Utrata zbędnych kilogramów kojarzy się przede wszystkim z wyrzeczeniami, kiedy zabronione jest wszystko, co najsmaczniejsze, trzeba za to wcinać sałatę popijając wodą mineralną. Z tego powodu wiele kobiet nawet nie zabiera się za odchudzanie. Tymczasem można nie tyle sobie wszystkiego odmawiać, co zastąpić produktami zdrowszymi, mniej kalorycznymi i w mniejszych ilościach.