UrodaJak zrobić trwałe loki?

Jak zrobić trwałe loki?

Posiadanie burzy loków na dłużej niż jeden dzień to marzenie niejednej kobiety. Loki zazwyczaj krótko się utrzymują, a wysiłki, aby zwiększyć żywotność stylizacji, często idą na marne - w szczegolności, gdy pojawią się deszcz czy wilgoć. Istnieją jednak sprawdzone sposoby, aby cieszyć się kręconymi włosami dłużej. Oto one.

Jak zrobić trwałe loki?
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
Edyta Maciejczak

Efektywne sposoby na trwałe loki

Można wyróżnić kilka rodzajów loków – grube loki, drobne loczki, sprężynki czy delikatne fale. Niektóre utrzymują się maksymalnie jeden dzień i prostują się po umyciu głowy, inne są bardziej trwałe.

Produkty do trwałej ondulacji sprawiają, że dłużej można cieszyć się trwałymi lokami. Zmieniają one na stałe strukturę włosów. Lokówka czy wałki pozwolą stworzyć tylko krótkotrwałą fryzurę.

Poniżej prezentujemy kilka sprawdzonych sposobów na trwałe loki.

Kręcenie włosów lokówką

Przed zabiegiem należy podgrzać lokówkę do odpowiedniej temperatury – im łatwiej kręcą się nasze włosy, tym niższa temperatura. Mokre włosy suszymy i szczotkujemy do momentu, gdy będą delikatnie wilgotne. Wcieramy we włosy wybrany produkt do stylizacji – piankę lub żel. Rozczesujemy włosy i dalej suszymy, jednocześnie je prostując. Dzielimy kosmyki na cztery części górne i dolne. Każdą część kręcimy pojedynczo. Przed tą czynnością warto spryskać włosy dowolnym produktem chroniącym przed wysoką temperaturą.

W przypadku włosów wyjątkowo opornych na kręcenie, należy użyć lakieru lub kremu wygładzającego, który sprawi, że będą bardziej elastyczne. Pasma powinny być dobrze rozczesane przed zabiegiem. Przykładamy włosy do lokówki i zwijamy ku górze. Czekamy chwilę, aż włosy się nagrzeją. Grubsze i odporniejsze na kręcenie powinny być dłużej trzymane na lokówce.

Kiedy poczujemy, że kosmyki odpowiednio się nagrzały, ostrożnie uwalniamy je od klipsa lokówki. Czynność należy powtórzyć z kolejnymi partiami włosów. Kiedy pasma ostygną, spryskujemy je lakierem, a następnie palcami lub szerokim grzebieniem rozczesujemy i modelujemy loki.

Kręcenie włosów gorącymi wałkami

Wałki podgrzewamy na parze. Mokre włosy suszymy i szczotkujemy, aż staną się wilgotne. Wcieramy we włosy produkty do stylizacji oraz produkt ochronny. Dzielimy kosmyki na cztery części. Każdą część skręcamy pojedynczo. Rozpoczynamy zwijanie pasm od końcówek i kierujemy się ku górze. Kiedy nakręcimy wszystkie kosmyki, czekamy do momentu całkowitego wyschnięcia włosów. Następnie delikatnie rozwijamy wałki i palcami rozczesujemy loki. Dla utrwalenia fryzury spryskujemy ją lakierem.

Loki ze ślimaczków

Poszczególne pasma włosów precyzyjnie skręcamy wokół własnej osi i upinamy u nasady. Warto pozostawić je w takiej formie na całą noc. Otrzymamy wtedy efekt naturalnych loków. Jeśli mamy włosy podatne na kręcenie, fryzura ta powinna utrzymać się do następnego mycia włosów.

Loki z warkoczy

To jeden z najprostszych sposób na stworzenie falowanych włosów. Mokre włosy splatamy w warkoczyki i pozostawiamy na noc. Im więcej drobniejszych splotów, tym bujniejsza wyjdzie fryzura. Rano, po rozpleceniu, delikatnie je rozczesujemy i utrwalamy lakierem lub stosujemy piankę do kręconych włosów.

Trwała ondulacja

Pozwala na długotrwały efekt sprężystych loków lub fal. Warto jednak mieć na uwadze, że do zabiegu używa się silnych środków chemicznych, niszczących strukturę włosów. Dlatego zalecane jest wykonywanie ondulacji wyłącznie u specjalisty, który oceni rodzaj oraz stan włosów i ich podatność na kręcenie. Dobierze w ten sposób właściwy rodzaj środka i czas jego działania.

Headlines

Zabieg, który delikatnie skręca włosy i unosi je od nasady. Polega on na zmiękczeniu włosów, przedłużeniu trwałości, dodaniu objętości i pofalowaniu włosów. Kosmyki stają się podatne na układanie i stylizację. Piękne fale będą się utrzymywać ok. 6-8 tygodni.

Źródło artykułu:WP Kobieta

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (16)