Trwa ładowanie...
d2o74nj

Jak dbać o szyję i dekolt?

Na szyi i dekolcie odbijają się minione lata, na co wpływ ma przede wszystkim niewłaściwa pielęgnacja tych partii ciała. Zazwyczaj skupiamy się na pielęgnacji twarzy, zapominając zupełnie o dbaniu o szyję i dekolt. Pielęgnacja tych partii polega przede wszystkim na stosowaniu kosmetyków ujędrniających.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Skóra na szyi i dekolcie jest bardzo cienka, dlatego wymaga regularnej pielęgnacji.
Skóra na szyi i dekolcie jest bardzo cienka, dlatego wymaga regularnej pielęgnacji. (Shutterstock.com)
d2o74nj

Dlaczego warto dbać o szyję i dekolt?

Skóra na szyi i dekolcie wymaga szczególnej dbałości, ponieważ naskórek na niej jest znacznie cieńszy niż na twarzy. Poza tym skóra na tych partiach twarzy ma niewielką ilość włókien kolagenowych, które mają bezpośredni wpływ na sprężystość i elastyczność skóry. Nie bez znaczenia jest również to, że skóra na szyi i dekolcie ma niewielką liczbę gruczołów łojowych, które są odpowiedzialne za produkcję lekkiego filmu natłuszczającego. Brak tego filmu sprawia, że skóra na szyi i dekolcie bardzo szybko się odwadnia, co w rezultacie skutkuje zainicjowaniem procesu powstawania zmarszczek.

d2o74nj

Podstawowe zasady dbania szyję i dekolt

Podstawą w dbaniu o skórę na szyi i dekolcie jest przyjmowanie odpowiedniej pozycji podczas snu. Co ciekawe, wszystkie zmarszczki, które pojawiają się na szyi i dekolcie zdradzają naszą ulubioną pozycję snu. W przypadku, gdy najczęściej śpimy na brzuchu, na szyi pojawiają się poprzeczne bruzdy. Natomiast spanie na boku sprawia, że na szyi tworzą się pionowe załamania. Kobiety, które chcą odpowiednio dbać o skórę na szyi i dekolcie, powinny spać głównie na plecach.

Codzienne dbanie o szyi i dekolt

Kobiety, które deklarują, że dbają o kondycję skóry na szyi i dekolcie zazwyczaj ograniczają się do nieregularnego smarowania tych partii ciała kosmetykiem nawilżającym. Tymczasem o szyję i dekolt należy dbać codziennie. Przy czym należy pamiętać, że skóra na tych partiach ciała wymaga delikatnego traktowania. Do mycia szyi i dekoltu najlepiej używać tych samych kosmetyków, co do demakijażu i mycia twarzy. Dobrze sprawdzą się różnego typu: toniki, żele i mleczka. Doskonale sprawdzą się także płyny micelarne, które charakteryzują się bardzo delikatnym działaniem.

d2o74nj

Krem do szyi i dekoltu

Idealny krem do szyi i dekoltu powinien wykazywać właściwości nawilżające, regenerujące, ujędrniające i napinające skórę. Podstawowym składnikiem kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji skóry na szyi i dekolcie są antyoksydanty, które niwelują wolne rodniki, a tym samym opóźniają proces starzenia się skóry. Oprócz tego związki te pobudzają proces produkcji kolagenu i elastyny.

Sprawdź aktualne oferty balsamów do ciała na WP radarOkazji.

Ponadto w kremach do szyi i dekoltu można znaleźć także: witaminę A witaminę D, witaminę E, wapń, koenzym Q10, ceramidy, proteiny, flawonoidy, kwas hialuronowy i kwasy owocowe. Tego typu kosmetyki należy zacząć stosować zaraz po przekroczeniu 30. roku życia. Przy czym warto pamiętać o tym, że preparat na dzień powinien zawierać filtry UV.

d2o74nj

Podziel się opinią

Share
d2o74nj
d2o74nj