Nigdy nie zbliżaj do dróg rodnych. Ginekolożka widzi skutki

Nigdy nie zbliżaj do dróg rodnych. Ginekolożka widzi skutki

Kąpiel w winie może się zakończyć przymusową wizytą u lekarza
Kąpiel w winie może się zakończyć przymusową wizytą u lekarza
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
16.01.2024 11:28, aktualizacja: 16.01.2024 13:14

Ciepła kąpiel jest idealnym sposobem na odprężenie po ciężkim dniu. Czasami zamiast upragnionego relaksu, domowe spa może się jednak skończyć przymusową wizytą u ginekologa.

Jednym z najprostszych (a zarazem najprzyjemniejszych) sposobów na relaks po długim i ciężkim dniu jest kąpiel. Ciepła woda, piękny zapach i otulająca piana potrafią zdziałać cuda już po kilku minutach. Jak się jednak okazuje, niekiedy zamiast wymarzonego odprężenia, możemy skończyć na fotelu o ginekologa.

W ostatnich dniach hitem sieci stał się pomysł na relaksującą kąpiel. Na nagraniach zamieszczonych na TikToku widać jak kobieta wsypuje do wanny laseczki cynamonu, plasterki pomarańczy oraz żurawinę w cukrze, a więc składniki typowe dla grzanego wina.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Do tej mieszanki dolała czerwony płyn, który przypomina sok porzeczkowy lub właśnie wspomniane wino. Sposób na zimową kąpiel podbił serca internautów. Zdecydowanie mniej entuzjastycznie do pomysłu podchodzą lekarze.

Zimowa kąpiel. Ginekolog ostrzega

Wprowadzenie w życie pomysłów podpatrzonych w sieci może mieć fatalne skutki dla naszego zdrowia. Maja Drożdżak, cytowana przez supernowosci24.pl lekarka specjalizująca się w ginekologii i położnictwie, związana ze szpitalem MSWiA ostrzega przed kąpielami w podobnej miksturze. Według lekarki może ona doprowadzić do kandydozy, czyli grzybicy pochwy oraz sromu.

Kandydoza - objawy, jak leczyć

Grzybicę wywołuje Candida, który rozwija się w ciepłych i wilgotnych warunkach. Infekcja ta może się utrzymywać się nawet 12 dni. W tym czasie pacjentki mogą się uskarżać na swędzenie, pieczenie, a niekiedy nawet ból podczas oddawania moczu. Tym dolegliwościom towarzyszy obrzęk, zaczerwienienie i uszkodzenie błony śluzowej.

Aby pozbyć się tej nieprzyjemnej infekcji konieczne jest stosowanie leków przeciwgrzybiczych, hamujących namnażanie grzyba. W zależności od rodzaju infekcji stosuje się leczenie miejscowe lub doustne. Leczenie można również wspomóc dietą, w której zdecydowanie wyeliminowane zostaną węglowodany, które sprzyjają namnażaniu grzybów.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (23)
Zobacz także