UrodaPiotr Rubik i Radosław Majdan je uwielbiają. Dłuższe włosy w męskim wydaniu

Piotr Rubik i Radosław Majdan je uwielbiają. Dłuższe włosy w męskim wydaniu

Piotr Rubik i Radosław Majdan je uwielbiają. Dłuższe włosy w męskim wydaniu
Źródło zdjęć: © fot. Instagram/m_rozenek
30.12.2017 12:18, aktualizacja: 29.05.2018 15:00

Fryzura na samuraja, anielskie loczki albo proste kosmyki. Męskie fryzury to nie tylko wygolone głowy czy kilka milimetrów włosów. Wraz z modą na "man bun", czyli męskie koczki, coraz więcej panów zaczęło zapuszczać włosy. Niektórzy znani w polskim show biznesie faceci od lat są wierni dłuższym fryzurom. Należą do nich m.in. Piotr Rubik czy Radosław Majdan. Jak należy dbać o dłuższe włosy, żeby nie zaliczyć wpadki? Swoimi poradami dzieli się z nami Alan Dąbrowski, stylista fryzur z Akademii Wizażu i Kosmetyki.

- Według klasycznego fryzjerstwa męska długa fryzura to taka w stylu lat 20-stych. Z krótko wystrzyżonymi bokami i dłuższą górą, która nie powinna przekraczać 10 centymetrów. Jednak od zawsze zaobserwować można mężczyzn z włosami znacznie dłuższymi. Wynika to z przynależności do różnych subkultur, a także z potrzeby komunikacji światu swoich indywidualnych cech osobiwosciowych - wyjaśnia ekspert.

I dodaje, że cykliczne trendy sprawiają, że często obserwuje mężczyzn, którzy chcą zapuszczać swoje włosy. Powodem może być nie tylko moda.
- Potrzeba zapuszczania wynika z wielu czynników. Część mężczyzn boryka się z przerzedzeniem włosów, dlatego często zapuszczają, licząc na pewne zamaskowanie problemu. Jednak, zamiast zaczesywać włosy i kombinować z upięciami, lepiej zdać się na profesjonalistów. Współczesna dermatologia oraz trychologia (nauka o włosach i skórze głowy przyp.red.) są na tak wysokim poziomie, że eksperci pomogą nawet panom, którzy od lat obserwują przerzedzającą się czuprynę.
Stylista wyjaśnia, że dłuższe włosy to domena wielu artystów. Tłumaczy, dlaczego wokaliści czy muzycy decydują się właśnie na taki wizerunek.
- Długie włosy mogą wyrażać także emocje, bunt lub indywidualizm faceta. Artyści, aktorzy, plastycy czy muzycy uwielbiają takie uczesania. Przykładem jest Piotr Rubik, który choć eksperymentował z kolorami i formą, zawsze miał nieco dłuższe włosy. Moim zdaniem w takim wypadku każda z form niepodlega ocenie i nie powinna być interpretowana, ponieważ zazwyczaj wyraża osobowość twórcy.

Są też mężczyźni, którzy mają piękne i długie - na przykład Mateusz Maga, któremu pięknych włosów może pozazdrościć niejedna kobieta. Model od zawsze uważał, że fryzura jest jednym z jego największych atutów.

Panowie, którzy zapuszczają włosy, muszą pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. Czy mogą podkradać szampon partnerce? O to także zapytaliśmy Alana Dąbrowskiego.
- Jeżeli chodzi o pielęgnacje, to zazwyczaj skóra głowy mężczyzn jest grubsza i ma tendencje do przetłuszczania się lub występowania łupieżu. W przypadku włosów krótkich i średnich zalecam produkty dedykowane mężczyznom. Jednak dla panów z włosami do żuchwy i dłuższymi znacznie bardziej sprawdzają się szampony do włosów długich i w takiej sytuacji mogą czasami skorzystać z produktów dla kobiet.

Co ważne, w przypadku dłuższych włosów nie można lekceważyć niższych temperatur. Radosław Majdan z pewnością o tym pamięta, a ponadto zdarza mu się nosić czapkę także w domu. Komentujący zdjęcie na profilu Małgorzaty Rozenek-Majdan wywołali młą burzę, że takie niekulturalne zachowanie nie przystoi dorosłemu mężczyźnie. A czy to dobre rozwiązanie dla samych włosów?
- Noszenie czapki zima jest jak najbardziej wskazane, żeby nie przemrozić cebulek włosowych. Jednak noszenie czapki dla samego uzupełnienia stylizacji może powodować plątanie się włosów. Fryzura się puszy, a kosmyki przesuszają. Wełniane czapki filcują włosy, a dodatki wykonane z mieszanki bawełny z poliestrem powodują uszkodzenia mechaniczne.

Jak widać, dylematów i detali dotyczących dłuższej męskiej fryzury nie brakuje. Warto pamiętać, że czasem nie moda jest najważniejsza, a to, w jakim stanie są włosy. Częste upięcia czy zakrywanie ich nakryciami głowy mogą przynieść odwrotny efekt, niż ten, którego oczekuje mężczyzna, który inwestuje w swój wygląd.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (53)
Zobacz także