GwiazdyKobiety nie marzą już o chudości, chcą mieć wysportowaną sylwetkę

Kobiety nie marzą już o chudości, chcą mieć wysportowaną sylwetkę

Jak powinien wyglądać idealny partner? Z przeprowadzonej w Wielkiej Brytanii ankiety wynika, że wyrzeźbione mięśnie brzucha, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, budzą największe pożądanie u płci przeciwnej.

Kobiety nie marzą już o chudości, chcą mieć wysportowaną sylwetkę
Źródło zdjęć: © 123RF

Jak powinien wyglądać idealny partner? Z przeprowadzonej w Wielkiej Brytanii ankiety wynika, że wyrzeźbione mięśnie brzucha, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, budzą największe pożądanie u płci przeciwnej. Kobiety chciałyby, by ich ukochany był zbudowany tak, jak David Beckham, a panowie naprężony brzuch – na przykład taki, jaki ma Rihanna – uważają za seksowniejszy niż krągłą pupę.

25 procent respondentek przyznało, że mężczyzna z sześciopakiem to – w kwestii wyglądu – szczyt ich marzeń. O dwa procent mniej zwraca dużą uwagę na silne, umięśnione ramiona, a jedna na dziesięć stawia na rozbudowaną klatkę piersiową.

Ładnie wykształcone mięśnie brzucha są również atrybutem, który mężczyźni najbardziej doceniają u pań. Jedna trzecia ankietowanych uważa je za najbardziej atrakcyjną część kobiecego ciała, dla 25 procent najważniejsza jest zmysłowa pupa, a 11 procent za seksowne uznaje solidne uda.

Badanie, przeprowadzone wśród dwóch tysięcy respondentów obu płci, pokazuje, że zmienia się nasze spojrzenie na ludzkie ciało. Kult chudości wypierany jest przez chęć uzyskania sportowego, zdrowego wyglądu. Szczupłe, ale niewystarczająco zdefiniowane kształty, nie są już atrakcyjne.

Ponad połowa kobiet biorących udział w ankiecie stwierdziła, że ich marzeniem jest osiągnięcie atletycznej budowy ciała. Tylko 10 procent preferowało wiotką sylwetkę, z wyraźnie zaznaczonymi kośćmi policzkowymi.

Podobną tendencję zaobserwowano u mężczyzn. Zapytani, którzy ze sportowców mają, ich zdaniem, idealne ciało, na pierwszym miejscu wskazywali tych, uprawiających lekkoatletykę. 16 procent respondentów uważało, że najładniej zbudowani są nurkowie, a 11 procent, że kolarze. Ciało piłkarza natomiast chciałby mieć mniej niż co dziesiąty ankietowany.

Zdaniem ekspertów, na zmieniające się trendy w postrzeganiu i dążeniu do ładniejszej sylwetki, mogły mieć wpływ ostatnie Igrzyska Olimpijskie. – Sukcesy naszych sportowców zachęciły więcej ludzi zarówno do oglądania ich zmagań, jak i prowadzenia aktywnego stylu życia – twierdzi John Treharne, dyrektor zarządzający The Gym Group, która przeprowadziła badanie.

Treharne podkreśla, że ćwiczenia fizyczne są kluczem do uzyskania silnego, zdrowego wyglądu. Jednocześnie przestaje funkcjonować stereotyp, że zdrowe i silne ciało to synonim masywnej budowy. Wzmocnione mięśnie nadają mu sprężystości, a nie ciężkości.

Ponadto, regularne treningi nie tylko pozwalają wymodelować figurę, ale także chronią przed takimi schorzeniami, jak osteoporoza, choroby serca czy cukrzyca.

Tekst: na podst. Dailymail.co.uk/Izabela O’Sullivan

(ios/sr), kobieta.wp.pl

POLECAMY:

zdrowiefitnesssylwetka

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (43)