Blisko ludziCzy przed koronawirusem chroni olejek z oregano? Znamy odpowiedź

Czy przed koronawirusem chroni olejek z oregano? Znamy odpowiedź

Czy przed koronawirusem chroni olejek z oregano? Znamy odpowiedź
Źródło zdjęć: © Pixabay
10.04.2020 16:14, aktualizacja: 10.04.2020 17:42

Liczba zakażonych koronawirusem nieustannie wzrasta. Wśród zwolenników medycyny naturalnej krążą pogłoski, że przed zachorowaniem na COVID-19 może uchronić olejek z oregano.

Olejek z oregano dzięki swoim właściwościom powstrzymuje rozwój drobnoustrojów, przez co zapobiega zatruciom pokarmowym, przeziębieniom, czy grypie. Niektórzy twierdzą, że działa silniej niż antybiotyk. Pojawiła się nawet teoria, że chroni przed koronawirusem.

Olejek z oregano – właściwości

Olejek z oregano jest źródłem tymolu i karwakrolu, które znane są z działania przeciwgrzybiczego i antybakteryjnego. Zawiera witaminy z grupy B, witaminę C i K, a także flawonoidy. Jest bogaty w takie minerały jak cynk, magnez, żelazo, wapń i potas.

Czy olejek z oregano chroni przed koronawirusem?

Aktualne badania wykazują, że olejek z oregano nie ma właściwości chroniących przed zachorowaniem na COVID-19. Ponadto w leczeniu koronawirusa nie działają antybiotyki, które stosuje się jedynie w przypadku zakażeń bakteryjnych. COVID-19 jest natomiast infekcją wirusową. W tym przypadku leczenie opiera się na łagodzeniu objawów, tj. zbijaniu gorączki, łagodzeniu problemów z oddychaniem. Nie istnieje lek, który zapobiega lub leczy COVID-19.

Co chroni przed koronawirusem?

W zmniejszeniu ryzyka zakażenia koronawirusem najważniejsze jest to, aby wzmacniać swoją odporność. Pomoże w tym odpowiednia dieta, ćwiczenia czy też dbanie o nawodnienie i sen. Ważne jest również unikanie dużych skupisk ludzi, a jeśli możesz sobie na to pozwolić – izolacja w domu. Naukowcy zalecają też częste mycie rąk i stosowanie płynu do dezynfekcji na bazie alkoholu. Warto pamiętać o maseczce i rękawiczkach, gdy wychodzisz na zewnątrz, ale też o zachowaniu 2 m odległości od innych osób. W trakcie kichania i kasłania zaleca się zasłanianie twarzy łokciem.

Źródło artykułu:WP Kobieta