UrodaCo na cellulit? Bańka chińska!

Co na cellulit? Bańka chińska!

Co na cellulit? Bańka chińska!
Źródło zdjęć: © 123RF
Agnieszka Krasa
05.06.2018 14:03, aktualizacja: 19.10.2018 10:26

Problem pomarańczowej skórki (cellulitu bądź lipodystrofii) dotyczy nawet ponad 80% kobiet na całym świecie. Nawet jeśli dotknięte nieestetycznym cellulitem partie ciała nie stanowią problemu na co dzień, to jednak podczas letnich upałów, na basenie czy w sypialni skupia się na nich wzrok. Dowiedz się, czy masaż antycellulitowy bańkami chińskimi jest skuteczny?

Masaż bańką chińską – efekty

Bańki chińskie na cellulit? Zdecydowanie tak! Bańka chińska na cellulit pomoże zarówno w przypadku cellulitu tłuszczowego, jak i wodnego. Wykorzystywane jest tutaj podciśnienie, skóra jest zasysana pod bańkę, usprawnione zostaje mikrokrążenie, tkanka tłuszczowa ulega rozbiciu, a szkodliwe toksyny są usuwane z ludzkiego organizmu. Dla jak najlepszych efektów zalecanych jest ok. 10 zabiegów na wszystkie partie ciała.

Masaż bańką chińską jest jednym z popularniejszych ostatnio, tańszych, a do tego skutecznych sposobów na cellulit. Można go z powodzeniem wykonywać samodzielnie w domu, a także udać się na zabieg do salonu kosmetycznego, salonu masażu bądź ośrodka SPA. Za średnio godzinny masaż zapłacimy co najmniej 170 zł, zależnie od miejscowości i masowanych partii ciała. Baniek chińskich akupunkturowych (do kupienia w praktycznie każdej aptece, w zestawach po 4 sztuki, już nawet za 20 zł) używamy do masażu ud, pośladków, brzucha i boczków. Zabieg masażu bańką chińską wygładza skórę, redukuje nierówności i cellulit, zmniejsza obwody poszczególnych części ciała, modeluje je, ujędrnia naskórek, napina go i uelastycznia.

Bańki na cellulit – przeciwwskazania do masażu bańkami

Bańki chińskie na cellulit to niestety zabieg nie dla każdego. Zabiegi antycellulitowe różnego typu są zdecydowanie zabronione kobietom w ciąży. Ponadto z masażu bańką chińską powinny zrezygnować czasowo kobiety podczas okresu, osoby cierpiące na gorączkę, wszelkie postaci zespołu odstawiennego (alkohol czy narkotyki), a także ze stanami zapalnymi skóry i obrzękami nieznanego pochodzenia. Przeciwwskazaniem do zabiegu masażu bańkami chińskimi są również żylaki, skóra naczynkowa, padaczka, hemofilia, choroby zakaźne, choroby nowotworowe, rzut choroby stwardnienia rozsianego.

Bezpiecznym sposobem na cellulit są peelingi do ciała, które znajdziesz na WP radarOkazji.

Bańka chińska na cellulit – jak to się robi?

Efekty masażu bańką chińską na cellulit są zdumiewająco szybkie. Jeżeli przed pierwszym z serii zabiegów podejrzewamy problem z ich właściwą obsługą, najlepiej poprosić kogoś o pomoc. Procedurę rozpoczyna się tuż po prysznicu lub kąpieli, od aplikacji na wybraną partię ciała oliwki do masażu lub dla dzieci, która ułatwi ruchy bańki po skórze. Początkowo zaczynamy od mniejszych rozmiarów, a gdy dojdziemy do wprawy, przestawiamy się na większe tak, aby przyrządy odpowiednio leżały w dłoni. Bańkę chińską przysysa się do skóry, lekko dociskając, a ruchy mają być podłużne oraz okrężne, w kierunku węzłów chłonnych. Przy szybko pojawiających się siniakach otrzymujemy sygnał, że siła jest zbyt duża i najlepiej odessać bańkę i przyłożyć ją do skóry ponownie, tym razem lżej. Wystarczy kwadrans na każdą z partii ciała, a zabieg masażu bańką chińską powtarzamy co 2-3 dni.