Makijaż wieczorowy krok po kroku
Makijaż wieczorowy powinien być wyrazisty, odważny i pełen mocnych barw. To przeciwieństwo naturalnego makijażu dziennego, dlatego można sobie pozwolić na zdecydowanie więcej. I choć im mocniej, tym lepiej należy pamiętać o zachowaniu granicy dobrego smaku i dopasowaniu makijażu do okoliczności i stroju.
14.06.2018 | aktual.: 02.07.2018 15:35
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Makijaż wieczorowy – najważniejsze cechy
Makijaż wieczorowy, jak sama nazwa wskazuje będzie idealny na wielkie imprezy, huczne bale sylwestrowe czy też wesela. Intensywne barwy, mocne kontury, połysk i blask – w tym przypadku można sobie pozwolić na zdecydowanie więcej. Jeśli na co dzień lepiej sięgać po delikatne, naturalne kolory, w przypadku makijażów wieczorowych lepszym wyborem będą ciemniejsze, kontrastujące ze sobą cienie do powiek. Także sam podkład może mieć mocniejszy odcień od tego, którego używamy codziennie. Odważne korzystanie z różu do policzków, drobinki złota na dekolcie, brokat na powiece, mocne i wyraziste rzęsy (możemy nałożyć kilka warstw tuszu lub doczepić sztuczne rzęsy)
– nie ma tu żadnych ograniczeń. Najważniejsze, by makijaż wieczorowy pasował do naszego stroju i urody (koloru włosów, typu karnacji)
.
Jak wykonać efektowny makijaż wieczorowy?
Choć ciężko znaleźć uniwersalny przepis na makijaż wieczorowy (do każdej z nas pasuje przecież coś innego), to warto kierować się prostymi zasadami, które pomogą nam uzyskać właściwy efekt.
- Makijaż wieczorowy zaczynamy od nałożenia podkładu. Najlepiej sięgnąć po lateksową gąbeczkę, która pomoże nam dokładnie rozprowadzić fluid i pozbyć się widocznych linii przy włosach (tam podkład rozciera się zdecydowanie najtrudniej).
- Modelowanie konturu twarzy, wyrównywanie niedoskonałości skóry to drugi krok.
- Makijaż wieczorowy to podkreślenie oka – zaczynamy od narysowania kreski za pomocą eyelinera, która ładnie zaznaczy oko i pomoże nam uzyskać ładny kształt (według specjalistów jest nim ten przypominający migdała).
- Makijaż wieczorowy powinien zawierać co najmniej trzy różne cienie do powiek. Chłodny odcień nakładamy na zewnątrz linii oka. Rozświetlającym wypełniamy obszar pod łukiem brwiowym, a na środku powieki – mocny kolor (może być w kolorze tęczówki) . Za pomocą pędzelka do cieni dokładnie rozcieramy widoczne granice pomiędzy odcieniami.
- Z kosmetyczki wyciągamy eyeliner, sztuczne rzęsy i pogrubiający tusz – kreska i mocne rzęsy są w tym przypadku niezbędne!
- Na policzki nakładamy róż. Im więcej, tym lepiej (uwaga jednak na kiczowaty efekt)
- Usta podkreślamy delikatną szminką lub pomadką. Może być to kolor nude, brzoskwiniowy albo jasnoróżowy.
Makijaż wieczorowy – jakie kosmetyki najlepiej się sprawdzą?
Makijaż wieczorowy ma wytrzymać całą noc. Dlatego warto sięgnąć po kosmetyki od znanych producentów. Mają przeważnie dużo lepszy skład niż te z niższej półki i utrzymują się zdecydowanie dłużej. Na większości prowadzone są też testy na hipoalergiczność (nie wszystkie co prawda mają taki atest, ale i tak są bezpieczniejsze od tanich podróbek). W przypadku tańszych kosmetyków, lepiej sprawdzić na kilka dni przed imprezą, czy nie wywołają u nas alergii.
Makijaż wieczorowy najlepiej zrobić też przy użyciu wodoodpornych kosmetyków. Nie tylko dłużej wytrzymają, ale uchronią nas przed makijażową katastrofą – uroniona łza, deszcz, a nawet pot mogą zniweczyć naszą pracę. Do demakijażu będziemy wtedy potrzebować dedykowanych płynów micelarnych, ale bez problemu dostaniemy je w najbliższej drogerii albo w aptece.