Pozytywne strony pesymizmu
Mogłoby się wydawać, że osoby, które ciągle narzekają i zawsze widzą szklankę do połowy pustą mają trudniej w życiu, niewiele rzeczy ich cieszy, a nawet jeśli przytrafia im się coś dobrego, to nie potrafią tego zobaczyć w kolorowych barwach. Okazuje się jednak, że bycie pesymistą może mieć swoje dobre strony.