Trwa ładowanie...
d32nc1i

Manicure ombre – czego potrzebujesz, żeby go wykonać?

Znudził ci się jednolity manicure i chcesz zaszaleć z kolorem? Wypróbuj efekt ombre, który jest niezwykle popularny także na włosach oraz ubraniach. Cieniowane paznokcie świetnie sprawdzą się na imprezie i przyciągną wzrok przyjaciół oraz płci przeciwnej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paznokcie z efektem ombre prezentują się niezwykle zjawiskowo
Paznokcie z efektem ombre prezentują się niezwykle zjawiskowo (iStock.com, Fot: Sergii Petruk)
d32nc1i

Manicure ombre – na czym polega?

Manicure ombre to nic innego, jak połączenie dwóch lub trzech kolorów w płynnym przejściu. Efekt ombre jest świetnym pomysłem na niebanalne paznokcie, który można uzyskać w bardzo prosty sposób. Wystarczy mieć przy sobie bezbarwną bazę, dwa lub trzy lakiery w różnych odcieniach oraz gąbeczkę bądź pędzelek z miękkim włosiem.

Manicure ombre – jak wykonać?

Na początek możemy nałożyć na paznokcie balsam albo wazelinę, co pozwoli nam łatwiej usunąć lakier ze skórek. Potem nakładamy bezbarwną bazę. Kiedy ta stwardnieje, wybieramy jeden kolor, np. niebieski, i malujemy nim cały paznokieć, najlepiej dwa razy, aby pokrył płytkę w całości bez prześwitów.

Kiedy ten lakier porządnie stwardnieje, przygotowujemy drugi. Nalewamy go na folię aluminiową, a potem moczymy w nim krawędź gąbki. Cieniowanie zaczynamy od połowy paznokcia i kierujemy się do zewnątrz. Najciemniejszy odcień ma się znajdować na samym brzegu płytki, najjaśniejszy – pośrodku, w miejscu styku z drugim kolorem. Kiedy lakier stwardnieje, pokrywamy go warstwą bezbarwnej bazy.

Cieniowanie możemy również wykonać w nieco inny sposób za pomocą pędzelka. Najpierw pokrywamy całą płytkę najjaśniejszym lakierem i czekamy, aż wyschnie. Potem malujemy paznokieć do połowy drugim lakierem, a następnie malujemy pozostałą część płytki trzecim kolorem tak, aby między połówkami była widoczna cienka kreska lakieru bazowego. Na koniec bierzemy pędzelek i przecieramy lakiery w miejscu ich styku, by stworzyły kolorystyczne przejście.

Manicure ombre – wystarczy jeden lakier i...odpowiednia temperatura

Efekt ombre możemy uzyskać również dzięki lakierowi termicznemu, który zmienia odcień pod wpływem temperatury. Taki lakier robi się jaśniejszy wtedy, kiedy jest cieplej, a ciemnieje wtedy, kiedy jest zimniej. To doskonały wybór dla kobiet, które preferują niestandardowe rozwiązania.

d32nc1i

Podziel się opinią

Share

d32nc1i

d32nc1i