UrodaPodkreśl swoje spojrzenie – kosmetyki do brwi

Podkreśl swoje spojrzenie – kosmetyki do brwi

Podkreśl swoje spojrzenie – kosmetyki do brwi
Źródło zdjęć: © 123RF.COM
Sylwia Ścibak
22.01.2018 12:18

Dla niektórych kobiet makijaż brwi jest równie ważny co nakładanie podkładu czy malowanie ust szminką. Brwi są bowiem niesamowicie ważną częścią naszego ciała, bez której wyglądamy bardzo nienaturalnie. Jak o nie dbać?

Kształtowanie brwi

Brwi dostosowane do kształtu twarzy świetnie podkreślają spojrzenie, a poza tym są bardzo estetyczne. Tu nie należy kierować się modą. Bardzo cienkie, wręcz "gołe" brwi nie każdemu pasują, tak samo jak nie każdemu pasują bardzo grube i ciemne łuki.

Są kobiety, które regularnie poprawiają kształt brwi, a są też takie, które jeszcze tego nie robiły. Trzeba przyznać, że nie jest to komfortowy zabieg, ale pomaga wyrównać proporcje twarzy i sprawia, że spojrzenie nabiera głębi. Jak prawidłowo wyregulować brwi? Na początek trzeba wyznaczyć ich kształt przy użyciu długiego ołówka lub patyczka. Przedmiot przykładamy do zewnętrznego kącika nosa prostopadle do wewnętrznej strony brwi. Zaznaczamy miejsce styku patyczka z brwiami. Potem przesuwamy go do środka, w stronę najwyższego zagięcia brwi, i zaznaczamy. Na końcu zaznaczamy zewnętrzny koniuszek brwi. Wszystkie pojedyncze włoski, które wystają poza zaznaczenia, trzeba wyrwać.

Czym można wydepilować brwi? Pęsetą, nitkami lub woskiem. Metoda wyrywania pęsetą jest najpopularniejsza, ale za to dość bolesna. Należy pamiętać, że włoski wyrywa się zgodnie z kierunkiem ich wzrostu. Najpierw najlepiej jest zmyć resztki makijażu i natłuścić skórę, by włoski dały się łatwiej usunąć.

Depilację woskiem możemy wykonać na dwa sposoby: za pomocą wosku ciepłego lub za pomocą wosku zimnego. Zimny wosk występuje w postaci plastrów, które najpierw rozgrzewa się w dłoni, a potem przykłada do łuku brwiowego. Ciepły wosk występuje w postaci płynnej. Nakłada się go szpatułką, a potem dociska plaster i wyrywa zdecydowanym ruchem w kierunku przeciwnym do wzrostu włosków.

Alternatywną metodą wyrywania włosków jest nitkowanie. Jest to jednak sposób wymagający wprawy, dlatego dobrze jest go wykonywać u kosmetyczki. Nitkowanie może sprawiać ból, ale za to jest higieniczne i nadaje się także do skóry wrażliwej.

Obraz
© 123RF.COM

Makijaż brwi

Drugim sposobem na piękne brwi jest makijaż. Makijaż służy przede wszystkim przyciemnieniu włosków, co zależy oczywiście od koloru włosów. Blondynki powinny malować brwi beżami lub jasnymi brązami, nigdy czernią. Brunetki zaś z reguły nie potrzebują podkreślenia, gdyż ich brwi są naturalnie ciemne i dobrze widoczne. Jednak jeśli mają dość rzadkie łuki, mogą skorzystać z ciemnych cieni, które optycznie je wypełnią.

Zanim przystapimy do malowania brwi, warto przeczesać je grzebykiem, by wyrównać strukturę włosków. Makijaż rozpoczynamy od wewnętrznej strony łuku i kierujemy się do środka. Kolor u nasady nosa powinien być nieco jaśniejszy od tego, który będzie na zewnątrz. Po pokryciu brwi kosmetykiem trzeba jeszcze raz przeczesać włoski grzebykiem.

Makijaż brwi można wykonywać codziennie, ale dla niektórych kobiet może być to dość niewygodne rozwiązanie. Dlatego używa się henny i makijażu permanentnego. Henna to znany od tysiącleci kosmetyk do malowania, który obecnie nakłada się najczęściej na włosy lub brwi. Hennę można nałożyć samodzielnie w domu – w przeciwieństwie do makijażu permanentnego – ale należy uważać z kolorem. Pamiętajmy, że nie jest to kosmetyk dla wszystkich. Powinny unikać jej alergiczki, osoby z wrażliwą skórą lub osoby z chorobami oczu.

Obraz
© Instagram.com