Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
17-07-2014 15:14

Właściwa pielęgnacja skóry wrażliwej

Z problemem wrażliwej skóry boryka się coraz więcej osób. Szczególnie latem narażona jest ona na przesuszenie i podrażnienia. Dzięki właściwej pielęgnacji, odpowiednim kosmetykom oraz zdrowej diecie stan skóry i komfort życia mogą się poprawić.

Właściwa pielęgnacja skóry wrażliwejŹródło: Materiały prasowe
d34ipm9
d34ipm9

Z problemem wrażliwej skóry boryka się coraz więcej osób. Szczególnie latem narażona jest ona na przesuszenie i podrażnienia. Dzięki właściwej pielęgnacji, odpowiednim kosmetykom oraz zdrowej diecie stan skóry i komfort życia mogą się poprawić.

Skóra wrażliwa charakteryzuje się nadmierną reakcją na różnego rodzaju czynniki takie jak słońce, mróz, niewłaściwe kosmetyki, twarda woda, a nawet stres czy silne emocje. Nadwrażliwość przyczynia się do powstawania stanów zapalnych skóry właściwej, co objawia się łuszczeniem, suchością, zaczerwienieniem, uczuciem ściągnięcia i pieczenia.

Jakie są przyczyny nadwrażliwości skóry?

Skłonność do nadwrażliwości zapisana jest w genach. Główne przyczyny jednak to środowisko, w którym żyjemy, nieodpowiednie zabiegi pielęgnacyjne oraz zła dieta. Skóra narażona na czynniki drażniące traci zdolności obronne i dochodzi do stanów zapalnych. Na zły stan skóry mają wpływ między innymi zanieczyszczone powietrze, twarda woda, długie przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach czy konserwanty zawarte w żywności i napojach.

Sami również przyczyniamy się do tych problemów, pijąc zbyt dużo mocnej kawy i alkoholu, paląc papierosy oraz rezygnując z warzyw i owoców na rzecz tłustych potraw. Nie bez znaczenia są również brak snu, stres i przemęczenie. Wszystko to powoduje, że skóra nie jest w stanie stymulować odbudowy komórkowej, staje się coraz cieńsza i słabsza. Długotrwałe narażanie jej na niekorzystne czynniki może doprowadzić do poważniejszych problemów dermatologicznych, jak np. zmiany trądzikowe, czy do przedwczesnego powstawania zmarszczek.

d34ipm9

Jak zapobiegać nadwrażliwości?

Aby móc się cieszyć zdrowym świeżym wyglądem, musimy przede wszystkim zmienić tryb życia. Zrezygnować z kawy, herbaty i alkoholu na rzecz wody mineralnej. Odpowiednie nawodnienie powoduje, że skóra jest lepiej odżywiona i radzi sobie z niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Organizm powinien mieć również dostarczoną odpowiednią ilość witamin i minerałów. Najlepiej jeśli są to te naturalne, zawarte w warzywach i owocach.

Nasza skóra odżyje, jeśli będziemy używać dobrych preparatów przeznaczonych specjalnie do skóry wrażliwej. Kosmetyki te charakteryzuje przede wszystkim brak parabenów, a także to, że w swoim składzie posiadają składniki czynne niewywołujące reakcji alergicznych. Wybierając środek pielęgnacyjny, należy zwrócić uwagę, czy był testowany na skórze wrażliwej. Można wówczas przyjąć, że nie wywoła niepożądanych skutków.

Należy zwrócić również uwagę, czy kosmetyki posiadają odpowiednie składniki czynne, które pomogą zwalczyć problemy skóry wrażliwej. Powszechne zastosowanie mają np. arnika o działaniu przeciwzapalnym, regenerująca alantoina czy wzmacniający retinol. Przykładowo kosmetyki marki * Mixa*zawierają ponadto aktywne bakterie bifidus, które łagodzą podrażnienia, a także mają działanie ochronne przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi.

Kosmetyki dla skóry wrażliwej mają za zadanie przede wszystkim wzmocnić strukturę skóry tak, aby była bardziej odporna, koić podrażnienia i korygować tak nieprzyjemne objawy jak zaczerwienienia, przesuszenie i uczucie ściągnięcia.

W pielęgnacji skóry wrażliwej ważna jest systematyczność i konsekwencja. Dlatego warto zmienić nawyki żywieniowe oraz styl życia, a także stosować odpowiednie kosmetyki, aby cieszyć się zdrową, świeżą skóra.

d34ipm9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d34ipm9