Trwa ładowanie...

Fryzury ślubne z kwiatami

Fryzury ślubne z kwiatami prezentują się efektownie o wszystkich porach roku i pasują do każdej stylistyki. Sęk w tym, by dobrać odpowiednią ozdobę do swojego typu włosów i ogólnej koncepcji estetycznej przyjęcia, a także dobrze ją zabezpieczyć przed uszkodzeniem, o które łatwo podczas całonocnych szaleństw na parkiecie.

Fryzury ślubne z kwiatamiŹródło: iStock.com
d1ceu5a
d1ceu5a

Fryzury ślubne z kwiatami we włosach – do jakiego stylu pasują?

Na rosnąca popularność fryzur ślubnych z kwiatami wpływa fakt, że takie uczesania bardzo dobrze komponują się z wieloma motywami przewodnimi wesel. Kwiatowe aplikacje do włosów zachwycają zwłaszcza na początku uroczystości, kiedy panna młoda dzierży bukiet z takimi samymi roślinami ozdobnymi, jakimi wzbogacona została fryzura ślubna. Do jednolitych kompozycji stworzonych z mocno rozwiniętych pączków pasują pojedyncze kwiaty wpięte przy koku albo z boku głowy.

Do zielonych bukietów w stylu botanical stworzone są wijące się bluszcze, które oplatają głowę, luźno opadają na rozpuszczone loki albo zachodzą na welon. Natomiast wielobarwne wianki ślubne z roślin polnych oraz leśnych to nieodłączne atrybuty panien młodych w stylizacjach boho. Mocnemu zaakcentowaniu motywu florystycznego na weselu sprzyja amerykańska moda na ozdabianie nadgarstków druhen stroikami kwiatowymi, które pasują do bukietu panny młodej.

Fryzury ślubne z kwiatami pasują do stylu glamour, boho i botanical iStock.com
Fryzury ślubne z kwiatami pasują do stylu glamour, boho i botanical Źródło: iStock.com

Fryzury ślubne z kwiatami – grzebień, opaska czy wianek?

Kwiaty we fryzurze ślubnej można wykorzystać na wiele sposobów – wszystko zależy od inwencji twórczej, preferencji estetycznych oraz typu włosów. Najważniejsze jest, by nie wywołać efektu przytłoczenia, o który łatwo przy cienkich kosmykach.

d1ceu5a

Trzeba uważać, by nie zaszkodzić sobie wyborem koloru kwiatów do fryzury ślubnej. Nie powinien on zlewać się z odcieniem włosów, bo to również może dać wrażenie, że fryzura jest zbyt masywna. Wyraziste (bordowe, fuksjowe, granatowe) barwy przeznaczone są raczej dla blondynek aniżeli dla brunetek. Kobiety o ciemnych włosach powinny wybierać biel i pastelowe kolory.

Fryzury ślubne z kwiatami można zrobić przez upięcie roślin na grzebieniu, przybranie nimi opaski do włosów albo wykorzystanie ich do uplecenia wianka iStock.com
Fryzury ślubne z kwiatami można zrobić przez upięcie roślin na grzebieniu, przybranie nimi opaski do włosów albo wykorzystanie ich do uplecenia wianka Źródło: iStock.com

Wpinanie pojedynczych kwiatów wsuwkami u panien młodych praktykuje się nieco rzadziej niż przygotowywanie ozdobnych grzebieni, opasek czy wianków ślubnych ze świeżych lub sztucznych roślin. Skromną ozdobę nietrudno jest zrobić samodzielnie – wystarczy mieć cienki drucik, kawałek wstążki, porządny klej i stary grzebień czy opaskę. Wytrzymałość takiej aplikacji zależy w głównej mierze od tego, jakie kwiaty wykorzystamy do jej wykonania.

Za najtrwalsze uznaje się storczyki tajlandzkie, róże, kalie, hiacynty, gerbery, które florystki bardzo chętnie wykorzystują do układania fryzur ślubnych z kwiatami. Jako dodatek świetnie sprawdzają się też gipsówki oraz elementy zielone. Gotową ozdobę do fryzury ślubnej trzeba koniecznie spryskać specjalnym preparatem opóźniającym więdnięcie lub chociaż zwykłym lakierem do włosów.

d1ceu5a

Żywe kwiaty we włosach a sztuczne ozdoby – ile to kosztuje?

Rozpiętość cenowa dekoracji kwiatowych do włosów jest ogromna. Wszystko zależy od rodzaju roślin i wielkości ozdoby. Opaski czy wianki ze sztucznymi kwiatami bardzo tanio można kupić w sieciówkach. Kosztują od kilku do kilkudziesięciu złotych. Aplikacje z bardziej dekoracyjnych kwiatów, które do złudzenia przypominają żywe rośliny, mogą już kosztować powyżej 100 złotych. Od tego pułapu zaczynają się też ceny grzebieni u florystki. Koszt uplecenia masywnego wianka jest porównywalny z ceną bukietu ślubnego (200–500 zł).

Fryzury ślubne z kwiatami i welonem

Modne uczesania ślubne z kwiatami podkreślają subtelność panny młodej, a w połączeniu z welonem dodają jej lekkości i eteryczności. Wszelkie aplikacje mogą zgrabnie przykryć miejsce, w którym został zaczepiony kawałek tiulu, a po ślubie zostać na głowie jako jedyna dekoracja. Ukłon w stronę tradycji zawsze jest mile widziany, dlatego wianki nie stanowią konkurencji dla fryzur ślubnych z welonem.

Fryzury ślubne z kwiatami i welonem nadają pannie młodej delikatności iStock.com
Fryzury ślubne z kwiatami i welonem nadają pannie młodej delikatności Źródło: iStock.com

Fryzury ślubne ze sztucznymi kwiatami

Sztuczne kwiaty mogą kojarzyć się nie najlepiej, ale wystarczy obejrzeć dzieła specjalistek od rękodzieła artystycznego, by wyzbyć się stereotypowego myślenia. Wspaniałe ozdoby kwiatowe na włosy – z tworzywa sztucznego, koronek, świecidełek i koralików – wcale nie ujmują pannie młodej elegancji. Wręcz przeciwnie: potrafią idealnie wpasować się w stylizację ślubną i utrzymywać fryzurę w ryzach przez całą noc. Takie elementy dekoracyjne to must have miłośniczek dodatków retro.

Fryzury ślubne ze sztucznymi kwiatami są mniej kosztowna niż upięcia z żywymi roślinami iStock.com
Fryzury ślubne ze sztucznymi kwiatami są mniej kosztowna niż upięcia z żywymi roślinami Źródło: iStock.com
d1ceu5a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ceu5a