UrodaJak dbać o stopy zimą? Pedicure krok po kroku, dzięki któremu będą piękne

Jak dbać o stopy zimą? Pedicure krok po kroku, dzięki któremu będą piękne

Mimo że zimą nie nosimy odkrytego obuwia, nie zwalnia nas to z obowiązku pielęgnacji stóp. Gładkie pięty, zadbane paznokcie i nawilżona skóra sprawiają, że nie tylko czujemy się piękniej, ale i bardziej kobieco. Podpowiadamy, jak zadbać o stopy podczas zimy, kiedy potrzebują równie dużo uwagi, co wiosną i latem.

Jak dbać o stopy zimą? Pedicure krok po kroku, dzięki któremu będą piękne
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
Monika Zonenberg

29.01.2018 | aktual.: 30.01.2018 08:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kojąca kąpiel
Stopy zimą większą część dnia spędzają w zabudowanych, niekiedy nieprzepuszczających powietrza butach. Jeśli są skórzane, jest im odrobinę wygodniej, jednak nadal nie mają dostępu do świeżego powietrza. Twarde materiały obuwia często pozostawiają na naszych stopach pamiątki w postaci odcisków czy obtarć, a właściwa i regularna pielęgnacja może pomóc w utrzymaniu ich w idealnym stanie. Pedicure zawsze zaczynaj od wymoczenia stóp w ciepłej wodzie z dodatkiem substancji zmiękczających lub pielęgnujących. Możesz zaopatrzyć się w specjalistyczne preparaty do kąpieli stóp o różnych właściwościach lub wykorzystać domowe metody. Sól do kąpieli lub woda z solą i mydłem będą równie dobre. Mocz stopy przez przynajmniej 20 minut - w tym czasie zrelaksujesz się i przygotujesz je do dalszych zabiegów.

Peeling
Narastanie naskórka jest naturalnym procesem obronnym, który szczególnie widoczny jest w miejscach mających styczność z twardszymi powierzchniami. Dlatego na piętach czy pod palcami powstają zgrubienia - w tych miejscach nasza stopa z największym naciskiem napiera na wkładkę buta i utrzymuje ciężar całego ciała. Aby zapanować nad tempem narastania martwego naskórka, powinnaś regularnie stosować delikatny peeling, który go usunie. Jego używanie jest bardzo przyjemne. Prócz właściwości pielęgnacyjnych drobinki kosmetyku masują nasze stopy, wyjątkowo relaksując i redukując nasz stres. Pod stopami znajduje się ogromna ilość zakończeń nerwowych, które są wrażliwe na dotyk.

Obraz
© Shutterstock.com

Idealny wygląd paznokci
Wymoczone stopy gotowe są do przeprowadzenia pielęgnacji paznokci. Dzięki wodzie skórki wokół nich są miękkie i łatwiejsze do usunięcia. Zacznij od zsunięcia ich z płytki paznokcia, a nadmiar usuń cążkami. Pamiętaj, by sprzęt, który używasz do pedicure zawsze był sterylnie czysty. Zapobiegnie to infekcjom, których ciężko się pozbyć i nie należą do łatwych do wyleczenia. Po usunięciu skórek, skróć paznokcie do pożądanej długości, a boki płytki zaokrąglij za pomocą drobnoziarnistego pilniczka. Malowanie paznokci rozpocznij po około pół godziny po wyjęciu stóp z wody, ponieważ pod jej wpływem płytka robi się bardzo miękka, a to zmniejsza wytrzymałość lakieru. Zanim nałożysz kolor, obowiązkowo zastosuj odżywkę. Ta ochroni płytkę przed żółknięciem, które może być efektem ciemnych lakierów. Na drugą warstwę lakieru kolorowego nałóż top coat zabezpieczający i przedłużający jego trwałość.

Nawilżona skóra
Zwieńczeniem pedicure powinno być nawilżenie skóry. Odżywczy i zawierający cenne pielęgnacyjne składniki specyfik ukoi skórę i zapewni jej piękny wygląd. Regularne nawilżanie skóry stóp oddali kolejny pedicure. Odżywiona skóra wolniej narasta i dłużej wygląda zdrowo. Staraj się smarować stopy jak najczęściej, najlepiej codziennie. Sklepy i drogerie oferują bardzo dużo kosmetyków do stóp o różnych właściwościach, więc w zależności od potrzeb wybierz ten idealny dla ciebie. Odświeżające, hamujące potliwość lub odżywcze - krem potrafi pomóc w każdych dolegliwościach.

Źródło artykułu:WP Kobieta
pedicurepielęgnacja stópporadnik kupującego
Komentarze (17)