UrodaOdkryj sekrety mezoterapii

Odkryj sekrety mezoterapii

Odkryj sekrety mezoterapii
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
24.10.2010 12:09, aktualizacja: 08.11.2010 12:46

Mezoterapia to nazwa, która pojawia się coraz częściej w ofercie salonów kosmetycznych i gabinetów dermatologicznych. Pod tym tajemniczo brzmiącym pojęciem kryją się zabiegi gwarantujące doskonałe efekty terapeutyczne. Mezoterapia jest zabiegiem wszechstronnym, który nie tylko likwiduje zmarszczki, ale także rozstępy, cellulit, przebarwienia, blizny, a nawet hamuje proces łysienia.

Mezoterapia to nazwa, która pojawia się coraz częściej w ofercie salonów kosmetycznych i gabinetów dermatologicznych. Pod tym tajemniczo brzmiącym pojęciem kryją się zabiegi gwarantujące doskonałe efekty terapeutyczne. Mezoterapia jest zabiegiem wszechstronnym, który nie tylko likwiduje zmarszczki, ale także rozstępy, cellulit, przebarwienia, blizny, a nawet hamuje proces łysienia.

Samo słowo mezoterapia jest pojęciem bardzo szerokim i aby zrozumieć jego sens trzeba wiedzieć, że wyróżniamy dwie odmiany tego zabiegu: mezoterapię igłową i bezigłową. Oba zabiegi różnią się od siebie zdecydowanie.

MEZOTERAPIA IGŁOWA

To zabieg iniekcyjny przynoszący szybkie i spektakularne efekty, który wykonuje wyłącznie lekarz. Mezoterapia igłowa polega na wstrzykiwaniu niewielkich dawek substancji leczniczych śródskórnie. Substancje te to zazwyczaj mieszanki rewitalizujące (odmładzające) i regenerujące zwane koktajlami.

- Koktajle działają w zależności od składu: odżywiają, regenerują, pobudzają. Nie przenikają do układu krążenia, lecz działają miejscowo powoli rozchodząc się w skórze i poprawiając jej kondycję – mówi lek. med. Irena Serówka, specjalista dermatolog z Centrum DER-MED. – Najczęściej stosowanymi preparatami są m.in. NCTF, Conjonctyl, Mesolift, czy Surgiderm.

Wskazania do wykonania mezoterapii igłowej:
cellulit i rozstępy – przynosi rewelacyjne efekty w połączeniu np. z endermologią (masaż mechaniczny) lub masażem tradycyjnym. Dla uzyskania optymalnych efektów zaleca się wykonanie serii 6-12 zabiegów w okresie 2-3 miesięcy
starzenie się skóry – zabieg powoduje spłycenie istniejących zmarszczek, poprawia jędrność, elastyczność, napięcie i nawilżenie skóry oraz poprawia owal twarzy
wypadanie włosów – w takich przypadkach wstrzykuje się koktajle lecznicze zawierające mieszankę preparatów poprawiających mikrokrążenie skóry głowy oraz stymulujących odrost włosów
blizny potrądzikowe
przebarwienia

Przeciwwskazania do zabiegu
cukrzyca
ciąża i okres karmienia piersią
zażywanie leków przeciwzakrzepowych
alergie
skóra naczyniowa
choroby nowotworowe

Możliwe objawy niepożądane
Do najpowszechniej występujących należą m.in. zaczerwienienie nakłuwanych miejsc, które może utrzymywać się do kilku godzin po zabiegu, lekka opuchlizna i sporadyczne wybroczyny. – Wszystkie objawy niepożądane zależne są od typu skóry, która jest bardziej lub mniej wrażliwa na ukłucia igłą – tłumaczy Irena Serówka.
Większość z nich zanika samoistnie.

Przebieg zabiegu
Zabieg mezoterapii igłowej wykonywany jest wyłącznie przez lekarza, który przed przystąpieniem do jego wykonania zobowiązany jest do wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań. Osoby mniej odporne na ból mogą zostać znieczulone maścią Emla na około 15-20 minut przed zabiegiem. Sam zabieg mezoterapii polega po prostu na wstrzykiwaniu substancji odżywczych śródskórnie i jest praktycznie bezbolesny. Koktajle wstrzykiwane są na głębokość nieprzekraczającą zwykle 5mm, w różnych odstępach, w zależności od wskazań, obszaru skóry i preparatu. Na efekty nie trzeba długo czekać, są one widoczne już po serii 3-4 zabiegów.

MEZOTERAPIA IGŁOWA

Zabieg zupełnie bezinwazyjny, nieiniekcyjny, który również przynosi spektakularne efekty, chociaż trzeba na nie poczekać nieco dłużej niż w przypadku mezoterapii igłowej. - Mezoterapia bezigłowa jest zabiegiem dostarczającym skórze niezbędnych substancji odżywczych. Wykonywana jest za pomocą urządzenia, które wykorzystuje przepływ prądu w głąb skóry, co pozwala zwiększyć przepuszczalność błon komórkowych i umożliwić głęboką penetrację wprowadzanych substancji aktywnych – mówi Małgorzata Machaj–Ciesielska, kosmetyczka z Centrum DER-MED.

Wskazania do wykonania mezoterapii bezigłowej
rewitalizacja i odmłodzenie skóry
wiotkość skóry
cellulit i rozstępy
przebarwienia (słoneczne, plamy starcze, piegi)
blizny potrądzikowe

Przeciwwskazania do zabiegu
choroby nowotworowe
implanty metalowe w ciele
ciąża
stany zapalne skóry
epilepsja

Możliwe działania niepożądane
Mezoterapia bezigłowa jest zabiegiem całkowicie bezinwazyjnym, praktycznie pozbawionym działań niepożądanych. Jedynym dyskomfortem może być lekkie uczucie mrowienia, które pojawia się podczas wykonywania zabiegu oraz skóra lepka od substancji odżywczych, której nie należy myć przynajmniej przez kilkanaście godzin po zakończonym zabiegu.

Przebieg zabiegu
Przed przystąpieniem do wykonywania właściwego zabiegu konieczny jest dokładny demakijaż twarzy, następnie wykonywany jest delikatny peeling. Na tak przygotowaną skórę nakładane są odpowiednio skomponowane koktajle, które wtłaczane są w głąb skóry za pomocą specjalnej głowicy. Urządzenie do mezoterapii bezigłowej emituje fale elektromagnetyczne o niskiej i/lub wysokiej częstotliwości. Dla uzyskania optymalnych efektów terapeutycznych zaleca się wykonanie serii 6-10 zabiegów w odstępach 1-2 tygodniowych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (16)
Zobacz także