GwiazdyW jakim wieku jesteśmy najbardziej zadowoleni?

W jakim wieku jesteśmy najbardziej zadowoleni?

W jakim wieku jesteśmy najbardziej zadowoleni?
Źródło zdjęć: © 123RF
13.09.2013 15:46, aktualizacja: 13.09.2013 17:05

Kiedy jesteśmy najbardziej z siebie zadowoleni? Czy naprawdę wtedy, kiedy mamy dwadzieścia kilka lat? Z ostatnich badań wynika, że najszczęśliwsi jesteśmy w wieku 37 lat. Dlaczego dopiero wtedy?

Kiedy jesteśmy najbardziej z siebie zadowoleni? Czy naprawdę wtedy, kiedy mamy dwadzieścia kilka lat? Z ostatnich badań wynika, że najszczęśliwsi jesteśmy w wieku 37 lat. Dlaczego dopiero wtedy? Przeważnie w tym wieku możemy już stwierdzić, że osiągnęliśmy większość swoich celów życiowych. Pytanie tylko, czy te cele są takie same dla wszystkich?

Badacze chcieli sprawdzić, jakie są nasze najważniejsze zadania życiowe i do jakiego wieku pragniemy je osiągnąć. W tym celu, na zlecenie marki Sure, przebadali ponad 2000 kobiet i mężczyzn.

Dlaczego osiągnięcie życiowych celów zajmuje nam aż tak dużo czasu? Prawdopodobnie dlatego, że chcemy mieć wszystko. Największa liczba badanych, zarówno kobiet jak i mężczyzn, na pierwszym miejscu swoich priorytetów stawia osiągnięcie stabilizacji finansowej. W dzisiejszych czasach, kiedy tak ciężko o dobrą pracę, nie dziwi, że cel osiągamy zwykle grubo po trzydziestce.

Dziwi natomiast fakt, że na pierwszym miejscu ludzie nie stawiają małżeństwa. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni uważają najwyraźniej, że pieniądze są ważniejsze. Dla kobiet ślub zajmował trzecie miejsce w hierarchii, dla mężczyzn – dopiero piąte. Faceci, zanim powiedzą „tak”, woleliby zwiedzić świat.

Jednak również dla kobiet podróżowanie jest bardzo ważne. Umieszczają je na czwartym miejscu w hierarchii. Co ciekawe, wielu badanych deklaruje też, że chciałoby przez jakiś czas mieszkać za granicą.

Inne rzeczy na liście to na przykład działalność charytatywna, posiadanie zwierzątka i uczenie się języków obcych.

Jeżeli chodzi o spełnienie się w roli małżonka i rodzica, kobiety są bardziej niecierpliwe. Chciałyby wyjść za mąż przed 27 rokiem życia i urodzić pierwsze dziecko przed 28. Mężczyźni wyznaczają tę granicę dwa lata później.

Nie wszyscy młodzi ludzie wierzą w to, że uda im się osiągnąć wymarzone cele. Tylko 37 procent badanych stwierdziło, że na pewno im się to uda. 5 procent miało zaledwie nadzieję, że tak będzie.

Dlaczego właściwie staramy się spełnić narzucone sobie wymagania? Większość mówi, że staną się przez to lepszymi osobami. Połowa sądzi, że to pozwoli im zarobić więcej pieniędzy. Jedna trzecia uważa, że osiągnięcie celów sprawi, iż rodzice będą z nich dumni.

Eksperci twierdzą, że chociaż kobiety mają o wiele większe aspiracje niż kiedykolwiek przedtem, to wciąż są bardziej skupione na rodzinie i dzieciach, przynajmniej w porównaniu do mężczyzn. Ci są skoncentrowani na karierze i posiadaniu idealnego domu. – Według naszych badań mężczyźni i kobiety dążą do stabilizacji finansowej, ale z różnych powodów – mówi Hannah Kehoe z Sure. – Panie chcą dzięki temu w spokoju wychować dzieci, mężczyźni czuć się spełnieni w pracy. Uznajemy, że właśnie to da nam szczęście.

A oto lista męskich i kobiecych celów:

Kobiety:

  1. Finansowe bezpieczeństwo
  2. Posiadanie rodziny
  3. Małżeństwo
  4. Podróże
  5. Wymarzony dom
  6. Robienie kariery zawodowej
  7. Praca charytatywna
  8. Posiadanie zwierzątka
  9. Nauka języków obcych
  10. Życie za granicą

Mężczyźni:

  1. Finansowe bezpieczeństwo
  2. Posiadanie rodziny
  3. Robienie kariery zawodowej
  4. Podróże
  5. Małżeństwo
  6. Wymarzony dom
  7. Życie za granicą
  8. Praca charytatywna
  9. Nauka języków obcych
  10. Własna firma

Tekst: na podst. Dailymail.co.uk/(sr/mtr), kobieta.wp.pl

POLECAMY:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także