Trwa ładowanie...

Fryzury ślubne bez welonu

Zdecydowanie się na fryzurę ślubną bez welonu to gwarancja, że piękne uczesanie zostanie zauważone, a nie zginie pod warstwą tiulu. Stylizacja panny młodej pozbawiona tego tradycyjnego dodatku wcale nie musi być uboższa – welon z powodzeniem zastępują wianki, toczki, fascynatory, a nawet wysadzane kryształami tiary i korony.

Fryzury ślubne bez welonuŹródło: iStock.com
d2pq8lv
d2pq8lv

Welon do fryzury ślubnej – tak czy nie?

Welon przestaje już być nieodłącznym elementem wizerunku panny młodej. Dzieje się tak za sprawą coraz luźniejszego podejścia do tradycji i wkraczania nowych trendów. Nie bez znaczenia są też względy praktyczne. Biorąc pod uwagę te ostatnie, trudno uznać welon za wygodny dodatek. Wpięcie go w krótkie włosy może być nie lada wyzwaniem, a próby utrzymania na głowie do końca wesela – prawdziwą walką z wiatrakami. Welon występuje w tylu różnych długościach i fasonach, że każda kobieta powinna znaleźć taki, który będzie odpowiadał jej sylwetce, kształtowi twarzy, a także ogólnej wizji estetycznej, w jakiej ma być utrzymana uroczystość. Dobrze dobrany potrafi wspaniale podkreślić delikatność kobiety, nadać jej lekkości i paru centymetrów wzrostu. Jednak niektóre panny młode twierdzą, że wieje nudą, i dlatego właśnie decydują się fryzury ślubne bez welonu.

Co wpić we fryzurę ślubną zamiast welonu?

Dla dziewczyn o nowoczesnym podejściu do ślubnej stylizacji istnieje całe mnóstwo alternatyw. Wszystko jest od początku jasne w przypadku wesela tematycznego. Panna młoda w stylu boho zamiast welonu wybiera zwykle wianek lub opaskę przechodzącą przez czoło. Gwiazda wieczoru rozkochana w klimatach retro stawia na opaskę z piórkiem lub inną bogatą ozdobę do włosów. Może też zdecydować się na fryzurę nawiązującą do dawnej mody i wywinąć grzywkę tak, by tworzyła fikuśny lok nad czołem. Wtedy już żaden dodatek do włosów nie jest potrzebny. Dla miłośniczki dawnej mody wprost stworzone są także toczki i fascynatory, czyli małe kapelusze koktajlowe z siateczkową albo tiulową woalką. Znacznie lepiej niż welony pasują one do filigranowych kobiet.

d2pq8lv

Najpiękniejsze kapelusze damskie znajdziesz na WP radarOkazji.

Fryzury ślubne bez welonu można wzbogacić wiankiem, opaską, toczkiem, fascynatorem lub tiarą iStock.com
Fryzury ślubne bez welonu można wzbogacić wiankiem, opaską, toczkiem, fascynatorem lub tiarą Źródło: iStock.com

Panny młode, która nie nie zamierzają wcielać w życie tak odważnych pomysłów, a chciałaby zrezygnować z welonu na rzecz innej ozdoby, mają do wyboru całe mnóstwo eleganckich biżuteryjnych aplikacji wysadzanych kryształami. Dziewczyny czujące się dobrze w balowych kreacjach mogą uzupełnić swoją stylizację koroną lub tiarą na głowie.

Fryzury ślubne bez welonu – rozpuszczone włosy a upięcia

W wariancie bez welonu dobrze wygląda każde starannie zrobione uczesanie ślubne, zwłaszcza jeśli zostanie wzbogacone modnym i gustownym dodatkiem. Rozpuszczenie włosów trzeba jednak dwa razy przemyśleć, bo taka luźna fryzura ślubna może dobrze wyglądać tylko przez pierwszych kilka godzin. Swobodnie opadające loki i fale to wybór bezpieczny tylko dla posiadaczek grubych i gęstych włosów, które nie mają tendencji do rozkręcania się czy strączkowania. Jednak długowłose dziewczyny biorące ślub latem muszą liczyć się z tym, że upał panujący na zewnątrz będzie dawał się im we znaki.

Fryzury ślubne bez welonu pasują zwłaszcza do rozpuszczonych włosów z wiankiem lub opaską iStock.com
Fryzury ślubne bez welonu pasują zwłaszcza do rozpuszczonych włosów z wiankiem lub opaską Źródło: iStock.com

Zdecydowanie większy komfort zapewniają upięcia ślubne, oczywiście o ile panna młoda nie czuje się w tak ułożonych włosach nienaturalnie. Dwa najpopularniejsze rodzaje koków ślubnych to gładkie uczesania w stylu hiszpańskim oraz romantyczne luźne kompozycje z pokręconych pasm. Modne jest ostatnio wkomponowywanie w upięcia warkoczy dobieranych i wczepianie kwiatów we włosy. W roli ozdób świetnie sprawdzają się zwłaszcza skromne gipsówki.

We fryzurach ślubnych bez welonu upięcie jest wyeksponowane iStock.com
We fryzurach ślubnych bez welonu upięcie jest wyeksponowane Źródło: iStock.com
d2pq8lv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2pq8lv