UrodaPorady urodowe, które mogą cię zaskoczyć

Porady urodowe, które mogą cię zaskoczyć

Porady urodowe, które mogą cię zaskoczyć

Nawyki związane z higieną osobistą i dbaniem o urodę nabywamy już od wczesnego dzieciństwa i tak bardzo wchodzą nam w krew, że wykonujemy je automatycznie.

Nawyki związane z higieną osobistą i dbaniem o urodę nabywamy już od wczesnego dzieciństwa i tak bardzo wchodzą nam w krew, że wykonujemy je automatycznie. Okazuje się jednak, że czasem warto zmienić przyzwyczajenie - zwłaszcza, jeśli badania naukowe przeczą jego prawidłowości. Na przykład zakorzenione w świadomości kobiet przekonanie, że sto pociągnięć szczotką zmieni nasze włosy w bujną grzywę, jest fałszywe. Taki codzienny zabieg może wręcz zaszkodzić włosom. Co jeszcze robimy niewłaściwie?

Aplikowanie dezodorantu

Bierzesz prysznic, a potem używasz antyperspirantu - wydaje się to idealną gwarancją świeżości przez resztę dnia. Tymczasem jednak gruczoły potowe po kąpieli pracują ze zwiększoną intensywnością. Jeśli zaś kosmetyk nie wchłonie się w skórę, jego skuteczność będzie zminimalizowana.
Jak powiedział dermatolog, David Bank, w rozmowie z "Fitness Magazine", dezodorant warto aplikować wieczorem, aby zdążył wchłonąć się i zablokować gruczoły potowe. To, że nie czujemy perfumowanego zapachu kosmetyku, nie świadczy bowiem o tym, że nie będzie on spełniał swojej funkcji.

(mtr), WP Kobieta

1 / 5

Poranny prysznic

Obraz
© 123RF

Jeśli bierzesz prysznic z samego rana, być może będziesz ładnie pachnieć perfumowanym mydłem, jednak twoja skóra będzie narażona na wysuszenie oraz wszelkie zanieczyszczenia w powietrzu. "Ludzie generalnie nie zdają sobie sprawy, że skóra stanowi silną barierę ochronną - o ile nie usuniemy z nich naturalnych olejów i substancji, które m.in. stanowią naturalny filtr UV" - mówi dr Casey Carlos z Uniwersytetu Kalifornijskiego. Poranny prysznic niestety wysusza naskórek i zmywa warstwę ochronną. Dlatego kąpiel lepiej wziąć wieczorem, a rano tylko odświeżyć "miejsca strategiczne". Najlepiej też rano nałożyć balsam nawilżający.

2 / 5

Nić dentystyczna PO myciu zębów

Obraz
© 123RF

Dentyści są zgodni, że nici dentystycznej najlepiej użyć po szczotkowaniu zębów, a nie odwrotnie. Najpierw więc wyszczotkuj zęby, dzięki czemu usuniesz większość bakterii i osadu między zębami; następnie użyj nici, która upora się z zanieczyszczeniami pomiędzy zębami. Na końcu przepłucz jamę ustną płynem do płukania ust, usuwając wszystkie "resztki".

3 / 5

Elektryczna suszarka do rąk

Obraz
© 123RF

Papierowe ręczniki są znacznie bezpieczniejsze dla zdrowia niż elektryczne suszarki. Badanie opublikowane w "Journal of Applied Microbiology" dowiodło, że podstawienie rąk pod strumień powietrza zwiększą liczbę bakterii na dłoniach o... 45 procent. Dzieje się tak, ponieważ w powietrzu wokół suszarek (na przykład toaleta w centrum handlowym) generalnie roi się od bakterii.

4 / 5

Mycie zębów po śniadaniu

Obraz
© 123RF

Phil Stemmer z "The Fresh Breath Centre" w Londynie tłumaczy, dlaczego nie warto myć zębów bezpośrednio po posiłku. "Kwasy zawarte w jedzeniu - na przykład w owocach - osłabiają chwilowo szkliwo. Jeśli zaraz po śniadaniu chwycimy za szczoteczkę, podrażnimy szkliwo, a w dłuższej perspektywie narazimy je na erozję". Dentyści są zgodni, że optymalna higiena jamy ustnej to mycie zębów przed posiłkiem oraz płukanie jamy ustnej po posiłku.
Możesz też zaczekać z z tym 30 minut po posiłku.

5 / 5

Szczotkowanie włosów

Obraz
© 123RF

Długotrwałe szczotkowanie włosów nie sprawi, że twoje włosy będą stopniowo się zagęszczać. Jeśli zaś mają tendencję do przetłuszczania, w ogóle lepiej unikać podrażniania skalpu.

O wiele bardziej przydatnym narzędziem do pielęgnacji okazuje się grzebień z grubymi zębami (zapobiegającymi łamaniu się włosów i tworzeniu kołtunów). Takim grzebieniem należy przeczesać włosy po aplikacji odżywki - również w sprayu. W ten sposób kosmetyk rozprowadzi się równomiernie na całej długości włosa.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (127)