ModaWzorki na paznokcie na lato

Wzorki na paznokcie na lato

Wzorki na paznokcie na lato
Źródło zdjęć: © Instagram.com | cndworld
21.03.2018 12:16, aktualizacja: 23.04.2018 17:22

Lato dostarcza nam wielu inspiracji na wzorki na paznokcie o każdej długości. Od minimalistycznych, przez geometryczne, aż po ekstrawaganckie - do wyboru, do koloru. Oto najciekawsze stylizacje paznokci na lato.

Wzorki na paznokcie na lato - naturalne i minimalistyczne

Latem wzorki na paznokcie mogą mieć lekki i naturalny wygląd. Te propozycje nadają się na upalne dni, kiedy króluje trend barely there. Pierwszą z opcji jest pokrycie paznokci bezbarwnym lakierem, a następnie narysowanie pionowego lub poziomego czarnego paska tak jak u Philipa Lima czy Kate Spade. Można też wykonać alternatywny french manicure, gdzie pasek nie jest biały tylko zielony albo błękitny jak u Alice + Olivia.

W innym wariancie niepomalowana część paznokcia jest w środku białej płytki, tworząc falistą linię (House of Holland). Ciekawa propozycja pochodzi również od Byblos, gdzie palec prześwituje przez przeźroczystą doklejaną płytkę, otoczoną czarnym konturem. Środek pokryty jest białą plamką i rzadko rozmieszczonymi małymi czarnymi kropkami.

Inną możliwością na letni wzorek na paznokciach jest połączenie jednolitego lakieru nude z metalicznym paskiem (Sachin & Babi), przypominającym french manicure albo domalowanie malutkiej gwiazdki (Self-Portrait), serduszka czy zielonego listka (Vivetta).

Projektanci pomyśleli także o właścicielkach krótkich paznokci. U Roksandy, Emporia Armaniego, Marchesy, Oscara de la Renty czy Soni Rykiel można zobaczyć propozycje dla tego typu płytek np. pokrycie żywym jednolitym kolorem i otoczenie paskiem.

Manicure i pedicure to podstawa. Wszystko, co niezbędne do pielęgnacji i stylizacji paznokci znajdziesz na WP radarOkazji.

Obraz
© Instagram.com | cndworld,Heather Vette,Deborah Lippmann

Wzorki na paznokcie na lato - inspirowane wakacjami

Wzorki na paznokcie na lato mogą odwzorowywać odwiedzane w czasie wakacji miejsca i tamtejszą kulturę. Letnie stylizacje paznokci przedstawiają kwiaty, żywe lub słodkie kolory, ornamenty, grochy, plamki - wszystko jest dozwolone. Jedną z możliwości jest zestawienie pokrytej bezbarwnym lakierem płytki z wzorem kwiatowym lub paskami na krawędzi.

Obraz
© Instagram.com | Unistella

Zwierzęce wzorki na paznokcie na lato

Na wybiegach pojawiają się również zwierzęce wzory na paznokciach na lato, np. tygrysie pasy u Kenzo. W takim przypadku paznokcie maluje się najpierw na czarno, a gdy lakier wyschnie nakładamy na płytkę kolorowe paski.

Obraz
© Instagram.com | naominailsnyc,Kenzo

Wzorki na paznokcie na lato z napismi

Wśród wzorków na paznokcie na lato ukazały się także propozycje z literami - malujemy jedną literę na paznokieć, uzyskując dwuwyrazowe hasło. Niektórzy twórcy zadbali w ten sposób o promocję swojej marki, gdyż umieścili na paznokciach swoje logo, elementy kolorystyczne czy pojedyncze litery, typowe dla danej firmy.

Obraz
© Instagram.com | Unistella

Ekstrawaganckie wzorki na paznokcie na lato

Tradycyjne wzorki na paznokcie na lato mogą nie spodobać się odważnym dziewczynom, które lubią eksperymentować z modą. Dla nich przewidziane są trójwymiarowe aplikacje, umieszczane na długich spiczastych paznokciach, brokat wysypujący się poza paznokieć (u niektórych projektantów nawet na całą dłoń) czy różnego rodzaju doklejane dodatki obejmujące biżuterię, perełki, drut, kamienie szlachetne, ćwieki i inne metalowe elementy. Trendów wśród paznokci na lato można poszukać u Libertine, CND, The Blonds i Philipa Pleina. Takie odważne stylizacje paznokci raczej nie nadają się do codziennego użytku, ale na pewno zrobią wrażenie podczas wakacyjnej imprezy.

Obraz
© Instagram.com | CND

Imprezowe wzorki na paznokcie na lato

Jedną z metod efektownej stylizacji paznokci jest kontrast. Można go uzyskać przez połączenie matowego i metalicznego lakieru (Rebecca Minkoff), tworząc geometryczną kompozycję. Na wieczorne wypady na miasto i nocne imprezy nadadzą się połyskujące metaliczne wzorki na paznokcie w ciemnych barwach.

Obraz
© Facebook.com | Rebecca Minkoff

Ciekawym pomysłem na wzorki na paznokcie na lato będzie też skontrastowanie naturalnego koloru paznokcia z czarnym, granatowym czy metalicznym lakierem.

Obraz
© Instagram.com | misspopnails,Unistella