UrodaTipsy, tipsy i po tipsach

Tipsy, tipsy i po tipsach

Byłaś z nich dumna, prezentowałaś je jak lwica, ale… już ci się znudziły. Postanowiłaś się ich wreszcie pozbyć. Jak to zrobić, by wrócić do swoich paznokci i nie przeżyć dramatu?

Tipsy, tipsy i po tipsach
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

07.05.2007 | aktual.: 31.05.2010 12:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Byłaś z nich dumna, prezentowałaś je jak lwica, ale… już ci się znudziły i miałaś też dosyć narzekań męża, że nosisz sztuczności. A więc dobrze, postanowiłaś się ich wreszcie pozbyć. Jak to zrobić, by wrócić do swoich paznokci i nie przeżyć dramatu?

Zanim się zdecydujesz

Jeśli jeszcze nie jesteś posiadaczką tipsów, to warto zastanowić się, czy to jest na pewno to, czego potrzebujesz. Powinnaś wiedzieć, że decydując się na tipsy, decydujesz się na utratę na pewien czas swoich naturalnych paznokci. Po zdjęciu paznokcie są bardzo miękkie, cienkie, zniszczone i bardzo łatwo je uszkodzić.

Tak naprawdę tipsy powinny robić sobie kobiety, które mają brzydką płytkę paznokcia, bo wtedy ma to jakieś faktyczne uzasadnienie. Reszta kobiet, których naturalne paznokcie są ładne, powinna skupić się pielęgnacji i ozdobie tego, czym obdarzyła je natura.

Natura tipsa

Tipsy są z natury swej sztuczne. Aby zostały dołączone do twojego paznokcia, jego płytka musi zostać społowana. Kosmetyczka ściera ci płytkę paznokcia, by tips się lepiej przykleił i był trwalszy. Może i tips jest wtedy trwalszy, ale twoje naturalne paznokcie już nie tak bardzo.

Tipsy bardzo często są nietrwałe, przy uderzeniu pękają, a źle nałożone powodują, że masz bąbelki między tipsem a płytką i wtedy łatwo dochodzi do infekcji.

Tipsy akrylowe

Aby je nałożyć, manicurzystka spiłowuje paznokieć, następnie nakleja akrylową płytkę i nadaje jej wybrany kształt. Pyłek z akrylu jest szkodliwy szczególnie dla kobiet w ciąży, więc bądź ostrożna.

Żeby zdjąć tips akrylowy, potrzebujesz acetonu, alkoholu czy spirytusu. Na rynku dostępne są również specjalistyczne płyny do ściągania tipsów. Zanurzasz dłonie w miseczce z płynem i czekasz, aż się rozpuszczą na tyle, by móc je swobodnie usunąć. Bez względu na to, jakiego środka użyłaś do rozpuszczenia akrylu, bądź przygotowana na widok nieco osłabionej, wymęczonej i pooranej (po wcześniejszym ścieraniu) płytki.

Tipsy żelowe

Tipsy żelowe nakłada się smarując paznokieć lub tips żelem, a następnie utwardza się lampą UV. Żeby go zdjąć, trzeba go spiłować pilnikiem. Nie da się tak jak akrylu rozpuścić acetonem. Bardzo uważnie wybieraj specjalistkę do tego zadania. Zdarzają się i takie przypadki, że złe specjalistki mogą spiłować paznokieć do „żywego”. To może być bolesne.

Odżywki

Jedyną rzeczą, którą tak naprawdę możesz zrobić, to użyć odżywki do paznokci, najlepiej z keratyną. Ona stanowi budulec paznokcia, więc pomoże, ale też nie oczekuj cudów. Musisz się uzbroić w cierpliwość i zaczekać, aż paznokcie ci odrosną. Może to potrwać nawet i dwa lub trzy miesiące w zależności od tego, jak szybko rośnie ci paznokieć.

Po zdjęciu tipsów zrób też sobie naturalną kąpiel w podgrzanym olejku migdałowym lub jojoba, a jeśli takiego nie masz, to w zwykłej oliwie z oliwek. Zanurz palce na około 10 minut. Kurację taką przeprowadzaj raz na tydzień. Może się zdziwisz, ale dosyć dobre rezultaty przynosi smarowanie dłoni i paznokci kremem do rąk. Używaj go po każdym myciu.

Jakie jeszcze niespodzianki?

Jeśli po zdjęciu tipsów zauważyłaś na paznokciu jakieś przebarwienia, np. żółte lub zielone, może to oznaczać, że podczas noszenia tipsów nabawiłaś się grzybicy. Sama jej nie wyleczysz. Udaj się od razu do dermatologa. Ten zaleci ci kurację, zapewne antybiotykową. Grzybicę zwykle leczy się przez długie miesiące.

Komentarze (0)