Trwa ładowanie...

Paznokcie u nóg - wzory

Miłośniczki lakierów do paznokci najczęściej skupiają się na zabiegach manicure, szczególnie łatwo więc zapomnieć o paznokciach u nóg, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Żeby nasze stopy również dobrze wyglądały, warto pomyśleć o ciepłych miesiącach wiosennych i letnich, decydując się na modne wzory na paznokcie u nóg.

Share
Paznokcie u nóg - wzory
Źródło: Pixabay.com, fot: tookapic
d3uxq7n

Paznokcie u nóg – kiedy ozdobić wzorkami?

Stylowe wzorki na paznokcie u nóg to dobry pomysł, gdy chłodny sezon się kończy, a przed nami miesiące wiosenne i zimowe, które pozwolą na odsłonięcie stóp. Zanim zdecydujemy się na aplikację wzorów na paznokcie stóp, powinnyśmy o nie zadbać i zdecydować się na solidny pedicure. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na stan płytki paznokcia i sięgnąć po odpowiednią odżywkę. Nie zapominajmy też o pielęgnacji skórek i uważajmy na wrastające paznokcie. Gdy stan naszych paznokci jest zadowalający, płytka twarda i odpowiednio uelastyczniona, a jej krawędzie wypolerowane, możemy przejść do malowania lakierem oraz nanoszenia wybranych przez nas wzorów.

Paznokcie u nóg – pomysły na wzory

Decydując się na wzory na paznokciach, ogranicza nas tylko wyobraźnia. Jeżeli preferujemy proste wzory, możemy postawić na groszki, proste lub faliste linie, a także różne wzory geometryczne. Z takimi wzorkami na paznokcie uporamy się samodzielnie w domu, jeśli mamy w zanadrzu sondę do paznokci i tasiemkę kosmetyczną. Ciekawym trendem idealnym na ten sezon są wzorki asymetryczne i abstrakcyjne plamki przywodzące na myśl pociągnięcia pędzla malarskiego.

Dobrym pomysłem na paznokcie u nóg z wzorkiem wiosennym będą motywy kwiatowe. Gustownie zaprezentuje się niewielki kwiatek na jednym paznokciu – może to być np. łatwy w wykonaniu wzór składający się z mniejszych i większych kropek. Bardziej złożone kompozycje takie jak wzorki w róże wymagają więcej wprawy. Popularnym trendem na paznokcie są też inne wzory roślinne, a więc liście czy pnącza. Estetyczne linie i zawijasy wymagają sporo precyzji, ale efekt końcowy robi wrażenie.

d3uxq7n

W sezonie wiosenno-letnim 2018 warto też zdecydować się na wciąż popularny francuski pedicure, który zapewni schludny wygląd naszym paznokciom u nóg – sprawią wrażenie schludnych i zadbane, a dyskretny paseczek na krawędzi płytki paznokcia będzie stanowił dyskretną i estetyczną ozdobę.

Paznokcie u nóg we wzory: Luxury Nails Spa, Andi Manicure, D'nails and Spa Facebook.com
Paznokcie u nóg we wzory: Luxury Nails Spa, Andi Manicure, D'nails and Spa Źródło: Facebook.com

Paznokcie u nóg – wzory ombre

Wzory ombre na paznokciach najczęściej prezentują się jako kilka kolorów subtelnie zlewających się ze sobą. Przybierają formę poziomych lub pionowych plam koloru, które razem tworzą efekt cieniowania. Dobrymi wiosenno-letnimi kolorami ombre będzie błękit, różne odcienie żółci, pomarańczu i zieleni, a także bardziej intensywne kolory kwiatowe jak czerwień i fiolet.

Szukasz lakierów do paznokci? Nie przepłacaj! Wejdź na WP radarOkazji i ustrzel najlepszą ofertę.

d3uxq7n

Pięknie wyglądają paznokcie hybrydowe ombre, które w naturalny sposób łączą kolory. Do tego hybrydy na paznokciach u stóp są niezwykle trwałe, trzymają się nawet dłużej niż na dłoniach. Taki efekt uzyskamy nie tylko u kosmetyczki, ale również w domu. Będzie to jednak wyzwanie, którego powinny się podjąć już wprawione miłośniczki lakierów do paznokci.

Paznokcie u nóg ombre, fot. 925tomochin, cottonail, ittan912, satokojo, xxyayoxx Instagram.com
Paznokcie u nóg ombre, fot. 925tomochin, cottonail, ittan912, satokojo, xxyayoxx Źródło: Instagram.com
d3uxq7n

Podziel się opinią

Share
d3uxq7n
d3uxq7n