Trwa ładowanie...
02-07-2013 10:48

Cechy dobrych wkładek higienicznych

Bycie kobietą to właściwa i mądra dbałość o higienę intymną. To zrozumienie potrzeb własnego ciała i świadomość ryzyka, jakie niesie z sobą niewłaściwa pielęgnacja okolic intymnych. Każda dbająca o higienę kobieta wkładki higieniczne powinna mieć nie tylko na półce w łazience, ale także w torebce. Dlaczego? Dlatego że wkładki doskonale zabezpieczają bieliznę przed zabrudzeniem, dają też komfort i poczucie swobody w zakresie higieny intymnej.

Cechy dobrych wkładek higienicznychŹródło: shutterstock
d2xq8n1
Bycie kobietą to właściwa i mądra dbałość o higienę intymną. To zrozumienie potrzeb własnego ciała i świadomość ryzyka, jakie niesie z sobą niewłaściwa pielęgnacja okolic intymnych. Każda dbająca o higienę kobieta wkładki higieniczne powinna mieć nie tylko na półce w łazience, ale także w torebce. Dlaczego? Dlatego że wkładki doskonale zabezpieczają bieliznę przed zabrudzeniem, dają też komfort i poczucie swobody w zakresie higieny intymnej. Wkładek higienicznych najlepiej używać codziennie, z wyjątkiem trudnych dni, kiedy to potrzebujemy zdecydowanie lepszej ochrony.

Wkładki higieniczną gwarancją świeżości

Na rynku można znaleźć różnorodne wkładki – cieńsze, grubsze, mniejsze, o anatomicznym kształcie, perfumowane i bezzapachowe, bawełniane i z innych materiałów. Pasują do każdego rodzaju bielizny, nawet stringów. Jest w czym wybierać i jest co wybrać. Pełnią świetne zabezpieczenie, gdy nosisz tampony podczas miesiączki - chronią bieliznę przed poplamieniem. Sprawdzają się również idealnie na czas owulacji, kiedy to może pojawić się większa ilość wydzieliny.

Na sklepowej półce znajdziemy również wkładki urologiczne, przydatne jeśli mamy problem z nietrzymaniem moczu.

d2xq8n1

Oczywiście należy pamiętać, że zabrudzoną wkładkę trzeba w miarę możliwości jak najszybciej zastąpić nową.

Cechy dobrych wkładek

Przy użytkowaniu wkładek higienicznych należy pamiętać o konieczności częstej ich wymiany, co najmniej co 4 godziny. Nie wszystkie wkładki są stworzone z materiałów przepuszczających powietrze, a gromadząca się w jednym miejscu wilgoć to idealne miejsce do rozwoju bakterii i grzybów. Dobre wkładki to takie, które:

 • są miękkie i przepuszczają powietrze;
  • są pokryte delikatną bawełnianą powłoczką, zapewniając wyższy komfort;
  • pochłaniają ciecz oraz zapewniają suchą powierzchnię;
  • zatrzymują rozmnażanie się mikroorganizmów;
  • działają antybakteryjnie i przeciwzapalnie;
  • chronią przed zaczerwienieniem, swędzeniem oraz przykrym zapachem;
  • nie przyczyniają się do podrażnień okolic intymnych
  • nie są wybielane chlorem.

Przestrzeganie zasad higieny intymnej znacznie zmniejsza ryzyko pojawienia się nieprzyjemnych kłopotów - podrażnień i infekcji. A do tego prawidłowa higiena miejsc intymnych da ci komfort i poczucie świeżości.

d2xq8n1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xq8n1