UrodaMakijaż na stałe, czyli oszczędność czasu i pieniędzy?

Makijaż na stałe, czyli oszczędność czasu i pieniędzy?

Makijaż na stałe, czyli oszczędność czasu i pieniędzy?
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
09.11.2010 13:37, aktualizacja: 09.11.2010 16:21

Maskuje mankamenty urody, nie trzeba go zmywać, pozwala zaoszczędzić sporo czasu, można nawet się z nim kąpać bez obaw, że się rozmyje. O co chodzi? O makijaż permanentny, którego efekty są widoczne i utrzymują się na skórze ładnych parę lat.

Maskuje mankamenty urody, nie trzeba go zmywać, pozwala zaoszczędzić sporo czasu, można nawet się z nim kąpać bez obaw, że się rozmyje. O co chodzi? O makijaż permanentny, którego efekty są widoczne i utrzymują się na skórze ładnych parę lat. Czy to koniec kupowania kosmetyków do codziennego make up’u?

Decydując się na wykonanie makijażu permanentnego powierzamy swoją twarz linergistce. Bez ogromnego zaufania się nie obejdzie, wszak nawet zwykłe zadrżenie ręki linergistki może skończyć się katastrofą. O makijażu permanentnym, stosowanych barwnikach, bolesności zabiegu i przeciwwskazaniach opowie kosmetolog Elżbieta Poźniak.

Klaudia Kula: Na czym polega makijaż permanentny?

Elżbieta Poźniak: Polega na wprowadzaniu pod skórę pigmentów. Jest to rodzaj tatuażu, do którego wykonania niezbędne są barwniki posiadające odpowiednie certyfikaty i atesty. Do wykonania makijażu permanentnego potrzebne jest urządzenie za pomocą którego wprowadza się wspomniane barwniki. Bardzo ważna jest jakość urządzenia, tak, aby wprowadzając barwnik w tkankę nie ranić jej, a jednocześnie uzyskać idealny efekt zgodny z oczekiwaniami klientki. Wszystkie barwniki posiadają atesty Unii Europejskiej.

K.K.: Jakie defekty urody można poprawić za pomocą makijażu permanentnego?

E.P.: Makijaż permanentny ma na celu podkreślić naturalne cechy urody kobiety (kształt brwi, wyrazistość oka, kolor ust). Korygujemy owłosienie w obrębie brwi i wyrazistość konturu ust. Obecnie dysponujemy metodami, które pozwalają zrekonstruować łuki brwiowe tak, że trudno jest odróżnić czy mamy do czynienia z naturalnymi brwiami czy z makijażem permanentnym – jest to idealne rozwiązanie w chorobach typu np. łysienie plackowate (imitacja włosa ręczną metodą), usunięta apopleksja.

K.K.: Czy zabieg jest bolesny? Jakie stosuje się sposoby znieczulenia?

E.P.: Bolesność zabiegu uzależniona jest od rodzaju stosowanego urządzenia, sposobu wprowadzenia pigmentu. Przy stosowaniu nowoczesnych i innowacyjnych metod wystarczy znieczulenie miejscowe kremem lub żelem znieczulającym. Ponadto odczuwanie bólu jest sprawą indywidualną. Jeżeli ktoś posiada niski próg odporności na ból wówczas stosowane jest znieczulenie silniejsze (stomatologiczne – dotyczy pigmentacji ust).

K.K.: Czy podczas wykonywania zabiegu klient jest narażony na jakiekolwiek ryzyko (uszkodzenia ciała, brak sterylności)?

E.P.: Teoretycznie ryzyko takie istnieje, aczkolwiek przy profesjonalnie wykonanym zabiegu z użyciem sterylnych elementów jest praktycznie niemożliwe.

K.K.: Ile trwa zabieg i jak długo utrzymują się jego efekty?

K.K.: Jak kształtują się orientacyjne ceny zabiegu? Wiemy, że zabieg ten do najtańszych nie należy.

K.K.: Czy po zabiegu wymagane jest szczególne postępowanie?