Trwa ładowanie...
da64ci1

Wzory na paznokcie krok po kroku

Chcesz rozpocząć przygodę z wzorami na paznokcie, ale nie wiesz, jak się za to zabrać? Podpowiadamy, jakie wzory z łatwością samodzielnie wykonasz w domu i jakie akcesoria przydadzą ci się najbardziej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Gdy nabierzemy wprawy w tworzeniu wzorów na paznokcie, będziemy w stanie uzyskać bardziej złożone zdobienia (instagram.com, Fot: tamaradilullo i nail_unistella)
Gdy nabierzemy wprawy w tworzeniu wzorów na paznokcie, będziemy w stanie uzyskać bardziej złożone zdobienia (instagram.com, Fot: tamaradilullo i nail_unistella) (Instagram.com)
da64ci1

Wzory na paznokcie – od czego zacząć?

Po pierwsze musimy zadbać o to, żeby nasze paznokcie były zdrowe i schludne. Ułatwi nam to nałożenie w prosty sposób lakieru i namalowanie wzorów. Musimy też wyposażyć się w odpowiednie akcesoria i kosmetyki do manicure, które umożliwią nam wykonanie wybranych przez nas wzorów na paznokcie.

da64ci1

Czego potrzebujemy do stworzenia wzorów krok po kroku? Warto zdecydować się na bazę pod lakier, top coat do paznokci oraz ulubione lakiery. Dzięki temu zestawowi mamy gwarancję, że lakier naniesiemy bez trudu, kolor będzie wyrazisty i utrzyma się dłużej.

Pozostałe przybory dobieramy do wzoru na paznokcie, na jaki się zdecydowałyśmy. Kropki, groszki i proste kwiatki uzyskamy dzięki sondzie do paznokci. Do prostych linii przyda się taśma kosmetyczna. Bardziej skomplikowane motywy uzyskamy, wykorzystując pędzelek lub stylograf.

manicure akcesoria do malowania paznokci Pixabay.com
Podziel się

Paznokcie w kropki, kwiatki i łapki – krok po kroku

da64ci1

Do uzyskania wzorów na paznokcie w formie groszków, kropek, prostych kwiatków, a także psich i kocich łapek potrzebujemy sondy, bazy i minimum dwóch lakierów do paznokci.

 • Pokrywamy paznokcie lakierem bazowym.
 • Malujemy paznokcie wybranym lakierem, a po jego wyschnięciu aplikujemy drugą warstwę.
 • Gdy całość wyschnie, wybieramy lakier w innym kolorze i nanosimy go za pomocą sondy. Możemy uzyskać wzory z kropkami różnej wielkości, a sposób i gęstość ich rozmieszczenia zależy od naszych preferencji.
 • Proste kwiatki uzyskamy, robiąc kilka równomiernie oddalonych od siebie kropek – najprościej stawiać w taki sposób, jakby miały znaleźć się na obwodzie koła – a następnie pośrodku zrobić ostatni punkcik, który będzie środkiem kwiatka.
 • Psie lub kocie łapki zrobimy podobnie jak kwiaty. Wystarczy u szczytu większej plamki w formie okręgu lub owalu umieścić trzy lub cztery mniejsze kropki.
 • Paznokcie z gotowym wzorem możemy pokryć lakierem top coat, by całość utrwalić.

Szukasz idealnych lakierów do paznokci na lato? Zajrzyj na WP radarOkazji i ustrzel najlepszą ofertę.

Fot. Claresa, CND Creative Nail Design Facebook.com
Podziel się
da64ci1

Paznokcie w paski i wzory geometryczne – krok po kroku

Do uzyskania symetrycznych figur geometrycznych lub pasków na paznokciach przyda nam się taśma kosmetyczna. Paski możemy namalować na paznokciach pokrytych jedynie bazą albo pomalowanych również wybranym lakierem.

 • Zaczynamy od pokrycia paznokcia lakierem w ulubionym kolorze.
 • Taśmę kosmetyczną tniemy na kawałki dowolnej grubości i długości, a następnie naklejamy ją na paznokieć, tworząc dowolny wzór – mogą to być paski poziome, pionowe i asymetryczne, ale też inne niekonwencjonalne kształty geometryczne.
 • Najprostszą metodą na uzyskanie gotowego wzoru jest pomalowanie całego paznokcia wybranym lakierem, dzięki czemu nasz wzór będzie miał jednolity kolor; możemy też poszczególne pasma lub figury pomalować różnymi lakierami, by uzyskać wielobarwny wzór.
 • Nim lakier wyschnie, odklejamy paski – możemy w tym celu użyć pęsety, którą pewnie uchwycimy krawędzie taśmy.
 • Całość możemy pokryć lakierem top coat, by efekt utrzymał się na paznokciach dłużej.
Fot: Claresa, CND Creative Nail Design, Indigo Nails Facebook.com
Podziel się
da64ci1

Podziel się opinią

Share

da64ci1

da64ci1
da64ci1