel i urodę. Pieniądze sama zarobię, uroda mija. Zadbany, mądry, kochający, zaradny (co nie równa się bogaty!) i już. A mężczyźni to wzrokowcy i nic tego nie zmieni, jednak wartościowy mężczyzna wybierze intrygującą, niekoniecznie piękną kobietę, zamiast kawałka pięknego "mięsa". Myślę, że kobieca, dowcipna, miła i czuła dziewczyna zawsze znajdzie jakiegoś "misiaczka" do pokochania ;)

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

0
4
~Marek 2012-11-07 (10:09) 2 lata 6 miesięcy 21 dni 7 godzin i 49 minut temu

ciekawy artykuł :)

odpowiedz

8
2
~Wacek 2012-11-07 (10:06) 2 lata 6 miesięcy 21 dni 7 godzin i 52 minuty temu

Może być ładna, brzydka , byle nie rozgrzebana.

odpowiedz

4
9
~Rem 2012-11-07 (09:15) 2 lata 6 miesięcy 21 dni 8 godzin i 43 minuty temu

ladne dziewczyny to najczesciej lesby.

odpowiedz

31
37
~kraken 2012-11-05 (19:23) 2 lata 6 miesięcy 22 dni 22 godziny i 35 minut temu

Chopy!! opamietajcie sie!! jest takie powiedzenie-"z ladnego talerza,raczej sie NIE najesz"!!! Gdybym mial wybierac miedzy inteligentna slicznotka,a rownie ineteligentna ale mniej ladna(nie mam na mysli paskudy,ale zwykla,przystojna babke,NIE hollywoodzkiego typu)-wybralbym te druga!!! Te "slicznotki",a szczegolnie wykorzystujace swe 'atuty", sa na JEDEN,gora dwa razy!!!NIGDY,ale to naprawde NIGDY nie wiazcie sie z takimi na stale!!!A juz laska malujaca swa facjate,z gory jest u mnie skreslona.

odpowiedz

pokaż 10 ukrytych odpowiedzi

21
17
~nick 2012-11-05 (21:07) 2 lata 6 miesięcy 22 dni 20 godzin i 51 minut temu

"Jacy mężczyźni pociągają kobiety? Tacy, którzy mają władzę, siłę, pozycję." - Tu proponuję małą zmianę ;), np. na: ""Jacy mężczyźni pociągają kobiety? Tacy, którzy mają portfel, auto, dużą kartę kredytową." ;D

odpowiedz

pokaż 10 ukrytych odpowiedzi

1
1
~contra46 2012-11-06 (06:27) 2 lata 6 miesięcy 22 dni 11 godzin i 31 minut temu

Calujac reke pieknej kobiety.....myslimy jaka jest w lozku.Ona z kolei,jest myslami,jakim bedziesz ojcem jej dziecka.O utrzymaniu owej,zazwyczaj sie mowi pozniej.Na poczatku ,ma sie tzw.Rozowe okulary-u faceta., a szczeka opada niekiedy ale juz poniewczasie.

odpowiedz

1
1
~wtorek 2012-11-06 (01:21) 2 lata 6 miesięcy 22 dni 16 godzin i 37 minut temu

ten artykuł to bardzo trafna charakterystyka kobiety, do psychiki faceta trzeba się pofatygować, w istocie jest bardziej kobieca niż u kobiet, faceci też lubią władzę, siłę przebicia w zderzeniu z problemami pojawiającymi się w życiu, pozycję w społeczności i właściwie - co jest trochę absurdalne - lgną do kobiet, które mają ich w głębokim poważaniu, kwestia urody kobiety jest chyba na drugim planie

odpowiedz

9
4
~Natka 2012-11-06 (00:20) 2 lata 6 miesięcy 22 dni 17 godzin i 38 minut temu

Co Wy wszyscy z tym "grubym portfelem"? Bardzo nielicznym dziewczynom chodzi o kasę . Zwykle sprawdzają po prostu , czy partner ma coś ciekawego do zaoferowania. Wolą zazwyczaj , żeby to były wartości duchowe , intelektualne , a biedaczysko może tylko popisać się plikiem banknotów... bo zrozumieć żartu , flirtować , czy podyskutować nie wydoli. Poza tym istnieją rewanże , co nie znaczy , że prostackie i natychmiastowe, bo to nie sklep . Trafiło mi się , że po roku przysłałam coś z daleka , coś niedostępnego na miejscu . Pieniężnie było warte więcej niż parę kaw i lampek wina ... Prostak przez cały rok pisałby w necie , jak to leciałam na jego kasę , a nieprawda .

odpowiedz

pokaż 4 ukryte odpowiedzi

63
6
~Harper Beckham 2012-11-05 (19:18) 2 lata 6 miesięcy 22 dni 22 godziny i 40 minut temu

My piękne kobiety też wolimy interesujących brzydali od nudnych pięknisiów.

odpowiedz

pokaż 7 ukrytych odpowiedzi

8
6
~mori 2012-11-06 (00:35) 2 lata 6 miesięcy 22 dni 17 godzin i 23 minuty temu

Kobieta to dość ryzykowna inwestycja. Mnóstwo wydatków, a niepewny lub wręcz niemożliwy zwrot kapitału. Wliczyć w to trzeba stracony czas, kupę nerwów i złamane serce. Gdyby nie biologia to kobiety właściwie nie miałyby racjonalnego bytu.

odpowiedz

4
1
~MAXIM 2012-11-05 (23:35) 2 lata 6 miesięcy 22 dni 18 godzin i 23 minuty temu

KAZDA POTWORA ZNAJDZIE AMATORA

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

5
4
~Magda 2012-11-06 (00:29) 2 lata 6 miesięcy 22 dni 17 godzin i 29 minut temu

Ja jak się umówię ze znajomym na kawę to sama za siebie płacę, wręcz upieram się o to. Nie jestem pasożytem i płacę za siebie- za kawę, ciasto w kawiarni czy restauracji.

odpowiedz

19
8
~klll 2012-11-05 (20:24) 2 lata 6 miesięcy 22 dni 21 godzin i 34 minuty temu

Najbardziej powszechne jest to, że w związku jest tylko jedna osoba przystojna lub piękna, albo żadna. Dwoje atrakcyjnych długo ze sobą nie pobędą.

odpowiedz

pokaż 2 ukryte odpowiedzi

11
10
~Jestem Incognito 2012-11-05 (22:45) 2 lata 6 miesięcy 22 dni 19 godzin i 13 minut temu

Ja przejrzałem kobiety na wylot one sobie kalkulują z kim będą miały łatwiej w życiu od kogo tu będą ciągnąć profity na życie one w większości takie są trudno oczekiwać od ładnej kobiety żeby widziała w tobie coś więcej niż twój gruby portfel szczytem naiwności jest widzieć w kobiecie człowieka ale to już chyba każdy z nas wie.

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi

6
3
~monika 2012-11-05 (23:14) 2 lata 6 miesięcy 22 dni 18 godzin i 44 minuty temu

ludzie wy nic nie kumacie zakochany człowiek widzi w drugim piękną istotę nie może się podobać 1 baba wszystkim każdy ma inny gust dla mnie sąsiad jest przystojny a dla kogoś innego malo atrakcyjny kwestia gustu wyboru ta piękna atrakcyjna puszczalska kiedyś się zestarzeje i jak będzie pustakiem to kto z taką wytrzyma ? myślicie tylko jajami

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź