UrodaOmbre wciąż w modzie

Ombre wciąż w modzie

Ombre wciąż w modzie
Źródło zdjęć: © iStock.com
Edyta Maciejczak
20.08.2017 14:00, aktualizacja: 21.08.2017 13:12

Koloryzacja ombre cieszy się nieustającą popularnością, chociaż coraz częściej kobiety decydują się na stylizację sombre. Trend ten jest znany i stosowany od kilku sezonów na całym świecie. Dzięki ombre można otrzymać wyrazisty efekt rozjaśnionych końcówek włosów.

Co to jest ombre?

Ombre hair, czyli brond to połączenie brązu i blondu. To koloryzacja polegająca na rozjaśnieniu końcówek. Włosy w stylu ombre powinni wyglądać na naturalnie muśnięte słońcem.

Prawidłowa fryzura w stylu ombre charakteryzuje się dyskretnymi przejściami kolorów na włosach. Im większa różnica między odcieniami na włosach, tym bardziej będzie przykuwała uwagę. Efekt ombre można osiągnąć samodzielnie wykonując koloryzację w domu. Warunkiem jest jednak znajomość tonacji kolorystycznch farb.

Komu pasuje ombre?

Styliści są zdania, że koloryzacja ombre lepiej przedstawia się u kobiet ciemnowłosych, ponieważ lepiej będzie widać kontrast odcnieni na włosach. Należy mieć na uwadze, że duża różnica w kolorach może sprawić, że włosy będą wyglądać na płaskie, a końce nie będą wyglądać naturalnie. Ombre często połączone jest z balejażem.

Naturalna fryzura to kolory różniące się o 3 lub 4 tony. Im mocniejszy kontrast odcieni, tym bardziej wyrazista stylizacja. Ponadto specjaliści są zdania, że ombre lepiej wygląda na długich włosach. Jeśli jest jednak profesjonalnie wykonane, to zaskakujący efekt można osiągnąć również na włosach średniej długości.

Wycieniowanie włosów przed koloryzacją zwiększy ich objętość i podkreśli naturalność. Stylizacje ombre nie są odpowiednie dla kobiet z cienkimi i delikatnymi włosami, ponieważ mogą one wyglądać nieestetycznie.

Zalety i wady ombre

Rozjaśnione włosy lub posiadające odmienny kolor wyglądają niezwykle interesująco i ciekawie. Wystarczy nosić je rozpuszczone, aby kontrast był lepiej widoczny. Minusem w tym przypadku jest związanie włosów w kucyk lub w kok – koloryzacja może nieestetycznie wyglądać. Stylizacja ombre jest korzystniejsza dla kosmyków niż całościowa koloryzacja. Zabiegowi bowiem poddawane są wyłącznie końcówki, co nie niszczy struktury całych włosów. Należy jednak tutaj uważać, aby nie przesadzić z mocą koloryzacji i nie osłabić kosmyków.

Fryzura ombre nie wymaga stałego odnawiania koloru tak, jak zwykła koloryzacja. To dobre rozwiązanie na odrosty. Koloryzację ombre można samodzielnie wykonać w domu, aczkolwiek nie zawsze możemy osiągnąć zamierzony efekt. Jeśli brakuje nam fryzjerskiego doświadczenia i nie znamy się do końca na doborze farb, warto udać się do profesjonalnego salonu.

Przykładowe fryzury ombre

Poniżej kilka propozycji wykonania ombre:

Ombre w odcieniach szarości

Ombre o mocnym kontraście

Kolorowe ombre