Trwa ładowanie...

Ceramidy, czyli roślinne komórki macierzyste – zastosowanie w kosmetyce

Skóra dojrzała bardzo często bywa nieelastyczna i sucha. Właśnie dlatego wszelkie zmiany hormonalne czy brak cennych składników, które odpowiedzialne są za jej prawidłowy rozwój, może znacząco przyczynić się do pogorszenia kondycji. Z tego powodu warto zrozumieć działanie takich składników jak ceramidy i algi morskie, które obecne w składzie znacznie wspomogą procesy odbudowy kolejnych warstw naskórka.

Ceramidy, czyli roślinne komórki macierzyste – zastosowanie w kosmetyceŹródło: Wikimedia Commons CC0
dl34qkr
dl34qkr

Starzenie się skóry

Skóra nie starzeje się z dnia na dzień, tylko jest to długotrwały proces, za którego początek uważa się wejście w 30. rok życia. Starzenie się znacząco przyspiesza w okolicach 50. roku życia, kiedy stężenie estrogenu w organizmie kobiety zaczyna gwałtownie spadać, a jego główną rolą jest regulacja tak ważnych procesów jak, np. metabolizm oraz prawidłowe nawodnienie. Z tego powodu ewentualny niedobór tego hormonu ma ogromny wpływ na kondycję skóry, szczególnie tej dojrzałej.

Objawia się to poprzez zwiotczenie tkanek skórnych i utratę jędrności przez znacznie wolniejsze odnawianie się zdrowych komórek. Wraz z upływem lat niekorzystne zmiany powiększają się, dodatkowo na skórze mogą pojawić się przebarwienia, a sama skóra staje się cienka i sucha. W ten sposób skóra staje się wrażliwa i o wiele bardziej podatna na podrażnienia i uczulenia. Co więcej, negatywne skutki procesów starzenia pogłębiane są przez promieniowanie UV oraz zanieczyszczone powietrze z zawartością smogu.

Kosmetyki z ceramidami dla dojrzałej skóry

Zmiany zachodzące w skórze oznaczają również, że należy zmienić używane kosmetyki. Stosowane do tej pory kremy są już niewystarczające i mogą nawet zaostrzyć niekorzystne procesy. Przydadzą się specjalne kosmetyki dedykowane dla skóry dojrzałej. Preparaty te zawierają wiele cennych składników. Ceramidy w kosmetykach stosowane regularnie mogą poprawić kondycję dojrzałej skóry.

*Bogata oferta kremów do twarzy na WP radarOkazji jest tylko o jedno kliknięcie stąd. *

dl34qkr

Nie od dzisiaj wiadomo, że składniki pochodzenia naturalnego mają równie silny efekt kosmetyczny jak te sztuczne, będąc przy tym znacznie bezpieczniejszymi. I właśnie na produkty z tej kategorii powinniśmy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności, chcąc zadbać o dojrzałą skórę.

Ceramidy – niezwykle istotny składnik skóry

Ceramidy są substancjami tłuszczowymi wchodzącymi w skład lipidów skóry. Wypełniają one przestrzenie międzykomórkowe w warstwie rogowej naskórka. W ten sposób obecne w warstwach skóry ceramidy chronią ją przed zwiększoną utratą wody i pomagają przy jej wchłanianiu. Skóra jest w stanie sama wytworzyć ceramidy. Niestety z wiekiem, ta umiejętność zanika. Inną, częstą przyczyną zanikania ceramidów jest przewlekły stres, zła dieta oraz schorzenia wywołujące zmiany hormonalne, co przejawia się również nadmierną utratą wody w głównej warstwie naskórka.

Ceramidy - jak działają

Regularne stosowanie ceramidów może przyczyniać się do znacznej poprawy kondycji naszej skóry poprzez lepsze nawilżenie oraz nadanie efektu sprężystości. Ponadto ceramidy regenerują i wzmacniają barierę, która znajduje się przy samej warstwie rogowej naskórka.

dl34qkr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dl34qkr