ModaSłońce, woda i Gaultier

Słońce, woda i Gaultier

Słońce, woda i Gaultier
Źródło zdjęć: © Allegro
17.06.2014 16:23, aktualizacja: 18.06.2014 15:09

Kiedy jest nam gorąco, zakładamy krótkie spodenki lub zwiewną sukienkę i maszerujemy na plażę, gdzie bez skrępowania odsłaniamy nasze ciało. Jednak to, co dla nas jest normą, kiedyś było nie do pomyślenia.

Kiedy jest nam gorąco, zakładamy krótkie spodenki lub zwiewną sukienkę i maszerujemy na plażę, gdzie bez skrępowania odsłaniamy nasze ciało. Jednak to, co dla nas jest normą, kiedyś było nie do pomyślenia.

Annette Kelleman, australijska pływaczka, w 1907r., za pojawienie się na plaży w jednoczęściowym, obcisłym stroju, zostatała aresztowana pod zarzutem obrazy moralności.

Na całe szczęście dziś nam to nie grozi. Dlatego też z czystym sumieniem, przedstawiam Państwu jednoczęściowy, krwisto czerwony kostium, uzupełniony pasiastą torebką i butami typu meliski.

A wszystko w charakterystycznym klimacie kojarzącym się z wakacjami, latem i morzem.

Styl ten łączy w sobie trzy kolory. Granat, biel i czerwień, głównym motywem są paski, a jego idealnym uzupełnieniem jest złoto.

Jak trafił do naszych szaf?

21 granatowo – białych pasków na koszulce, symbolizujących ilość wygranych bitew przez Napoleona Bonaparte. W takim stroju wykonywali swoje codzienne obowiązki francuscy marynarze.

W modzie dla mas zapoczątkowała go Gabrielle Bonheur Chanel.

Ale to Jean Paul Gaultier, a nie Coco, jest głównie kojarzony ze stylem marynarskim.

Nawet w londyńskim muzeum figur woskowych „Madame Tussauds”, postać projektanta jest ubrana w pasiasty longsleeve.

Paski, granat, biel i czerwień, to barwy flagi francuskiej i wzór, który przewija się w wielu pracach tego kreatora. Począwszy od kolekcji strojów, poprzez projekt butelki stworzony dla Coca Coli, aż po wygląd flakonów jego perfum oraz stylizacji samych modeli reklamujących zapachy.

Wspomniany motyw przechodząc wiele transformacji, pojawia się co roku w letnich kolekcjach, więc nie mogło go również zabraknąć w mojej propozycji.

Czytaj więcej o modzie na Moda Allegro : Baletki znowu w modzie.

Źródło artykułu:WP Kobieta