UrodaPermanentne tuszowanie rzęs – postaw na wygodę

Permanentne tuszowanie rzęs – postaw na wygodę

Permanentne tuszowanie rzęs – postaw na wygodę

15.06.2018 12:35, aktual.: 02.07.2018 12:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Permanentne tuszowanie rzęs, znane też jako makijaż permanentny rzęs, to nowinka w świecie kosmetycznym, która ułatwia życie wszystkim ceniącym swój czas i wygodę paniom. Nakładany na rzęsy pigment, zapewnia olśniewający efekt aż do trzech tygodni.

Czy permanentne tuszowanie rzęs jest dla mnie?

Tak naprawdę rzęsy permanentne stworzono zarówno dla codziennej wygody, jak i dla wzmocnionego efektu makijażu wieczorowego czy makijażu sylwestrowego. Wykorzystywany w zabiegu barwnik z powodzeniem może zastąpić każdy rodzaj tuszu do rzęs i sprawić, by rzęsy zawsze wyglądały niczym prosto z gabinetu kosmetycznego. Jeśli cenimy sobie wygodę oraz perfekcyjny makijaż o każdej porze dnia i nocy, permanentne tuszowanie rzęs będzie dla nas idealnym rozwiązaniem.

Rzęsy permanentne z powodzeniem utrzymają się nawet to trzech tygodni. Wykorzystywany przy permanentnym tuszowaniu rzęs barwnik jest wodoodporny, nie kruszy się i nie ściera – wszystko to idealnie zastępuje klasyczną maskarę. Warto podkreślić, że środek do trwałego makijażu rzęs poddawany jest wielu testom i jest przeważnie hipoalergiczny. Mimo wszystko, przed wykonaniem makijażu permanentnego rzęs powinny zostać przeprowadzone badania, czy na pewno nie mamy alergii na żaden składnik.

Permanentne tuszowanie rzęs – jak to wygląda?

Choć powalający efekt rzęs permanentnych może kojarzyć się z godzinami spędzonymi na fotelu w gabinecie kosmetycznym, na wykonanie permanentnego tuszowania rzęs potrzebna będzie maksymalnie godzina (wprawna ręka specjalistki może wyrobić się nawet w pół godziny). W jej trakcie najpierw wykonany zostanie dokładny demakijaż i oczyszczenie skóry w okolicy oczu. Następnie na rzęsy nakładana jest baza, która ma działanie pielęgnacyjne i wzmacnia trwałość sztucznego barwnika. Na przeczesane grzebykiem włoski, nakłada się, za pomocą specjalnego aplikatora, maskarę. Szybko, sprawnie i efektownie!

Makijaż permanentny rzęs – jak o niego dbać?

Wszystko, co dobre, szybko się kończy. Permanentne tuszowanie rzęs nie jest wyjątkiem i wymaga właściwej pielęgnacji. Po trzech tygodniach i tak trzeba będzie udać się do kosmetyczki, która usunie resztkę barwnika, ale dzięki właściwym działaniom, efekt trwałego makijażu rzęs nie zblednie zbyt szybko. Wystarczy unikać solarium, sauny i basenu, zrezygnować z tłustych preparatów do demakijażu oraz kremów pod oczy. Dwa dni po wykonaniu permanentnego tuszowania rzęs nie powinno się przemywać twarzy gorącą wodą, a przez całe trzy tygodnie należy unikać pocierania oka.

Permanentne tuszowanie rzęs utrzyma się tak długo, jak pozwoli na to barwnik oraz liczba warstw maskary, jaka została nałożona podczas wykonywania trwałego makijażu rzęs. Kondycja naszych włosków również wpłynie na trwałość rzęs permanentnych.

Permanentne tuszowanie rzęs – przeciwwskazania

Makijaż permanentny rzęs jest odpowiedni dla każdej z pań. Jedynymi przeciwwskazaniami są:

  • nadmierna tendencja do pocierania rzęs;
  • częste dotykanie i pocieranie skóry wokół oczu;
  • uczulenie na którykolwiek składnik barwnika wykorzystywanego do zrobienia permanentnych rzęs.
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)