Trwa ładowanie...
ycipk-10ibnc

Fryzury ślubne na krótkich włosach

Fryzury ślubne na krótkich włosach podobają się kobietom o niebanalnym stylu. Odważne cięcia pasują do białej sukni wcale nie mniej niż romantyczne upięcia z loków. Krótkowłose panny młode wyróżniają się wyrazistym stylem i lubią wybierać stylizacje ślubne, które od razu rzucają się w oczy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Fryzury ślubne na krótkich włosach są wygodne i wyglądają bardzo lekko
Fryzury ślubne na krótkich włosach są wygodne i wyglądają bardzo lekko (iStock.com)
ycipk-10ibnc

Fryzury ślubne na krótkich włosach – moda, wygoda, tradycja

Fryzury ślubne na krótkich włosach nie należą do tradycyjnych uczesań dla panny młodej. Według dawnych wierzeń ludowych przyszła mężatka powinna mieć jak najdłuższy warkocz, który w trakcie oczepin zostanie obcięty i zastąpiony czepcem. Zwyczaj ten, choć już dawno nieaktualny, ma swoje konsekwencje do dziś – większość dziewczyn zapuszcza włosy przed ślubem, wierząc, że bujna fryzura to jeden ze znaków rozpoznawczych panny młodej.

Fryzury ślubne na krótkich włosach bardzo dobrze prezentują się w połączeniu z gorsetową suknią Facebook.com
Podziel się
ycipk-10ibnc

Nie brakuje jednak i takich kobiet, które łamią stereotypy. Od burzy loków czy efektownego koka wolą ostre cięcie odzwierciedlające silny charakter. Nie da się ukryć, że fryzury ślubne na krótkich włosach są wygodne, łatwe do zrobienia, a przy tym bardzo naturalne – w końcu nie różnią się zasadniczo od uczesania noszonego na co dzień. Na rosnącą popularność ślubnych stylizacji à la chłopczyca wpływają najnowsze trendy fryzjerskie. Prawdziwym hitem stały się ostatnio włosy wygolone nad karkiem i z bok głowy. Natomiast już od wielu sezonów przybywa zwolenniczek klasycznego boba, którego w uczesaniu ślubnym można modyfikować na wiele sposobów.

Fryzury ślubne na krótkich włosach – z toczkiem, z welonem, a może z wiankiem?

Fryzury ślubne na krótkich włosach wcale nie muszą być mniej atrakcyjne niż uczesania z długich włosów. Współczesna moda ślubna ma w sobie bardzo wiele swobody i dopuszcza używanie całego mnóstwa dodatków wpływających na końcowy efekt pracy fryzjera. Welon i krótkie włosy to połączenie dosyć rzadkie, chyba że we fryzurach typu bob czy long bob. Kawałek tiulu zaczepiony z tyłu głowy niweczy wszystko, co w zakresie proporcji sylwetki udaje się osiągnąć dzięki odpowiednio dobranej fryzurze z krótkich włosów. Wydłuża, obciąża, zakrywa – to już wystarczające argumenty, by zastanowić się nad wyborem innej ślubnej ozdoby do włosów.

ycipk-10ibnc
We fryzury ślubne z krótkich włosów można wkomponować ozdoby, które pasują do motywu przewodniego wesela iStock.com
Podziel się

Filigranowym pannom młodym bardzo pasuje toczek, który wpuszcza trochę swawoli w całą stylizację. To dobry wybór także dla kobiet o nieco masywniejszej budowie ciała – ułożony asymetrycznie nadaje lekkości. Wbrew pozorom do fryzur ślubnych na krótkich włosach pasuje też wianek, i to nawet taki o sporych rozmiarach. Trzeba tylko postawić na skromniejszą suknię ślubną, by nie wywołać wrażenia przesytu.

Fryzury ślubne na krótkich włosach (do karku) – propozycje

ycipk-10ibnc

Włosy o długości do karku są dobrym materiałem do eksperymentów fryzjerskich. Po pokręceniu rozprostowują się znacznie wolniej niż długie pasma i łatwiej je zdyscyplinować. W razie potrzeby da się z nich zrobić proste upięcie, ale śmiało można postawić na rozpuszczone kosmyki, które nie powinny przeszkadzać w tańcu ani utracić świeżego wyglądu. Wśród fryzur ślubnych na krótkich włosach o kształcie boba chyba najbardziej popularne są asymetryczne podpięcia biżuteryjnymi lub kwiatowymi grzebieniami.

Fryzury ślubne na krótkich włosach do karku nadają pannie młodej dziewczęcego uroku Facebook.com
Podziel się

Fryzury ślubne na bardzo krótkich włosach – inspiracje

Panny młode o bardzo krótkich włosach, o ile postawiły na modne cięcie, mają najprostsze zadanie. Wystarczy, że odświeżą fryzurę przed ślubem i wybiorą ozdobę, która nada charakteru całej stylizacji. Odsłonięte uszy i wyeksponowana szyja u krótkowłosych kobiet aż się proszą, by podkreślić je dużymi kolczykami czy przykuwającym wzrok wisiorkiem. Do fryzur ślubnych na bardzo krótkich włosach idealnie pasują również zabudowane suknie ślubne – ze stójką lub z dekoltem w kształcie łódki.

ycipk-10ibnc

*Najpiękniejsze kolczyki w dobrych cenach znajdziesz na WP radarOkazji. *

Fryzury ślubne na bardzo krótkich włosach należą do najwygodniejszych uczesań dla panny młodej Facebook.com
Podziel się

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-10ibnc

ycipk-10ibnc
ycipk-10ibnc