UrodaIdealny tusz do rzęs - dobieramy tusz do rodzaju rzęs i makijażu

Idealny tusz do rzęs - dobieramy tusz do rodzaju rzęs i makijażu

Idealny tusz do rzęs - dobieramy tusz do rodzaju rzęs i makijażu
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
13.06.2018 21:54, aktualizacja: 02.07.2018 15:44

Wybór najlepszego tuszu do rzęs to jeden z najważniejszych czynników stworzenia trwałego i efektownego makijażu. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów maskar, w różnych kolorach i o różnych szczoteczkach. Jak dobrać odpowiedni tusz do rzęs?

Tusz do rzęs – od czego zacząć?

Pierwsze, na co trzeba zwrócić uwagę przy wyborze właściwego tuszu do rzęs to to, jakie mamy rzęsy. Czy są cienkie, grube, gęste, rzadkie – struktura włosków ma kluczowe znaczenie. To od tego zależy, jaką tusz powinien mieć szczoteczkę.

  • Krótkie rzęsy – najlepszy będzie tusz do rzęs ze szczoteczką z asymetrycznego włosia, które będzie jednocześnie krótkie i gęste;
  • Rzadkie i delikatne rzęsy – szczoteczki z miękkiego, grubego i gęstego włosia;
  • Twarde i grube rzęsy – sylikonowe szczoteczki z rzadkimi kolcami.

Jak dopasować tusz do rzęs do rodzaju makijażu?

Tusze do rzęs należy również dobierać do rodzaju makijażu. Każda szczoteczka pomoże w uzyskaniu innego efektu. Jeśli zdecydujemy się na pogrubienie rzęs, potrzebna będzie maskara z puszystego, gęstego włosia. Wydłużone i rozdzielone rzęsy zapewni nam drobna szczoteczka, ta w kształcie klepsydry – ładnie je podkreśli, a szczoteczka zakończona kuleczką pozwoli dokładnie pomalować nawet najkrótsze rzęsy na dolnej powiece.

Tusz do rzęs – na co zwracać uwagę?

Najważniejsza, jak już zostało ustalone, jest szczoteczka. Prosta zdecydowanie będzie pasowała do naturalnie gęstych rzęs (ładnie je pogrubi i wydłuży). Grube szczoteczki sprawdzą się w przypadku rzadkich rzęs – pogrubiają je i zagęszczają. W przypadku maskar z takimi szczoteczkami trzeba bardzo uważać przy nakładaniu tuszu. Na grubym włosiu może znajdować się więcej tuszu i nieumiejętne rozprowadzenie kosmetyku może posklejać rzęsy. Szczoteczki w kształcie stożka będą świetne dla krótkich i rzadkich rzęs - wydłużają, podkreślają, pogrubiają i rozdzielają. Profilowane szczoteczki i te zakończone kulką naturalnie podkreślą i zaznaczą dolną linię rzęs.

Czym kierować się przy wyborze tuszu do rzęs?

By nie tylko pomalować rzęsy, ale i zapewnić im właściwą pielęgnację, lepiej używać tuszy do rzęs znanych i rekomendowanych marek. Przechodzą one bowiem szereg badań, również tych hipoalergicznych, i zawierają w sobie mniej szkodliwych substancji. Choć nie zawsze mają atesty, mamy większą gwarancję, że nie uszkodzą włosków i nie wywołają alergii. Mają również zdecydowanie lepsze szczoteczki – włosie jest trwalsze, nie wypada, tusz szybko nie zasycha i dłużej utrzymuje się na rzęsach.

Dostępne rodzaje tuszy do rzęs

Najbardziej popularna jest maskara w płynie. To tradycyjny tusz do rzęs w buteleczce, który świetnie nadaje się do grubych i jasnych rzęs. Jest bardzo delikatny, nadaje łagodny efekt podkreślonych rzęs, dostępny jest również we wszystkich wariantach kolorystycznych. Drugim rodzajem jest tusz do rzęs w kamieniu, nakładany za pomocą dołączonej szczoteczki. By dokładnie pomalować rzęsy trzeba nabyć wprawy – wymaga dużej precyzji i dokładności. Przy nieumiejętnym nakładaniu, może się odrobinę sypać. Trzeci wariant, to tusz do rzęs w kremie. Jest najtrwalszy, służy nie tylko do koloryzacji, ale również do stylizacji rzęs. Może obciążać rzęsy – nie należy stosować go zbyt często i nakładać jedynie niewielką ilość.

Kolory tuszy do rzęs

Najlepszy tusz do rzęs to taki, który najlepiej podkreśli naturalną urodę naszych rzęs. Przy wyborze koloru warto kierować się rozsądkiem i wyczuciem. Na oficjalne spotkanie lepiej postawić na klasyczny czarny tusz, na imprezę czy luźne spotkanie można wybrać niebieski lub brązowy. Palety barw są w tej chwili prawie nieograniczone. Bezbarwny tusz do rzęs ładnie podkreśli rzęsy i nada im oczekiwany kształt. Jeśli chcemy, by makijaż utrzymał się dłużej, warto wybrać wodoodporny tusz do rzęs. Jest znacznie trwalszy, ale przy demakijażu wymaga użycia mocniejszych kosmetyków.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także