ModaSuknia marzeń - jak ją wybrać?

Suknia marzeń - jak ją wybrać?

Niebawem staniesz na ślubnym kobiercu. W tym szczególnym dniu oczy gości będą skierowane w Twoim kierunku. Przede wszystkim zwrócą uwagę na suknię ślubną, ocenią jej fason, kolorystykę i piękne detale. Ale zanim to nastąpi czeka Cię nie lada wyzwanie. Najważniejszym jest znalezienie sukni, w której będziesz czuła się najpiękniejszą panną młodą pod słońcem. Takiej, aby podkreśliła atuty, a zamaskowała mankamenty sylwetki. Dobranie sukni ślubnej do figury nie jest rzeczą łatwą, ale pomoże Ci w tym kilka prostych i sprawdzonych rad.

Suknia marzeń - jak ją wybrać?
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos

09.11.2011 | aktual.: 09.11.2011 12:42

Niebawem staniesz na ślubnym kobiercu. W tym szczególnym dniu oczy gości będą skierowane w twoim kierunku. Przede wszystkim zwrócą uwagę na suknię ślubną, ocenią jej fason, kolorystykę i piękne detale. Ale zanim to nastąpi czeka cię nie lada wyzwanie. Najważniejszym jest znalezienie sukni, w której będziesz czuła się najpiękniejszą panną młodą pod słońcem. Takiej, aby podkreśliła atuty, a zamaskowała mankamenty sylwetki. Dobranie sukni ślubnej do figury nie jest rzeczą łatwą, ale pomoże ci w tym kilka prostych i sprawdzonych rad.

Przede wszystkim planowanie kupna sukni ślubnej najlepiej rozpocząć co najmniej z półrocznym wyprzedzeniem. Na pewno nie należy zostawiać tego na ostatnią chwilę, gdyż może czekać cię niemiła niespodzianka, gdy nie wszystko pójdzie po twojej myśli z braku czasu. Możesz zacząć od różnych portali ślubnych. Innym pomysłem jest przejrzenie katalogów lub odwiedzenie targów ślubnych, które odbywają się w większych miastach.

Jednak najprostszą opcją jest udanie się do salonu sukien ślubnych. Tam z pomocą profesjonalistów obejrzysz najróżniejsze kroje i fasony proponowane na dany sezon. - Zaczniemy od przyjrzenia się twojej figurze i typowi urody – mówi Karolina Sznura właścicielka Salonu Sukien Ślubnych & Pracowni Dekoratorskiej Arttrend Collection w Gdańsku. - Kobiece sylwetki są bardzo różne. Są panie wysokie, niskie, szczupłe, nieco zaokrąglone, z dużym czy małym biustem. Niektóre pragną ukryć pulchne ramiona, inne podkreślić talię. Tak więc dla każdej z Pań postaramy się dopasować suknię do sylwetki, tak, aby wydobyć to, co najpiękniejsze”.

5 zasad panny młodej

  1. Przeanalizuj budżet związany z kupnem sukni ślubnej. Ceny samej sukni zaczynają się od 500 zł wzwyż. Jednak suknia to nie wszystko. Jeśli założyłaś, że na strój ślubny przeznaczysz 3000 zł weź pod uwagę, że musisz kupić jeszcze buty, bieliznę, woalkę lub welon, co dodatkowo pociąga za sobą koszty.
  1. Zastanów się nad kolorystyką. Nie każda barwa kreacji będzie dobrze współgrała z twoim odcieniem skóry. Jeżeli twoja cera ma ciepły odcień brzoskwiniowy lub oliwkowy, śmiało możesz założyć zarówno śnieżno białą kreację jak i suknię w kolorze ecru. Jeżeli jednak twoja cera ma chłodniejszy odcień, porcelanowy lub różowy, zdecyduj się na biel w odcieniu kremowym lub kolor ecru.
  1. W salonie sukien ślubnych najlepiej jest przymierzyć kilka modeli i porównać. Bądź ostrożna przy wyborze sukni z katalogów. Niekoniecznie to co widzimy na modelce sprawdzi się przy naszej figurze, a suknie ze zdjęć często nijak mają się do rzeczywistości.
  1. Świetnym pomysłem jest zabranie do salonu mamy, świadkowej czy siostry, które znając nas najlepiej pomogą i doradzą.
  1. Przy wyborze sukni ślubnej weź pod uwagę, kiedy ma się odbyć ślub. Jeśli ma to być chłodniejsza pora, przygotuj się do konieczności kupna bolerka lub innego okrycia wierzchniego – szczególnie zimą.

Jak dopasować suknię do figury?

- Jesteś niska i filigranowa - unikamy wszelkich poziomych pasów, które jeszcze bardziej skracają figurę, natomiast pionowe dodadzą optycznie kilka centymetrów. Również zbytnie zdobienia, aplikacje i marszczenia mogą przytłoczyć sylwetkę. Idealnym rozwiązaniem są zwiewne, lekkie tkaniny oraz proste fasony. Sprawdzi się tu podwyższona linia talii. Warto tez upiąć wysoko włosy i odsłonić szyję.

-* Jesteś wysoka* – tu nie powinno być problemu z doborem kreacji. Większość fasonów idealnie nadaje się dla wysokich pań. Są jednak kobiety, które nie chcą podkreślać swojego wzrostu. Im proponujemy drapowania, podpinane spódnice, pionowe zdobienia, bufki i marszczenia. Te detale odejmą kilka centymetrów. Wysoka sylwetka pozwala na szaleństwo w kolorystyce.

-* Jesteś puszysta* – panie z taką figurą mają największy problem z doborem sukni. Często duży rozmiar wiąże się z szyciem sukni na wymiar u krawcowej, gdyż nie wszystkie salony proponują kreacje w rozmiarze 42 i więcej. W tym wypadku najlepiej sprawdzi się sukienka z usztywnioną górą lub kreacja dwuczęściowa – gorset i spódnica w kształcie litery A - ukryją szerokie biodra i masywne uda. Materiał powinien być gładki, a zdobienia układać się w pionowe linie, optycznie wysmuklające sylwetkę. Każde niepotrzebne elementy zamiast odjąć nam kilogramów sprawią, że sylwetka będzie wydawała się jeszcze cięższa.

- Masz duży biustt – najlepszym rozwiązaniem jest dekolt w szpic oraz szerokie ramiączka podtrzymujące biust. Suknia musi być bez zbędnych zdobień, drapowań i aplikacji, tu najlepiej sprawdzi się gładki materiał.

- Masz mały biust – jeśli chcesz go optycznie powiększyć, idealną propozycją są suknie o okrągłym dekolcie i bogatym zdobieniu. Pomocny może okazać się biustonosz typu push-up. Uwydatni on biust i sprawi, że będzie wyglądał na nieco większy.

Pamiętajmy, że wybór sukni pociąga za sobą dużo czasu i niejednokrotnie wymaga anielskiej cierpliwości. Ma to być okres przyjemny, dlatego ważne jest staranne zaplanowanie kupna ślubnej kreacji. Strój panny młodej nie może mieć w sobie wszystkiego i łączyć zbyt wielu materiałów i stylów. Umiar i prostota są ponadczasowe. Suknia ma być jak druga skóra - idealnie dopasowana do figury, typu urody, stylu i temperamentu. Musisz czuć się w niej swobodnie i komfortowo przez kilka godzin. Dobrze dobrana suknia nie tylko zwróci uwagę, ale także wyeksponuje Twoje piękno. A o to każdej pannie młodej chodzi, żeby tego dnia błyszczeć jak gwiazda.

(mam/pho)

POLECAMY:

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)