Trwa ładowanie...

Dodatki do fryzury ślubnej

Welon już dawno przestał być jedynym dodatkiem do fryzury ślubnej. Każda panna młoda może puścić wodze fantazji i zafundować sobie ozdobę, dzięki której w tym wyjątkowym dniu stanie w jednym szeregu z bohaterkami Disneyowskich bajek czy przedwojennymi ikonami stylu.

Share
Dodatki do fryzury ślubnejŹródło: iStock.com
d13sqia

Dlaczego warto zdecydować się na dodatek do fryzury ślubnej?

Fryzura ślubna to drugi po sukni najważniejszy element stylizacji panny młodej. Warto więc potraktować ją tak, jak na to zasługuje – wybrać nie tylko uczesanie, lecz także coś, co je podkreśli i nie pozwoli misternie skręconym kosmykom zginąć pod welonem. Niektóre dziewczyny zapuszczają włosy specjalnie po to, by olśniewać nimi w dzień ślubu, inne wyżej niż długie loki cenią ozdoby, które potrafią przyciągnąć wzrok, uwydatnić urodę i sprawić, by fryzura nabrała odświętnego charakteru. Dodatki do fryzury bez wątpienia nadają status wyjątkowości i są przypisane kobietom z klasą – dlatego właśnie damy brytyjskiego dworu nie wyobrażają sobie wystąpienia na oficjalnej ceremonii bez jakiegoś drobiazgu na włosach.

Dodatki do fryzury ślubnej – opaski w stylach hippie, retro i glamour

Wśród dodatków do fryzur ślubnych chyba największy potencjał mają opaski, które nie kojarzą się z konkretną stylistyką, bo mogą występować w wielu różnych wzorach. Prawdziwy szał na tego typu ozdoby przypadł na lata 20., kiedy salonowe elegantki przewiązywały wokół czoła kawałek luksusowego materiału z aplikacją w postaci piórka czy kamienia szlachetnego. Panny młode zafascynowane modowymi podróżami w czasie nierzadko decydują się na wkomponowanie takiej opaski we fryzurę ślubną, co dodaje im wdzięku i finezji. Nie brakuje też dziewczyn, które inspirują się stylem hippie i szukają opasek przyozdobionych kwiatem. Takie wspaniale komponują się z artystycznym nieładem na głowie i pasują do klimatu wesela rustykalnego. Z zupełnie "innej bajki" są opaski glamour przeznaczone dla współczesnych księżniczek w rozkloszowanych, mieniących się sukniach. Dodają im jeszcze więcej splendoru, lecz są mniej zobowiązujące niż diademy i tiary we fryzurach ślubnych.

d13sqia

Szeroki wybór opasek do włosów znajdziesz na WP radarOkazji.

Dodatki do fryzury ślubnej w postaci opaski da się dobrać do sukni o każdym stylu i kroju Facebook.com
Dodatki do fryzury ślubnej w postaci opaski da się dobrać do sukni o każdym stylu i kroju Źródło: Facebook.com

Dodatki do fryzury ślubnej – grzebienie kwiatowe i wysadzane kryształami

Biżuteryjny akcent pozwalają wykorzystać we fryzurze ślubnej także dekoracje na grzebieniu. Okazałe kompozycje z ze srebra lub złota, drobnych kryształków oraz pereł służą najczęściej do podpięcia rozpuszczonych włosów z jednej strony głowy. Mogą także zostać wykorzystane do wyeksponowania koka ślubnego. O dużym biżuteryjnym grzebieniu warto pomyśleć, kiedy wybór pada na gładką fryzurę ślubną w stylu koka hiszpańskiego. Do luźniejszych upięć pasują bardziej grzebienie kwiatowe zrobione z takich samych roślin, jakie znajdują się w bukiecie panny młodej.

Grzebień jako dodatek do fryzury ślubnej najlepiej sprawdza się przy długich włosach Facebook.com
Grzebień jako dodatek do fryzury ślubnej najlepiej sprawdza się przy długich włosach Źródło: Facebook.com

Dodatki do fryzury ślubnej – wianki i półwianki

Mocniejszy kwiatowy akcent we włosach w postaci wianka to coś dla dziewczyn lubujących się w naturalnych uczesaniach ślubnych z luźno puszczonymi kosmykami. Ostatnio jednak coraz częściej widuje się takie dodatki również na włosach zaczesanych na gładko. Kwiatowe sploty okalają modne koki na czubku głowy, które dodają pannom młodym kilku centymetrów wzrostu. Z uwagi na niewielkie gabaryty są bardzo lekkie i wygodne. Większe wianki ślubne mogą nieco obciążyć fryzurę. Nie są zalecane dziewczynom z okrągłymi twarzami i szerokimi ramionami. Z myślą o tych pannach młodych powstały półwianki, które nie poszerzają, choć są niemal tak samo okazałe.

Wianki z gipsówki i ze sztucznych kwiatów to popularne dodatki do fryzury ślubnej Facebook.com
Wianki z gipsówki i ze sztucznych kwiatów to popularne dodatki do fryzury ślubnej Źródło: Facebook.com

Dodatki do fryzury ślubnej – toczki i fascynatory

Wśród dodatków do fryzury ślubnej chyba najmniej rozpowszechnionymi w Polsce są toczki (minikapelusze) i fascynatory (frywolne stroiki z materiału), które wiele dziewczyn odrzuca, by nie wypaść ekstrawagancko. Jednak to właśnie one najlepiej wypadają w połączeniu z uczesaniami ślubnymi na krótkie włosy. Idealnie pasują do sukien ślubnych z gorsetem, zwłaszcza o nietypowej długości – 3/4 lub 7/8. Zastępują welony dzięki delikatnie opadającej na twarz woalce z siateczki. Niektóre wyglądają figlarnie, inne dodają powagi i elegancji. Tym, co je łączy, jest wygoda użytkowania. Kompozycje przytwierdzone są do specjalnych spinek, dzięki czemu można je wkładać i zdejmować bez ryzyka, że ozdoba lub fryzura ślubna się zniszczy.

Toczki i fascynatory to mało popularne, lecz bardzo eleganckie dodatki do fryzury ślubnej Facebook.com
Toczki i fascynatory to mało popularne, lecz bardzo eleganckie dodatki do fryzury ślubnej Źródło: Facebook.com
d13sqia
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13sqia
d13sqia