UrodaKształt brwi – grubość, długość i forma łuku według kształtu twarzy

Kształt brwi – grubość, długość i forma łuku według kształtu twarzy

Kształt brwi – grubość, długość i forma łuku według kształtu twarzy
Źródło zdjęć: © 123RF
05.06.2018 15:32, aktualizacja: 01.07.2018 13:21

Brwi to taki element twarzy, który niby pozostaje niezauważony, ale gdy kształt brwi jest nieodpowiedni lub po prostu są one zaniedbane, potrafią zwrócić na siebie uwagę i skutecznie zepsuć nawet najlepiej wykonany makijaż. Oto kilka porad, jak regulować kształt brwi, żeby zawsze wyglądały świetnie.

Jak kształt brwi wpływa na wygląd?

Kształt brwi może wizualnie rozświetlać twarz dzięki czemu ta będzie wydawała się weselsza. Z drugiej strony może uczynić ją bardziej ponurą.

Krzaczaste brwi, które dawno albo nigdy nie były regulowane, z pewnością będą wyglądały niechlujnie, a to bardzo negatywne świadectwo dla ich posiadaczki. Z kolei zbyt cienkie brwi to przeżytek. Często wyglądają karykaturalnie i infantylnie. Jeśli występuje problem zbyt cienkich i delikatnych brwi, być może warto postawić na dyskretne kosmetyki do podkreślania brwi.

Poza tym o ogólnym wglądzie twarzy bardzo często decyduje również długość i grubość brwi. Zbyt krótkie poszerzą twarz, ale powiększą wizualnie oczy. Długie brwi natomiast twarz wizualnie wysmuklą. Grube brwi skupią na sobie uwagę, odwracając ją od zbyt wysokiego czoła, cieńsze dodadzą delikatności ostrym rysom twarzy.

Pozostaje także kwestia kształtu łuku brwi. Te z wyraźnym zakrzywieniem „otworzą” oko, natomiast proste, skierowane delikatnie w górę podkreślą duże, kocie oczy.

Wymodelowanie odpowiedniego kształtu jest możliwe dzięki dobrym kosmetykom do brwi. Znajdziesz je w niskich cenach na WP radarOkazji.

Co jest ważne przy określaniu kształtu brwi?

W dobraniu odpowiedniego kształtu brwi ważny będzie nie tylko kształt twarzy, ale również wszystkie jej elementy. Nie bez znaczenia pozostanie kształt naturalnego łuku brwiowego.

Najwięcej osób podczas regulowania brwi skupia się na kształcie twarzy. Faktycznie, zupełnie inna forma będzie pasować do twarzy owalnej, inna do trójkątnej, a zupełnie inna do okrągłej. Tymczasem elementem esencjonalnym jest również wielkość i rozstawienie oczu. Te osadzone szeroko wymagać będą uformowania dłuższych brwi zaczynających się głęboko u nasady nosa. Małe oczy wizualnie wydadzą się większe dzięki średniej grubości brwiom o lekko uniesionym łuku.

Nie bez znaczenia będzie również wielkość nosa: wydatny znajdzie równowagę w grubszych i dłuższych brwiach, malutki natomiast w cieńszych. Ostatnim wyznacznikiem kształtu brwi może być wysokość czoła. Dopasowanie jest bardzo podobne jak w przypadku nosa: grube brwi optycznie zmniejszą czoło, a cienkie je uwydatnią.

Kształt łuku brwi a kształt twarzy

Długość brwi należy wyznaczyć, biorąc dwa punkty odniesienia. Początkiem jest moment na łuku brwiowym, leżący na linii przebiegającej od skrzydełka nosa i przez wewnętrzny kącik oka, końcem natomiast punkt na przedłużeniu linii od skrzydełka nosa po zewnętrzny kącik oka. Do kształtu twarzy natomiast należy dobrać kształt łuku brwi.

Oto wskazówki:

  • twarz okrągła wymaga prostych brwi z lekkim załamaniem na końcu,
  • twarz owalna to kształt uniwersalny, w którego przypadku można regulować brwi według uznania, choć najlepszy będzie delikatny łuk pochylony ku skroniom,
  • twarz kwadratowa – idealny kształt brwi to grubsza linia z lekkim zaokrągleniem,
  • twarz trójkątna wymaga dyskretnych brwi lekko uniesionych na końcach oraz delikatnie wygiętych,
  • twarz pociągła potrzebuje prostych, mocnych brwi, uniesionych do góry od wewnątrz do zewnątrz.