Fetysz - przyjemne urozmaicenie czy niebezpieczne zboczenie?

Magdalena Kirska / 31.01.2008
wp.pl
 AAA
Fetyszem może być wszystko. Często są to obiekty, które niewiele mają wspólnego z seksem jako takim, ale w miłosnym zbliżeniu są mile widziane, lub nawet niezbędne. Fetysze często używane są do masturbacji, służą także podczas stosunku z partnerem.
W starożytności słowo „fetysz” oznaczało przedmiot (np. chmurę, drzewo, owoc, znak). Przypisywano mu moc magiczną, miał on też przynosić szczęście, bo kojarzony był z konkretnym bóstwem, którego był atrybutem. Fetyszyzm był kultem takiego, nieożywionego, przedmiotu. Dziś znaczenie słowa „fetysz” trochę się zmieniło – pod tą nazwą nadal kryje się rzecz, która ma przynieść szczęście, ale inna niż to, o którym marzyli ludzie w czasach przed naszą erą. Obecnie fetysz to głównie przedmiot, który fetyszyście pozwoli zaspokoić jego potrzeby seksualne.
Do najpopularniejszych fetyszy zaliczamy:

• części ciała – biust, pośladki, stopy, włosy, nogi;

• części garderoby – buty (najlepiej na wysokim obcasie), majtki, staniki, pończochy, halki, rajstopy, rękawiczki i zwiewne, przeźroczyste podomki;

• materiały – jedwab, skóra, guma, futro, lateks, koronki;

• sytuacje – seks w miejscach publicznych, na świeżym powietrzu, w wodzie, nieprzyzwoite rozmowy;

• inne – kajdanki, peruki.

Istnieją fetysze, które wielu z nas jeżą włos na głowie. Trudno nam zrozumieć, że takie rzeczy mogą kogoś kręcić, a jednak. Do takich fetyszy zaliczamy wszystko związane z wydzielinami ciała (wymioty, kał, mocz, plucie lub puszczanie gazów jelitowych do ust partnera). Oprócz tego działanie stymulujące seksualnie może mieć brud (własny, partnera, otoczenia), lewatywa, zadawanie bólu. Według niektórych seksuologów nekrofilia i zoofilia są również rodzajami fetyszyzmu.

Naprawdę wszystko może pomóc fetyszyście osiągnąć orgazm. Takie dziwne fetysze zwykle znamy tylko z anegdot, jako, że są to pojedyncze przypadki. Do oryginalnych, ale już opisanych fetyszy zaliczamy pająki, lalki, pieluchy, zdjęcia rzeźb i obrazów, mleko z piersi, pociągi, ogień, jedzenie.

ZOBACZ TEŻ:

ZAKAZANE PYTANIA

SEKS KREATYWNY

Polub WP Kobieta na Facebooku

1 2 z 2 następna
oceń
tak 3 60%
nie 2 40%

Galerie


Opinie (7)

Pozostało znaków: 4000

REGULAMIN

0
0
~nice5 2015-04-08 (18:24) 9 miesięcy 29 dni 3 godziny i 4 minuty temu

Witam, takie pytanie czy fetyszysta a dokładnie podofil (to fetysz stóp) może kiedykolwiek dostać orgazmu?

odpowiedz

3
1
~esteta 2008-02-24 (18:07) 7 lat 11 miesięcy 13 dni 3 godziny i 21 minut temu

pończoszki...
najbardziej sexi sa pończoszki pas i szpileczki, do tego świece, dobra muzyka i mozna tak całą noc. a jak smakuje minetka mniam , kobiety dajcie to swoim facetom , warto , super a i wy mozecie też czegoś chcieć, np wibratorek.

odpowiedz

pokaż 1 ukrytą odpowiedź

1
0
~m 2008-02-06 (10:13) 8 lat 11 godzin i 15 minut temu

a ja tam lubię
jak kobieta patrzy, jak się onanizuję, albo uwielbiam wytrysnąć na piersi czy pupę kobiety

odpowiedz

pokaż 3 ukryte odpowiedzi